Patálie v Panonii

Patálie v Panonii https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234123/bmid_patalie-v-panonii-234123.jpg 5 16 3

Známý český humorista líčí zážitky, které spolu s dvěma přáteli, fotografem a malířem, prožil na cestě po někdejší Panonii, dnešním Maďarsku. Kniha vedle řady veselých cestovních příhod přináší mnoho zajímavého z historie i současnosti této země. 23-028-72

DzordanoChruno
29.01.2024 4 z 5

Trochu som sa obával trápneho, sileného humoru, ale zbytočne. Kniha je napísaná sviežo, ľahko a na dnešnú doby zdanlivo nezaujímavý výlet do Feferónie opisuje autor vtipne a pútavo. Usmieval alebo smial som sa pri čítaní veľa krát a vôbec to nebol silený smiech typu "k smíchu mě Donutil".

sakro
12.02.2023 5 z 5

Trojice přátel cestujících po Maďarsku jsou pro mě českou paralelou Třech mužů ve člunu od Jerome Klapky Jeroma. Jen anglický humor nahradil ten český. Už jen pohybovat se křížem krážem po Maďarsku při neznalosti jediného maďarského slova lze nazvat odvahou. Situace, které z toho vznikají mě často nutily k hlasitému smíchu a pokud to bylo třeba v dopravním prostředku, pozorovali mě spolucestující podezřele. Kniha je to hodně stará, četl jsem ji od té doby několikrát a na stejných místech se směju pořád. Jen knihu nedoporučuji jako průvodce do země kolem Balatonu, už i tam se mnohé změnilo.

twigxi
29.04.2020 4 z 5

Prijemna, vesela cesta do Madarska. Hodi se zvlast ted, kdyz se cestovat neda. Mila knizka.

humor

Achille Gregor
česká, 1910 - 1998
1988  90%Muž v zástěře
1996  87%Život je pes - a já mám psy rád...
1960  89%Čtyři jedou za obzory
1972  94%Patálie v Panonii