Patřičná čítanka

Patřičná čítanka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206936/bmid_citanka-206936.jpg 4 7 2

Čítanka Martina Patřičného je čtením o knihách. Pomocník, který vám pomůže proplout peřejemi literatury a neuvíznout na mělčině. Je subjektivním rádcem, vtipným glosátorem. Pokud trpíte nejistotou, v knihkupectví tápete od regálu k regálu, nevíte, pro kterou z knih se rozhodnout, tedy raději prchnete pryč, Patřičná čítanka vám napoví, kudy se vydat a co si domů odnést. Autorovy poznámky k dílům, které by neměly zůstat v opomnění pomáhají otevřít oči, inspirují k četbě i vytvoření si vlastního "čtenářského deníku". Dobře se proplouvá řekou s dobrým lodivodem, dobře se pluje literaturou s vtipným glosátorem. Patřičná čítanka je vtipná kniha o čtení a knihách, je skutečně taková, jak slibuje její název.... celý text

Jadla
24.01.2018 5 z 5

Čtu ji, a několikrát ji už četla, na přeskáčku. Kde ji otevřu nebo podle toho, které téma mě zrovna zaujme. A našla jsem díky ní řadu zajímavých knih, které jsem si přečetla a děkovala Patřičné čítance, že mě k nim přivedla. Občas mě přepadá chuť jejímu autorovi potřást rukou a někdy i obejmout ho, z vděčnosti a za nadšení, které z jeho čítanky sálá. Snad to není pocit Nepatřičný.

Janasem
22.05.2014 3 z 5

Patřičná čítanka je i mou čítanku - skvělý příběh čtenáře, celoživotní čtenářský deník - ne se vším jsem souhlasila (tak to má být), zase jsem se vrhla do knihovny a vytahal spoustu polozapomenutých kamarádů... Krásně se čte a krásně se nad ní rozjímá :-)

Martin Patřičný
česká, 1955
2016  89%Velká kniha o dřevě
2005  95%Dřevo krásných stromů
2004  97%Pracujeme se dřevem
2011  94%Kus dřeva ze stromu (poznání)
2014  83%Patřičná čítanka

Kniha Patřičná čítanka je v