Diagnóza: Náhlá smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladý inspektor kriminální policie na Nábřeží zlatníků Paul Maigret je pověřen řešením banálního případu zmizení mladé ženy. Ten se však brzy rozroste na celou sérii záhad. A cesty k řešení vedou přes věhlasná psychiatrická zařízení... Zprvu obyčejný případ zaměstná celou partu komisaře Morelona a Maigret, přes řadu nebezpečných situací, jimž je vystaven, případ dovede do úspěšného konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3554/diagnoza-nahla-smrt-zNO-3554.jpg 4.116
Série

Paul Maigret 2.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Diagnóza: Náhlá smrt

Přidat komentář
jprst
07.06.2019

V poznámkách o své četbě mám zapsáno: Jedna z autorových lepších knih, příjemné a odpočinkové počtení, ale stačilo jednou.

metrolog
02.11.2013

Četl jsem tuto knížku souběžně se dvěma méně stravitelnými romány. Věděl jsem do čeho jdu a co od ní mám očekávat. A očekávání se naplnilo. Jan Cimický píše skutečně odpočinkové detektivky, které nejsou zatíženy přemírou odborných znalostí z jeho oboru, nejsou plné brutality, sexuálního násilí, rasové nesnášenlivosti a nenavozují pocit bezmocnosti a otázky, zda vůbec žít v tomto prohnilém světě. Jsou to detektivky, které vycházejí ze starých pravidel detektivní literatury, kdy je čtenář vtažen do jiného, jednoduššího světa, než je ten jeho vlastní, a po dočtení se cítí lépe než před jeho zahájením. Tyto knihy lze považovat za dobrou terapii pro všechny, které všechno to násilí, každodenní nespravedlnosti a jiné rány života už přivádějí na pokraj depresí. A to je dobře. Ostatně, co jiného jste čekali od spisovatele, špičkového psychiatra?


Autor a jeho další knihy

Jan Cimický
česká, 1948

všech 128 knih autora

Kniha Diagnóza: Náhlá smrt je v

Přečtených28x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce10x
Chystám se číst4x
Chci si koupit1x