Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29873/bmid_dve-veze-mz3-29873.jpg 5 7381 7381

Pán prstenů série

V prvním díle trilogie Pán prstenů jsme sledovali, jak se z hlubin zapomenuté minulosti vynořuje nebezpečí ohrožující všechny pokojně žijící obyvatele Středozemě, a vytvoření Společenstva, aliance složené ze zástupců lidí, elfů, trpaslíků a hobitů. Jejich spojenectví je symbolické: musí zapomenout na to, že jejich cesty se v minulosti mnohdy rozcházely, aby mohli čelit ohrožení nekonečně silnějšímu, než je jedinec či jednotlivý národ. Společenstvo je vysláno, aby zničilo Prsten temné noci, avšak jeho působením se nakonec samo rozpadá... Ve Dvou věžích vyprávění sleduje cesty jednotlivých členů Společenstva po jeho rozdělení. Procházíme s nimi neznámými kraji Středozemě, setkáváme se s jejími obyvateli, kteří dosud žili v skrytu a stranou velkých dění, objevujeme zasunutou minulost. Na scénu se vrací starý známý z Hobita, Glum, a stává se průvodcem hobitů nesoucích Prsten k Hoře osudu. Text se jakoby rozděluje mezi osamělé putování skupiny hobitů na jedné straně a velkolepé boje a přesuny celých armád na straně druhé. Malé i velké děje však směřují ke stejnému cíli: konečnému střetu sil dobra a zla. Téměř na prahu tohoto střetu děj Dvou věží končí, aby si čtenář mohl vydechnout, než se nechá pohltit strhujícím finále v Návratu krále, poslední části Tolkienova vyprávění.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Two Towers , 1954

Kirin
26.01.2012 5 z 5

Plnohodnotné pokračování. Tuto knížku jsem si opravdu užil, stejně jako film.

lady
09.12.2011 5 z 5

Pán prstenů-skvělý.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

kuba.dash
20.03.2011 3 z 5

Je to geniální fantasy, ale prostě už toho po Hobitovi a Společenstvu bylo moc; nedočetl jsem to. Omlouvám se skalním fandům a Tolkienovi především, ale v půlce jsem byl tak znuděn, že jsem tento kus byl nucen odložit. 3 hvězdy za J. R. Rovu důmyslnost, ale to je ode mne vše.
Nechť Vás knihy provází...

MartyMcFly
05.02.2011 5 z 5

Je to Tolkien, což se rovná dokonale zpracovaný svět, historie, jazyk (a tak dál blabla dál, to jste jistě slyšeli mnohokrát). Ovšem nerad bych tento díl bral jen jako "výplň" mezi začátkem a koncem. Není to pravda, protože i když je to kecací díl více než kterýkoliv jiný a spousta spousta příběhů se zde teprve vyvíjí, je tu pro epické milovníky alespoň Helm. Zejména vývoj vztahu Frodosama s Glůmem je zajímavý.

Ale je tak těžké zapomenout na film a vzpomenout si na knihu. A jistě nejsem sám. Bohužel.

JohnCZ
02.02.2011 5 z 5

Výborný druhý díl, na kterém mě trošinku vadily prostřihy mezi příběhovými liniemi. Jako obvykle jsem si více vychutnával pasáže s hobity. Za vrchol knihy považuju Fangorn a obsazování první ze Dvou věží v Železném pasu. Oproti filmu zde tolik změn není, aspoň jsem si nevšiml. U dvojky mi vadila akorát jedna věc a tou jsou občasné až moc zdlouhavé některé pasáže, které ostatní Tolkienovy knihy nemají. I přes těch několik drobností, které třeba ani mnohým vadit nebudou, je kniha natolik jedinečná, že si ani nic jiného než plný počet nezaslouží.

motycek
10.01.2011 5 z 5

Pro mě lepší než 1, trojku už si moc nepamatuju. Líbí se mi že se Tolkien oproti prvnímu dílu s prominutím nesere s úvodem, ale akce je hned na začátku. Četl jsem noc a chvíli ve dne, a najednou jsem byl na 100 stranách, nudnější část je Fangorn. Je zvláštní že "vyvrcholení," je v první půlce knihy, doufám že "čtvrtá" kniha nebude nuda ale lepší než skákat od jednomu k druhému jak to někteří autoři dělají.

Kormorán
08.01.2011 5 z 5

Pro mě osobně vůbec nejlepší knižní Pán Prstenů. Vím že jsem spíš v menšině, ale co :-)

yloveiou
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu něco jako intermezzo,ale myslím,že se za to nemusí stydět,chvilka oddychu před napínavým závěrem,navíc krásný příběh Eówyn a Eómera

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Po šokujícím úvodu přichází poklidné intermezzo směřující k epickému závěru. Možná nejslabší díl série ale být nejslabší ze tří velikánů není žádná ostuda. I nyní se mi vybavují bravurně prokreslené scény a nezapomenutelný příběh. Ne, u této knihy se snad ani nudit nedá.