Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170920/bmid_percy-jackson-komplet-1-5-dil-box-gxx-170920.jpg 5 391 29

Percy Jackson série

Fantasy série o obyčejném klukovi, který se jednoho dne dozví, že jeho otec je bájný řecký bůh. Najednou je vytržen ze svého normálního života a začíná se učit žít ve světě plném bytostí, které znal snad jen z řeckých bájí. Být polobůh sebou přináší celou řadu povinností, jako nutný výcvik v táboře polokrevných a spoustu akcí a bitev. Komplet obsahuje 1. -5. díl: Zloděj blesků, Moře nestvůr, Prokletí Titánů, Bitva o labyrint, Poslední z bohů... celý text

Aniday
08.07.2016 5 z 5

parádní série! nic víc k tomu snad dodat nejde... bylo to prostě Boží 8)

Karčaa
31.03.2016 5 z 5

Četla jsem to několikrát. Vždycky jsem milovala Řecké bohy a jednou se objevily tyto knihy, úžasná série milovníků fantasy.

sofia21
26.02.2016

Knihy jsem četla několikrát během 4. a 5. třídy, byli to první ,,pořádné" knihy co jsem četla a strašně moc se mi líbili. Občas se k nim znovu vrátím a čtu je znova i když jsem je četla už asi 5x. Je to super série, miluju fantasy a přestože jsem četla i ostatní série od tohoto autora, Percy Jackson je pro mě vždy na prvním místě.

simviki
27.11.2015 5 z 5

Jestli máte rádi fantasy, určitě sáhněte po sérii PJ. Jestli jste navíc i obdivovatelem řecké mytologie, pak tyto knihy nesmí chybět ve vaší knihovničce. My s dcerou jsme si to pro sebe pojmenovaly AHP (americký Harry Potter) Příběh je napsaný podle osvědčené a dobře známé šablony: Boj dobra se zlem, přičemž hlavní hrdina či hrdinové jsou nějakým způsobem předurčeni zabránit hrozící katastrofě. Při tom boji dosahují sice malých vítězství, ale paradoxně přesto s každým dílem roste hrozící nebezpečí, což samozřejmě vygraduje v posledním díle série. Na pozadí dobrodružných, vtipných i akčních scén se odehrává i několik Love story. Tak tohle je klasická kostra fantasy, téměř u všech stejná. A je jedno jestli se jedná o černokněžníky, čarodějnice, duchy, polobohy, upíry, zaklínače, anděly, bojovníky atd. Jenže u každé knihy záleží pak na tom masíčku, které ji obaluje, na přidaných ingrediencích, které určují chuť, na tom správném koření. Tady navíc oživuje autor staré mýty, vracíte se do dob, kdy jste četli „Staré řecké báje a pověsti“. Tyto příběhy jsou mistrně propleteny celým dílem. Kdybych mohla, tak dám PJ ne 5 ale 10 hvězdiček.

Kiwisska
27.11.2015 5 z 5

Nejsem dtě ani teenager, ale přesto mě tato série velmi zlákala, všechny díly jsem přečetla velmi rychle. Příběh je poutavý, vtipný, k zamyšlení. Zaručuji, že se u nich nudit rozhodně nebudete. Už se těším na další série, které se rozhodně chystám přečíst, protože R.R. je velmi dobrý vypravěč.

aliss123
18.08.2015 5 z 5

Ač jsem první díl začínala číst nejistě a nevěděla jsem co od toho mám očekávat (čekala jsem jen průměrnou fantasmagorii pro děcka), neskutečně rychle mě to chytlo. Pak už jsem knížky hltala jednu za druhou. Příběh je čtivý, má spád, snadno vtáhne vás do děje. Navíc je vtipně napsaný. Prostě musím dát plný počet.

PS: Filmy nestojí za nic, raději sáhněte po knize.

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Jóó tak tento příběh se dokáže docela dost vrýt do těla. Po přečtení celé této série mě opravdu dost začala upoutávat řecká mytologie a také jsem se donutila přečíst si všechny ty příběhy, báje a vše o bozích. Příběh upoutá, pobaví, napne a to všechno jsem si parádně užila. Byla jsem ráda, že v 5. díle už hrdinové nejsou takoví smrkáči (sranda). Přece jen mi přišlo blbé číst takové povídky, které se bohužel nacházejí v oddělení pro děti.. S čím teda moc nesouhlasím. :D A nakonec chi říct. Nedívejte se na filmové zpracování pokud nejste opravdu zoufalí. To co tam změnili a udělali z toho skoro americkou mytologii mi nahnalo do těla nechuť.

Ketesh
15.04.2014 5 z 5

Souhlasím s Vámi děvčata, super knihy, které prostě vtáhnou do děje až si člověk přeje být jedním z hrdinů. Krásně napsané. Mám přečtený celý komplet a přemýšlím i další sérii - Bohové Olympu, ale trochu se obávám, že to již ono nebude. Uvidím, beztak se jednou odhodlám.

Nelly
06.01.2014 5 z 5

Doporučuji přečíst všem dětem, které nechtějí číst Staré řecké báje a pověsti od Petišky. Tyto knihy je zaujmou a pak možná přejdou i k Petiškovi, aby se o řeckých bozích dozvěděly více. Jsou to vtipně napsané knížky, které mají sice pomalejší rozjezd, ale pak se od nich neodtrhnete... Další série Bohové Olympu je ještě lépe napsaná, nabušený děj od první stránky...