Verše pro mrtvé

Verše pro mrtvé
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410933/bmid_verse-pro-mrtve-UP4-410933.jpg 4 149 149

Pendergast série

Na zvláštního agenta FBI Aloysia Pendergasta dolehly těžké časy. Nové vedení Newyorské terénní úřadovny není vůbec nakloněno jeho výstředním způsobům vyšetřování. I když Pendergast dosahuje pozoruhodné úspěšnosti ve svých případech, má také vysokou úmrtnost podezřelých. A to se jeho vedoucím nelíbí. Pokud chce Pendergast pokračovat ve své práci, musí se smířit s tím, že odteď bude pracovat s parťákem. A Pendergast rozhodně chce ve své kariéře pokračovat. Už kvůli tomu, že nový případ je v každém ohledu bizarní. S mladým agentem Coldmoonem dostane za úkol vyšetřit sérii vražd v Miami Beach. Pachatel vyřezává svým obětem srdce a nechává je s ručně psanými vzkazy na místních náhrobcích. Jednotlivé hroby nemají zdánlivě nic společného – až na to, že ve všech odpočívají ženy, které před lety spáchaly sebevraždu. Mají staré a nové případy něco společného? A jak s nimi souvisejí literární dopisy vraha, který se podepisuje pan Srdcelap? Ve velkolepém finále oba agenti bojují bok po boku o holý život – odhalí totiž tajemství, které má zůstat navždy pohřbené ve floridských bažinách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Verses for the Dead , 2018

Radza
15.08.2020 5 z 5

Me se to opet moc libilo... pekne napsany a logicke vyusteni..

Pavlnka
12.08.2020 5 z 5

Tento díl mě opět velmi bavil. Z úplně jiného prostředí, námět skvělý. Těším se na pokračování v tomto duchu.

čef
29.07.2020 5 z 5

Standardní čtení o geniálním Pendergastovi, tentokráte bez vazby na jeho extravagantní rodinku. Má nového parťáka a nový úkol - dopadnout sériového vraha na Floridě. Sherlockovsky dokonale dedukuje a indukuje bez ohledu na svého ambiciózního šéfa, jemuž je nakonec však přeci jen umožněno prozřít. Není to sice vrchol této řady, ale atd.

Kerberos
26.07.2020 5 z 5

Trochu jiný Pandergast s novým parťákem Coldmoonem,napínavé,akční bez nadpřirozena a rodinných vazeb.Uvidíme kam to povede,těším se na další díl.

tomas3272
13.07.2020 5 z 5

Páni, po dlouhé době díl, který byl naprosto skvělý!

Jájinka
29.06.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne, bohužel k předchozím napínavým knihám autorů má toto hodně daleko...

Kocourek
18.05.2020 4 z 5

Prima oddechovka, napínavá jako vždy. Jen na konci nebyl žádný nášlap do další knihy..Že by konec serie?

Solverino
22.04.2020 5 z 5

Naprosto super, velmi čtivé, rychlý spád, nebudete se nudit. Výborně napsáno (a samozřejmě i přeloženo)! Doporučuji. P.S. to by bylo parádní kdyby se série Pendergast natočila, nasypat do toho trochu peněz, aby to vypadalo a vybrat někoho na titulní roli Pendergasta, zatím mě fakt nenapadá koho, máte někdo tip?

PetraBery
03.03.2020 4 z 5

Na čtení knih z této série se vždy těším. Agent Pendergast je má oblíbená postava a jeho další případ s novým parťákem Coldmoonem byla výborná detektivní práce. Chyběla sice obvyklá mystická záhada, ale jinak to bylo počteníčko jako vždycky.

soukroma
25.02.2020 5 z 5

Velmi napínavé, soustředěné, byť odehrávající se ve dvou časových intervalech a na mnoha místech USA (Florida byla bezvadná, tedy jak se to vezme - milióny lidských mravenců se tísní u pobřeží a uprostřed jsou jen jezera, bažiny a aligátoři), s A. Pendergastem v nejlepší formě povzbuzené ještě novým "starým koefinovým závislákem" A. Coldmoonem (že by lakotské jméno?, nu, za vše hovořilo spíš to jeho křestní...). A s vyšinutým nešťastníkem, literárním závislákem.
Přesto nemohu s následujícím agentovým proslovem tak docela souhlasit:
"Nehledejte útočiště v literatuře. To je zbabělé... Tohle je skutečný svět - kde skuteční lidé žijí, trpí a umírají."

shimice
25.02.2020 5 z 5

Překvapivě tentokrát nic nadpozemského, skvělá čtivá detektivka. Za mě by byla škoda tuhle chemii mezi nuceným parťáky nevyužít i v budoucnu.

Šnek86
06.02.2020 4 z 5

V tomto díle není nouze o nové postavy.Pendergast vyfasuje nového,v celku sympatického, parťáka Coldmoona.Zemřelého Biliho nahradí jeho bratr Roger.A společně s dalšími jsou na stopě záhadnému panu Srdcezlomovi.Na konci se jako vždy vše trochu zamotá, ale po Pendrgastových peripetiích v předchozích dílech se zase vše začíná vracet do starých kolejí.Oddychová četba.

Kami33
27.01.2020 5 z 5

Ok. Za mě moc hezké. Pendergast byl za sympaťáka, jeho nový parťák také. Příjemná detektivka, která se četla skoro sama.

Česneksmedem
23.01.2020 4 z 5

Tak Lojzík Pendergast s parťákem Coldmounem jsou opravdu dobrá dvojka. Oba inteligentní samorosti s decentním ironickým humorem. A káva, kterou Coldmoun pije by vám asi způsobila odpadnutí mandlí.
Jednu hvězdu dávám dolů za finální scénu, která už byla málo uvěřitelná, a také za ty neschopné aligátory.

alnahu
01.01.2020 4 z 5

Další čtivá detektivka z pera těchto dvou oblíbených autorů.Tentokrát svérázný agent FBI Pendergasta se musí smířit s tím ,že bude pracovat s parťákem.Se sympatickým agentem Coldmoonem řeší sérii brutálních vražd v Miami Beach.

Erlif
30.12.2019 5 z 5

Kniha opět poněkud tenčí a myslím, že autoři udělali dobře. Zbytečně nic nenatahovali. Kniha je samostatná, takže si ji člověk může přečíst a nemusí mít přečtených přechozích 17 knih :) Je to klasická detektivka, žádné tajemno, mystika či něco podobného, prostě "vyšinutý" vrah a dva detektivové, kteří spojí své síly, aby ho dostali.
Jen jak knihy vydávají po roce, a už je to delší dobu, úplně jsem zapomněla, že Smithback měl bratra a chvilinku jsem si říkala, jestli snad autoři nešli zpátky v čase...

lampernaqui
10.12.2019 4 z 5

Zatímco poslední Rollins (Zkouška ohněm), kterého jsem četl těsně předtím, mě zklamal - tak u Pendergasta se nic podobného nekonalo. Sice jsem si předtím říkal, že celá série postupně upadala a to hlavně díky natahovaným rodinným trampotám. Jenže tohle je díl, který je sám za sebe, jde pouze o čistokrevnou detektivku a nic víc. Žádné tajemno tu nenajdeme, překvapivě mi to ani trochu nevadilo. Takový příjemný návrat ke kořenům celé série. A nový parťák byl prima.

silas15
29.11.2019 3 z 5

Nebyla tam skoro žádná akce ani napětí. I když jsem přečetl všechny díly, tenhle je hodně slabý. A to začátek vypadal hodně slibně, nakonec se to nakročení změnilo v přešlapování, potom i v krok zpět. Možná by stálo za to si přečíst předchozí díl, jen pro porovnání.
Normálně Pendergasta přečtu naráz. Tenhle díl mi trval několik týdnů! Já jsem tedy, na rozdíl od ostatních, zklamán. Vůbec ale nerozumím tomu vysokému hodnocení.

mikika
26.11.2019 5 z 5

u tohoto dílu mám silný pocit dejá vu - staronový reportér, nový parťák, váhavý jako poručík, a starý dobrý nezničitelný Pendergast... jako by autoři vykrádali sami sebe, ale na nové nápady holt mají jinou sérii. ale i tak pěkné.

Nelly
13.11.2019 4 z 5

Ano, ano, jak píší čtenáři níže, Pendergast je ve skvělé formě. Sice se kniha zpočátku táhne jako sirup na miamském slunci, ale konec byl opět dobrý nářez. Hvězdičku ubírám jen za to, že mám raději díly, kde je bonusem navíc jakási mysteriózní záhada, tak jak tomu bylo v prvních dílech série. A také bych Pendergastovi přála už konečně nějakého zdatného soupeře, jako býval jeho bratr.

sérioví vrazi

Autoři knihy