Pes nám spadla

Pes nám spadla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137767/pes-nam-spadla-137767.jpg 4 42 42

Reprezentativní výbor celkem 80 hravých básniček a říkanek jednoho z nejčtenějších českých autorů dětské literatury vychází v době, kdy básnické tvorbě obecně na českém trhu příliš pšenka nekvete, nicméně poptávka po kvalitní poezii pro děti se neustále zvyšuje. Kratochvíl se svými básničkami, které se vyznačují absurdním humorem a novátorským hraním se slovy, řadí mezi takové české klasiky, jako je Emanuel Frynta, Pavel Šrut či Jiří Žáček. Verše vybrané z pěti již vydaných sbírek (Deset malých Bohoušků, Hodina smíchu, Létací koště, Potkal Kočkodán Kočkonora,Zapište si za uši) jsou rozděleny do tematických celků nazvaných Zvířecí, Školní, Ze života, A něco navíc…... celý text

Vera Silent
09.08.2023 3 z 5

Kniha se nám dostala do rukou moc brzo - basnicky jsou pro syna jeste moc nesmyslne. Je to urcite mysleno spise pro starsi deti. Ale i me nektere nenadchly, takze sbirka nas neurazila, ale ani nam zase tolik nesedla.

Štěpinambura
03.02.2023 5 z 5

Tak vtipné a milé - vede básnička o pštrosovi.

MilackovaN
12.01.2022 5 z 5

Krásné a mnohdy velmi vtipné básničky, u kterých se zasmějí i dospělí. Ráda se ke knize ještě někdy vrátím.

Janaves
13.12.2021 5 z 5

Sice dětské básničky, ale vtipné, skvělé. Doporučuji i dospělým

janinca
25.10.2021 5 z 5

Velmi vtipné a povedené dětské básničky. Některé už umíme zpaměti - z toho plyne, že jsme ji četli několikrát a určitě se k ni budeme dál vracet!

maximus13
16.06.2020 5 z 5

Dětské, ale moc vtipné. Přistihl jsem se, že se opravdu upřímně směji. (Kniha do Čtenářské výzvy. Opravdu jsem neměl náladu na nějaké "dospělácké" depresivní básničky.)

Jituška82
27.03.2020 5 z 5

Nádherná hra se slovy, čtení básniček si užije i dospělý.

muchomurka
02.12.2019 4 z 5

Veselé a hravé básničky, líbí se mi autorův styl hraní si se slovy i poučení, která do některých básniček nenásil dal. Ale ty ilustrace, achjo, taková škoda.

Zlá-Ňufie
30.09.2019 3 z 5

Ale jo.. Básničky docela pěkné hravé, obsahují slova, která děti neznají, dobře by posloužily jako podklady v hodinách.

radus
23.01.2018 4 z 5

Pěkné, krátké a vtipné básničky, které se nám moc líbily.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Krátké, vtipné a originální básničky Miloše Kratochvíla byly přesně to, co po letech nenápadné, ale skoro marné snahy zabralo i na tu naši celkem "nebásničkovou" cácorku. Verše mají vždy svěží pointu či myšlenkový obrat s překvapením a jsou jaksi jiné, než ty klasické tradiční.
Baví předškolní i školní děti - a mne taky.

Killerka
20.02.2017 5 z 5

Naprosto senzační kniha básniček. Nasmála jsem se a vřele doporučuji.

radus
20.09.2016 4 z 5

Moc pěkné a vtipné básničky doplněné krásnými obrázky.

Zlobidlotedy
11.01.2016 4 z 5

Legrační básničky - knížka se mi líbila.

janasim
25.08.2015 5 z 5

Básničky jsou určitě moc povedené. Jsou vtipné a i zapamatovatelné. Líbí se mi hlavně ty, které jsou jsou inspirované klasickými říkankami nebo písničkami.

Broukodrak
10.06.2015 5 z 5

Skvělé, humorné básničky.

bibi.r
30.01.2015 5 z 5

Super vtipné a svěží básničky. Moc se mi líbí, jak si Kratochvíl hraje se slovíčky :).

RADOST
30.09.2013 4 z 5

Doporučuji všem zvídavým předškolákům a jejich rodičům, určitě se pobaví a navíc objeví kouzlo češtiny.