Otevřené manželství

Otevřené manželství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210931/mid_otevrene-manzelstvi-Csm-210931.jpg 4 229 229

Potřeba drobného rozptýlení se může snadno vymknout z rukou… Mia Allenová si na život v Anglii nikdy nezvykla. Všichni její přátelé zůstali za oceánem, zatímco ona se dusí v nudě maloměsta kousek od Oxfordu. Návrat nepřipadá v úvahu, poněvadž její muž Kit si zdejší pospolitost a především práci učitele na soukromé škole navýsost užívá. Trochu vzruchu do rutiny běžných dní by ráda vnesla také Kitova nadřízená Charlie. Nekonečná frustrace z manželství s odtažitým Robem ji stále častěji přivádí k úvahám, jak by mohla od života získat něco víc. A pak se seznámí s Miou. Hned první setkání obě ženy utvrdí v tom, že konečně našly spřízněnou duši. Obě rodiny se začnou scházet, vše se zdá být na nejlepší cestě. Zdání ale klame: vzájemná přitažlivost zamotá vztahy všech čtyř aktérů do nepřehledného uzlu. Až příliš pozdě si někteří uvědomí, že při sexu neobnažujeme jen tělo, ale i duši – a že když se přestaneme ovládat, je to hlavně duše, kterou dáváme všanc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

An Open Marriage , 2014

Kamilajznik
21.12.2014 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Nedalo se od ni odejít.

kozisek1
13.11.2014 5 z 5

skvělá oddechová kniha, již třetí od této autorky.

cace
13.11.2014 odpad!

Jak může mít taková kniha tak vysoké hodnocení, nechápu. Taky mám ráda odpočinkovou literaturu, ale tohle jsem nedočetla. Mělo by tam být asi sexuální napětí, ale u mě to působilo spíš kontraproduktivně. Tak tímhle směrem rozhodně ne.

Helena431
10.11.2014 5 z 5

Super příběh,nemohla jsem se od něho odtrhnout a ten konec mě taky dostal.

Peace
09.11.2014 5 z 5

"Kamarádství se nepotřebuje budovat léta. Čas nehraje roli. S matkami u školy můžete žvanit třeba roky, ale přítelkyně se z vás nestanou, zůstanete jenom dlouholeté známé. Anebo potkáte někoho, s kým si od první chvíle dokonale padnete do noty, a stanou se z vás přátelé na celý život."

Z této knihy jsem měla mírné obavy, protože anotace na mě zaváněla pocitem, že jde o pouhou snahu autorky držet krok s moderní dobou, která vyžaduje erotiku všude jinde, jen ne v realitě.
Erotické romány opravdu nemusím - po zážitku, kdy jsem přečetla zhruba 100 stran "Odstínů", má Vnitřní bohyně bere roha, kdykoliv se v její blízkosti vyskytne cokoliv podobného :o)
Ale Tess Stimson jsem prostě zkusit musela. A udělala jsem jedině dobře, protože se s konečnou platností zařadila mezi mé oblíbené autorky.
Kniha je napsaná velice čtivě, měla jsem problém se od knihy odlepit. Erotiky je v knize sice požehnaně, ale zapadá do příběhu a pointa knihy je naštěstí úplně o něčem jiném.
Pokud máte autorku rádi, se čtením rozhodně neváhejte. Pokud ji neznáte, směle do toho - stojí za váš čas.

danit
06.11.2014 3 z 5

Budu muset oponovat předešlým komentářům. Pro mě je Otevřené manželství nejslabší kniha od autorky, ne sexuální otevřeností (ta mi nevadila, ač jsem ji v knize nečekala :)), ale - jak to říct, ať nevyzradím více z knihy - některými nestálými myšlenkovými pochody Charlie (ano, ne, ano, ne a pořád dokola), ke konci už mě to opravdu štvalo. Konec se dal předpokládat. Ale nic to nemění na tom, že kniha byla opět čtivá, dva večery a byla jsem na poslední stránce:)

Boboking
16.10.2014 5 z 5

Po knize Hra na lež jsem se těšil na novou Tess a opět překvapila. Naprosto skvělý a čtivý román, který splňuje vše, co by měla mít dobrá kniha o erotice a sexu mít. Má to příběh, má to šmrnc. Není to pouhá "erotika" či pornografie pro ženy v domácnosti. Doporučuji :-)
P.S. A jako muž musím přiznat, skvělá ukázka toho, že my jsme z Marsu a ženy z Venuše, a tak je těžko pochopíme.

anetaV
07.10.2014 5 z 5

Musím souhlasit s Neri, úžasné čtení na jeden nádech :-)

Neri
05.10.2014 5 z 5

Ač nejsem velkou fanynkou prvoplánově erotických či milostných románů, a že je v této knize sexu a erotického dusna požehnaně, z Otevřeného manželství jsem nadšená. Protože naštěstí není zdaleka jen o sexu.
Může se vlastně z přátelství dvou manželských párů stát milostný čtyřúhelník? A jaká jsou pravidla? A co se stane, pokud jsou překročena? Lze se vrátit zpátky k přátelství nebo je tím vše nenávratně poznamenáno? A co když má každý k otevřenému manželství jinou motivaci?
Mnohokrát mi zůstával rozum stát nad jednáním hlavních hrdinů, ale celkově se kniha více než povedla, jedna z těch, které bez zaváhání doporučuji k přečtení.