Kniha mrtvých

Kniha mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26744/bmid_kniha-mrtvych-4WU-26744.jpg 4 315 40

Pendergast série

Newyorské přírodopisné muzeum obdrží poštou svou vzácnou sbírku drahokamů – rozdrcenou na prach. Diogenes dává o sobě vědět. Aby muzeum získalo zpátky důvěru veřejnosti, oddělení pro styk s veřejností po horečném jednání naplánuje impozantní a extravagantní projekt. Jako nejlepší nápad se zdá znovu otevřít egyptskou Senefovu hrobku, která byla ve 30. letech 20. století přístupná veřejnosti a později uzavřena, aby udělala místo tunelu metra. Egyptskou hrobku objevili členové Napoleonovy armády, potom se jí zmocnili Britové, nakonec ji koupil William C. Spragg a dopravil do muzea. Celý komplex byl umístěn do suterénu. Avšak muzeum má své temné tajemství – hrobka je prokleta. Byla zazděna, aby se utajila řada bizarních úmrtí. Nyní Nora Kellyová vede ohromující expedici do suterénu, aby odhalila pozůstatek minulosti. Když hrobku otevřou, kletba se uvolní a lidé umírají... Mezitím D'Agosta, Eli Glinn, Constance a Proctor připravují brilantní plán týkající se Pendergasta.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

The Book of the Dead , 2006

veronika8887
10.11.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Stojí za si ji přečíst.

Luigi1
30.08.2023 5 z 5

Další skvělá kniha

Jessie26
14.08.2023 5 z 5

Když vás první stránky zavedou opět do muzea,kde se opět chystá výstava a opět se málem neuskuteční, trošku jsem si říkala ,jestli to není moc.nastesti příběhy těchto dvou pánů jsou pořád čtivé, napínavé a za mě prostě super:)

Jaklová.katka
16.01.2023 4 z 5

Byla jsem napnutá jak kšandy
Doufám že budou další díly stejně dobře jako tento a Tanec

veronika4001
06.12.2022 5 z 5

Jak to ti pánové dělají, že mě vždycky zaženou do pomyslného kouta, kde se odevzdávám jejich příběhu? Od prvních stránek se pomalu přenáším jinam. Přírodopisné muzeum v New Yorku je plné záhad se svými halami, sklepními prostory, úkryty a nevyužívanými sbírkami. Veškerá zákoutí mají tendenci růst se "zbytkovými", ale o to cennějšími sbírkovými předměty zvyšujícími napětí a zvědavost. Autoři umí získat z historie to, co nikdo nezná a málokdy si dá do souvislostí, totiž tajemství, záhady, nebezpečenství. "Jejich" historie je opředena něčím, co není náhodné, ale dělají z toho situaci a operační akce. Historie díky nim ožívá a získává dramatické kontury. Autoři píší ve stylu odpovědí k jejich popisu/vyprávění na otázku "Proč se to děje?" Zvraty do dětství v příběhu krásně zapadají. Od autorské dvojice opět další skvělá kniha, i když konec je trochu předvídatelný.

CharlesWard
09.07.2022 3 z 5

Finále trilogie. Ale úplně spokojený vlastně ani tak nejsem. Něco mi tam chybělo. Pendergast okamžiky přecházel v H. Hudiniho.

Arev122
05.01.2022 4 z 5

Odpočinkové, ale napínavé čtení.

ThinThar
29.12.2021 1 z 5

Já nevím, je to čtivé jako vždycky, to ne že ne, ale nastavovaný jak bramborová kaše. Prostě čekání na to, ze kterého šuplíku vyleze úchyla s dvoubarevnýma očima. Za mne čteno se sebezáporem! A bude to hodně Panna nebo Orel jestli se do dalšího dílu pustím. Ale chápu, je to komerce a autor je placený od počtu stran.

Pavlína2019
02.08.2021 5 z 5

Prostě perfektní!! Jsem ohromně nadšená. Skvělá kniha jako ty ostatní. Fascinuje mě fantazie autorů, jejich inteligence, skvělý popis krásných věcí i těch příšerných, výtečný sloh. Zbytečné něco dodávat. Paráda!

Eicherik
01.01.2021 4 z 5

Kniha mrtvých je poslední, kulminující román Pendergastovské trilogie. Pro maximální požitek je dobré přečíst si nejprve román Tanec smrti. Prvním románem zmíněné trilogie je Pekelná síra. A Pekelná síra částečně navazuje na Kabinet kuriozit. Tolik k návaznosti dílů říká dvojice autorů. Já ještě dodám. Je skutečně tenhle román v jistém ohledu kulminující? Není vyloučeno, že si autorská dvojice nechala otevřená zadní vrátka.
Knihu hodnotím čtyřmi hvězdami. Vězeňská linka mi přišla už malinko přemrštěná a v této sérii jsem už četl o něco lepší kousky.

kyssling
13.09.2020 3 z 5

Já čtu Pendergasta napřeskáčku, ale připadá mě tento román skvěle vyprávěný, ale nesmí se přemýšlet, tyhlety "geniální" plány superpadouchů, kde si někdo pěstuje další identitu ... kolik DESET let to už je trochu moc :-).

Podle mě je chyba v překladu nebo u autora na straně 245 kdy je uvedeno "Nora se osobně přesvědčila" + "A teď tu Nora stála" a jedná se o Lauru ...

ninano
20.08.2020 4 z 5

Dobrý námět, skvělé prostředí, ale jinak průměr.

čef
20.06.2020 5 z 5

Bombastický dobrodružný příběh, který se opravdu dobře polyká. Jsou zde přehluboké city, ďábelsky zvrácené postavy, dokonalý hrdina a hrdinné ženy. Akce stíhá akci, bojujeme a potom utíkáme z vězení a zabráníme obrovské pohromě, která by postihla elitu New Yorku, a pak si ještě zabojujeme na vrcholu Stromboli. Výhodu má ovšem ten, kdo si již něco o úžasné rodince Pendergastů přečetl v předchozích dílech série – to je jasné, ale určitě se to dá číst i samostatně, samozřejmě jen tehdy, pokud tyto bojovky opravdu milujete.

TeaPeter
09.05.2020 4 z 5

Konec dobrý, všechno dobré. Svého druhu trilogie se s posledním dílem vrátila na obvyklou úroveň. Vyvrcholení příběhu tedy bylo jak ze Sherlocka Holmese, ale nezpůsobilo to žádné zklamání. Rodinné trable už snad Pendergast překonal a bude se moci věnovat novým případům.

Ava365
09.12.2019 2 z 5

Výborný úvod, zajímavé prostředí, ale Pendergast je jen slabým odvarem Pendergasta ze Zátiší. Těžkopádné a stěží uvěřitelné. Škoda.

evka11
28.11.2019 3 z 5

Považuji za průměr knih s agentem Pendergastem a spol.

verden
12.09.2019 2 z 5

Za mňa nic-moc. Napriek tomu, že okrem hlavnej dejovej línie sa nám predstavujú aj ďalšie príbehy niekoľkých postáv, som mala pocit, že sa v knihe vlastne nič poriadne nedeje. Celá bola strašne rozvláčna a posledných asi 100 strán by som s úplne čistým svedomím proste vyškrtla.

Ferry9
13.08.2019 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, tohle je podle mě jiný typ detektivního thrilleru, než na jaký jsem zvyklý od Rollinse. Ale bylo to fakt dobré, možná místy trochu táhlé, ale bavilo mě to.

alenkacermi
20.07.2019 5 z 5

Zase pecka. Napětí, akce, Egypt. Pro mě výborná kombinace. Mistrovsky napsané. Užila jsem si to. Určitě doporučím

Šnek86
30.06.2019 3 z 5

Další pokračování, kde Diogenes kuje pikle, hrobka v muzeu, kletba, útěk z vězení, vraždy atd. Konec přišel opět v celku rychle, ale dá se tušit co Constance myslela tím, že vše neskončilo.Pokračuji dál, zda můj odhad byl správný.

Autoři knihy

Douglas Preston