Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7939 7939

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Dannielle
02.03.2013 5 z 5

Zrovna dočítám druhý díl 50 odstínů temnoty a je ještě lepší než ten minulý. Je více dějový a už to není jenom osexu.

nikytinek
01.03.2013 5 z 5

Tato kniha je fantasticka stejne jako nasledujici dil,uz se nemohu dockat tretiho!!! Nechapu negatyvni kritiky......uzasne jsem se vzila do bribeh a mohla bych ho cist znova a znova :-)

wesulle
01.03.2013 2 z 5

Kniha byla celkem ucházející, až na to, že se občas opakovaly některé pasáže a já začínám být trochu alergická na slůvku "zavrněl".

anavik
28.02.2013

Knihu jsem právě dočetla. Vydržela jsem hlavně z důvodu úžasu, že je to skutečně tak špatně napsané. Zvládla jsem ji "přečíst" jen díky přeskakování nezáživných a stále se opakujících odstavců, variant téhož.. Uznávám, že má tu výhodu, že se vlastně ani nemusí číst, stačí prolistovat a semtam zachytit nějakou větu. Omlouvám se, že opakuji názor, že je to obyčejné porno bez další přidané hodnoty. Chápu, proč je tak oblíbená - je o trochu jiné sexualitě, která lidi přitahuje a okouzluje/ většině z nás stačí prožít si ty pocity jen zprostředkovaně přes papír/. Jedenáct minut od Coelho nebo Příběh O Pauline Réage je o tom samém, ale jiný level a rozdíl při porovnání s výše zmíněným brakem je propastný.

Dion
28.02.2013 1 z 5

Pokusila jsem se to číst, nedalo se. Sexuálně explicitní téma mi nevadí, postavy, se kterými se nelze ani při velkém množství dobré vůle ztotožnit a sympatizovat, mi vadí trochu, ale ten styl je prostě tristní. Autorce se pravděpodobně zalíbila některá slovní spojení natolik, že si je pro velký úspěch musela zopakovat... na každé desáté stránce aspoň jednou (jenom slovo "geez" má výjimku... na každé stránce dvakrát). Jediným bodem, kterým se příběh liší již od milionkrát pozměněného příběhu o popelce, je právě to proklamované sado-maso. A taky hrdina, kterého žádná ženské s trocou rozumu nemůže chtít. Ale co, prostě se mi to nelíbí

Laf
27.02.2013 5 z 5

Musím říct, že tato kniha se mi velmi líbila natolik, že jsem jí musela přečíst jedním dechem a už se těším až si přečtu další díly, a doufám, že budou stejně dobré, jako tento první.

kasulka
27.02.2013 5 z 5

Právě jsem to dočetla podruhé, a znova si to přečtu až vyjde poslední díl, ať mi to pěkně navazuje...
Pořád jsem z toho nadšená, asi si tady mnozí hateři řeknou, že jsem divná, ale mě se to fakt líbí!!! Takže - jsem divná :D

A nejvíc se mi líbí ten konec: "Ty jsi ale dojebanej zkurvysyn." Tak to jsem se musela zasmát :D

Pro mě zatím nejoblíbenější série spolu s Twilight ságou :)

kathaj
26.02.2013

Vyborna kniha co se tyce tematu. Preklad sice horsi, ale i tak si tato knizka zaslouzi pozornost. Jsem jedna z tech, ktere si knizku rady prectou vicekrat. Pokud potrebujete uplne vypnout od reality - vsedniho zivota - doporucuji precist.

Annette
25.02.2013 3 z 5

Tahle knížka je hodně čtivá. Z literárního hlediska se sice spíš jedná o katastrofu - neustále se opakující výrazy, hrdinčina vnitřní bohyně a kousání rtu se po šestistech stránká "okouká". Když přehlédneme tuhle autorčinu tupost, která mě přesvědčuje, že si to po sobě snad ani nepřečetla, musím uznat, že kniha to "něco", čím si získává miliony fanoušků, kteří se nedoukážou od stránek odtrhnout, má. A to včetně me. =)

l.lucie
25.02.2013 2 z 5

O téhle knížce jsem toho strašnĕ moc slyšela. Nakonec jsem dala na doporučení kamarádky, knihu jsem si koupila, ale musím přiznat, že mĕ moc nenadchla. Nakonec jsem jí ani nedočetla. Uvidím, třeba se ještĕ k ní vrátím...

susana
25.02.2013 5 z 5

Půjčila jsem si tu knížku od kamarádky, aniž bych věděla o čem je....a tééédaaa mile mě překvapila!!! Zaujala mě tak, že jsem si ji přečetla hned 2x :-) a už se těším na druhý díl!!! Chtěla jsem se zeptat jestli nevíte zda bude i třetí díl, slyšela jsem že ano....

Nikoci
25.02.2013 5 z 5

Úžasná kniha od které je těžké se odtrhnout. Děj,který by snad chtěla začít každá z nás :-D. No prostě WOW,doporučuji všem!!

Divid
25.02.2013 odpad!

Klasicky se ukazuje, že čím větší brak, tím musí být větší propagace. Kniha se nedá číst, je to ukázková verze telenovely. Krásná, inteligentní, naivní, cnostná, chudá panna očaruje mladýho miliardáře! Dialogy, emaily, styl...., první kniha, kterou jsem nedočetla a to jsem po varování, že je to tupý, řekla, že si to stejně přečtu, že tak tupý to být nemůže. No...může.

alsae
25.02.2013 1 z 5

Teto knihy, je všude plno, takže mi to nedalo a pustila jsem se do čtení. A po dočtení musím říct, že se mi nelíbila. Na to kolik se toho v příběhu odehraje, je moc dlouhá, hlavní hrdinka pro mě ne moc sympatická naivka. Dialogy jsou docela klišé, a tolik erotických scén už spíš nudilo a knížku nijak neposunulo dál. A vnitřní bohyně a oslovení bejby, to bylo opravdu pro zasmání.

AnnMa
24.02.2013 5 z 5

Mě teda kniha naprosto dostala... U žádné knihy se mi ještě nestalo, že bych hltala každou stránku a měla ji přečtenou tak rychle. Těším se na další díly :)

Milik
24.02.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetla za 3 dny, ani jsem netušila, že by mne tak zaujala, ale chtěla jsem si udělat vlastní názor a ten je, že kniha se moc hezky čte a už se těším až se mi do rukou dostanou další díly.

JaKlima
24.02.2013 3 z 5

Červená knihovna s CHILLI kořením.

DariDerek
24.02.2013 3 z 5

wow, wow, wow ........ naprosto uchvácena.... už vím, co v ní ostatní mé "kolegyně" viděly, tedy četly.... jedním dechem a jak říká jedna má kamarádka - mám dokonale posílenou levou ruku, jelikož zkus si držet tu tlustou knihu pouze v jedné ruce a druhou mít v rozkroku ... :D skvělá kniha!!! :-)

marwinmh
23.02.2013 2 z 5

Hlavní hrdinka mi přišla krajně nesympatická (a nelibuji si v klišé jak dívka nevalného sebevědomí, jež je schopna zakopnout o vlastní nohy uhrane mladého, krásného a pohádkově bohatého chlapíka), jinak příběh byl navzdory jeho zjevné předvídatelnosti čtivý, ale už bych knihu podruhé nečetla. Přijde mi, že tato kniha vzbudila mnoho povyku pro nic, ale každému, co se mu líbí.

gudaska
23.02.2013 3 z 5

Čekala jsem od této knihy daleko víc, když byla tak vehementně propagována a ono ejhle žádná sláva se moc nekoná. Většina lidí z mého okolí byla z této knížky docela odvařená, tak jsem se do toho pustila teda taky, mohlo by to mít klidně méně stránek, ale ne, autorka to musí opakovat a protahovat stále dokola. Každopádně první díl skončil tak nějak všelijak, že si i ten druhej díl přečtu :))

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963