Diagnóza: Náhlá smrt

Diagnóza: Náhlá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3554/bmid_diagnoza-nahla-smrt-zNO-3554.jpg 4 19 2

Paul Maigret série

Mladý inspektor kriminální policie na Nábřeží zlatníků Paul Maigret je pověřen řešením banálního případu zmizení mladé ženy. Ten se však brzy rozroste na celou sérii záhad. A cesty k řešení vedou přes věhlasná psychiatrická zařízení... Zprvu obyčejný případ zaměstná celou partu komisaře Morelona a Maigret, přes řadu nebezpečných situací, jimž je vystaven, případ dovede do úspěšného konce.... celý text

jprst
07.06.2019 4 z 5

V poznámkách o své četbě mám zapsáno: Jedna z autorových lepších knih, příjemné a odpočinkové počtení, ale stačilo jednou.

metrolog
02.11.2013 4 z 5

Četl jsem tuto knížku souběžně se dvěma méně stravitelnými romány. Věděl jsem do čeho jdu a co od ní mám očekávat. A očekávání se naplnilo. Jan Cimický píše skutečně odpočinkové detektivky, které nejsou zatíženy přemírou odborných znalostí z jeho oboru, nejsou plné brutality, sexuálního násilí, rasové nesnášenlivosti a nenavozují pocit bezmocnosti a otázky, zda vůbec žít v tomto prohnilém světě. Jsou to detektivky, které vycházejí ze starých pravidel detektivní literatury, kdy je čtenář vtažen do jiného, jednoduššího světa, než je ten jeho vlastní, a po dočtení se cítí lépe než před jeho zahájením. Tyto knihy lze považovat za dobrou terapii pro všechny, které všechno to násilí, každodenní nespravedlnosti a jiné rány života už přivádějí na pokraj depresí. A to je dobře. Ostatně, co jiného jste čekali od spisovatele, špičkového psychiatra?