Pachatelé zvláštních činů

Pachatelé zvláštních činů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22912/bmid_pachatele-zvlastnich-cinu-65c8ca6e24c93.jpg 3 23 6

V této alternativní budoucnosti lidstvo doslova zamořilo vesmír a změnilo ho v chaos. Někdo by se měl postarat, aby se v něm udržel aspoň jakýs takýs pořádek - ovšem nebude to úkol právě pro lidi, stačí se podívat na "úspěchy", jakých dosahují na rodné planetě. Možná bude lepší přenechat řízení neúplatným strojům...

kUMters
23.12.2020 5 z 5

Veľmi dobré scifi poviedky prepojené hlavnou osobou. V rámci edície pevnosť je toto najlepšie za posledných pár dielov s poviedkami...

NemmamSlov
02.08.2020 2 z 5

Toto bol boj na život a na smrť. Dlho som sa takto s knihou netrápil. Edícia pevnosť väčšinou nesklame a zatial dokázala, podľa môjho hodnotenia, udržať kvalitu hodných 3 hviezd. Avšak, po dlhej dobe hodnotím knihu 2*. Prvé 3 poviedky trápili a keby som sa nedobojoval k posledným dvom, možno by hrozil aj odpad, čo si zatial u mňa žiadny spisovateľ nezaslúžil. Očividne pani Rečkovej ide skôr písanie fantasy.

Narodila ses jako vrah (2*)

Poviedka o ničom. Neustále som sa vracal späť v čítaní. Nedokázal ma príbeh zaujať a tým pádom som stratil celú pointu príbehu. Začíname v kláštore, ktorý napadnú prívrženci STELu. Atanu sa pokúsia znásilniť, ale to ešte nevedia, že hlavná hrdinka je vražedkyňa 1. triedy. Atana sa snáď vyspala s každým chlapom na ktorého narazila, čo u mňa ubralo na pozitívnom hodnotení.

Nesmrtelnost, nic víc (2*)

V tomto príbehu je hlavnou postavou telepat Llandor. Vystupoval už v prvej poviedke. V tejto časti sa dostáva na primitívnu planétu, ktorej vládne monarcha. Za úlohu ma chrániť princeznú s telepatickými schopnosťami, ktorú má v pláne uniesť mocný šaman. Nápad nie je zlý, ale bohužial stále nedostačujúce.

Vražda na pískovišti (odpad)

Z poviedky na poviedku, horšie a horšie. Stále o ničom. Znova príbeh Llandora a ani tu netuším o čo vlastne išlo. Po 5 minútach som zabudol čo som vlastne čítal. Ešte som nedal odpad, ale toto v kľude odporúčam preskočiť.

Dovolená mise (3*)

Najlepšia z tejto zbierky poviedok. Llandor starne a so starobou prichádzajú aj skúsenosti telepata. V tejto časti sa dostáva na planétu Zem, do svojej rodnej českej krajiny. Ako tajný agent má za úlohu dostať nebezpečného chirurga, ktorý experimentuje na ľuďoch.

Jako spiknutí (3*)

Llandor zostarol a založil si rodinu. Vychováva 2 deti, ktoré zdedili schopnosti svojho otca. No hrdinu ani teraz neobchádzajú problémy a pre pokoj v rodine ich musí začať riešiť. Poviedka sa celkom vydarila. Príbeh dostáva viac fantasy nádych, kde autorka opisuje podrobnejšie Llandorove schopnosti.

KillHurt
26.12.2018 2 z 5

Paní Rečkovou mám ve velké úctě a nějak u této knihy nejsem schopen pochopit, co se pokazilo. Povídky mají dobré nápady a vytvořený svět je životaschopný. Přesto jsem po celou dobu tápal, čeho se mám chytit, abych se zorientoval. Styl autorky znám a mám ho rád. Tady jsem se ovšem ztrácel. Možná tentokrát nebyla povídka vhodný formát a román nebo novela by těmto nápadům slušela lépe.

Svářeč
02.01.2018 odpad!

Sorry, ale tohle mě opravdu nebavilo. Dokázal jsem přečíst jen dvě povídky, pak jsem musel v zájmu zachování svého duševního zdraví odložit. Křečovité, bez nápadu, hlavní postavy nezajimavé, skoro mi až bylo trapně. Edici Pevnost mám rád, ale občas dokáže vyplivnout skutečná "veledíla".

gan112
24.11.2013 3 z 5

Zaujímavé, neotrelé, trochu kvalitatívne nevyrovnané ale zručne napísané poviedky zo života jedného telepata ktorý to dotiahol vo vesmíre ďaleko no nestúplo mu to do hlavy. Áno trochu idealistický pohľad na muža hrdinu z veľkým M aj H ale minimálne prvá a posledné dve poviedky stoja za prečítanie, a keď to zatiahnete celé dostane sa vám obrazu životného príbehu telepata Landora (nie jeho osobnostného a kariérneho rastu, v tom smere už nemá kam rásť), jeho patáliami zo ženami, zákonom, zlom, zločinom ....
Rozhodne je to dosť zvláštna zbierka, jednotlivé poviedky do seba zaujímavo zapadajú.

LordSnape
29.01.2012 odpad!

A tohle mělo být jako co? Pokus o sci-fi? Ještě teď se stydím, že jsem tak krátkou knihu nedočetl. Nemám to vůbec ve zvyku. Vlastně to nikdy nedělám, ale na poslední povídku už jsem zkrátka nervy neměl…