Petrklíče

Petrklíče https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27164/bmid_petrklice-DJm-27164.jpg 4 4 2

Vyprávění pro děti o velké rodině, kterou tvoří rodiče, 5 dětí a babička.

Bonda
24.02.2024 5 z 5

Je to taková idyla o rodině se čtyřmi dětmi z dob, kdy si předškolní děti v houfu běhaly po městě a na vlastní pěst objevovaly nekonečné zvláštnosti světa. Zdá se mi trochu klouzat po povrchu. Dospělí jsou většinou hodní, počasí chystá různá malá dobrodružství, mamka, táta i babička mají plné ruce práce a děti jsou okolnostmi vedeny k samostatnosti a soudržnosti. Pěkná, kultivovaná a laskavá, ale ne úplně výrazná próza. Autorka do děje nezakomponovala konflikt ani napětí. Některé reálie jako třeba mandl nebo cesty pro noviny už dnešním dětem mnoho neřeknou.

topi80
15.11.2019 3 z 5

Mohu užít dva přístupy k hodnocení této knihy. V současné době ji čtu svému 16 měsíčnímu synkovi. Asi mi moc nerozumí, zato mně se jako pořád ještě čerstvému tátovi tato kniha o velké rodince líbí moc. Pět sourozenců si spolu hraje, zažívají ta nejobyčejnější dobrodružství, celé je to psáno takovým milým jazykem. Jako dítě mě tato kniha s příšernými ilustracemi o rodině, ve které se nic neděje, nebetyčně nudila. Jaké hodnocení tedy zvolit? A není to jedno? Hlavně si tu knihu přečíst v ten správný čas.