Pan Podpostel

Pan Podpostel https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411200/pan-podpostelTcTmlA-WUV-.jpg 4 52 14

Máte pod postelí bubáka? Nebojte se, to je jen Pan Podpostel!“ Pod postelí je tvrdá zem a panu Podpostelovi se tam špatně spí. A tak poprosí malého Jeníka, jestli by si mohl vlézt k němu do postýlky. Sympatická příšera okamžitě usne, ale chrápe tak, že si Jeník musí jít pro špunty do uší. A co se nestane – ze šuplíku na něj vyskočí další dvě příšerky. Postupně se objeví tolik nečekaných nočních návštěvníků, co by rádi spali u Jeníka v posteli, že si nakonec musí sám ustlat na zemi…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mr Underbed , 1986

bibi.r
22.03.2024 3 z 5

Pro děti 3+

Hezké ilustrace. Příběh příliš neoslovil, ale ani neurazil.

simca9342
30.12.2023 5 z 5

Přečtená loni.
Pěkně a vtipně napsaná kniha pro děti, které se bojí spát bez rodičů.
Malý Jeník se jednou probudí , myslí si, že má strašidlo pod postelí. Místo strašidla zjistí, že je dobré mít plno hodných kamarádů , i když třeba chtějí všichni spát v jedné posteli. V té Vaší :)

JessieEx
09.11.2022 3 z 5

Asi jsem po dočtení této knihy úplně nepochopila, co se tím básník snaží říct... Určitě se jedná o roztomilé ilustrace a mohou mít pozitivní efekt na děti, které se bojí strašidel...ale nevím do jaké míry...

Docela mě bavilo, že knížka překvapila - tím, že se ubírala úplně jiným směrem, než jsem čekala...bylo to fakt zvláštní, ale Samkovi se celkem líbila...

muchomurka
09.03.2022 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Bambulce se knížka líbila, hodně se u toho nasmála. Já byla ze začátku taky nadšená, ale pak přišel konec příběhu a kde je pointa, nějaký závěr? To mě hodně zklamalo. Bambulce to tedy vůbec nevadilo, ale mně ano.

claire.dinner
27.01.2022 3 z 5

Knížka perfektní, až na poslední dvojstranu. Co to jako je za závěr za divnou ilustraci? Příběh mi přišel pěkný, milý, ilustrace krásné, dobrý nápad. Ale závěr tragický teda.

TerJac
18.06.2020 1 z 5

Ani fakt, že je kniha pěkně ilustrovaná nemění nic na tom, že je to bezduchý příběh, který postrádá jakoukoliv pointu.Na konci jsme se synem byli akorát zmatení, a syn stejně jako já si pokládal stejné otázky, které vůbec nebyly vysvětleny ani jinak opodstatněny. Nevím co kniha nabízí, ale nám příběh tedy nedal nic.

Varjohukka
05.06.2020 5 z 5

Kresby Chrise Riddella mám moc ráda, takže jsem si tuhle roztomilou dětskou knížku koupila i tak trošku pro sebe. Naštěstí se líbí i dcerce, takže je to dvojitá výhra.

Litocha
11.02.2020 3 z 5

Ilustrace mi místy úplně nesedí (mám ráda o něco poetičtější, tyhle mi připomínají americké animované filmy), i když jsou příšerky jsou jedna sympatičtější než druhá, příběh je milý a úsměvný. Ocenění zaslouží, že příšerky jsou tady dobromyslní tvorové, kterých se vůbec nemusíme bát (jediné, o co se musíme obávat, je místo v naší posteli). Nezlobila bych se ale, kdyby byl příběh trošku propracovanější.

MamaKnihomolka
02.01.2020 5 z 5

Kniha, do které jsem se zamilovala. Nádherné ilustrace a příběh, který zaujme dítě a podpoří jeho fantazii. Líbí se mi myšlenka, že pod postelí nečíhá bubák a nebezpečí, ale jen modrý chlupáč, který nechce ležet na zemi, ale v posteli.

Clara del Valle
17.09.2019 5 z 5

Musela jsem se smát nahlas, dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Perfektní příběh, skvělé ilustrace.

ADE138
09.09.2019 5 z 5

Miloučký příběh, krásné ilustrace.

Andrea K.
07.06.2019

Knížka je kouzelná .............

Gibis
03.06.2019 4 z 5

Čtyři hvězdičky především za obrázky, ty jsou prostě kouzelné. A když se kocháte těmi příšerkami, tak odpustíte trochu pokulhávající příběh.

RoseDadas
20.05.2019 4 z 5

Naprosto nádherné ilustrace od Chrise Riddella, příběh spíše průměr, ale všechny ty úžasné příšerky si zamilujete! :)

Chris Riddell
jihoafrická, 1962