Otevřené manželství

Otevřené manželství
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210931/mid_otevrene-manzelstvi-Csm-210931.jpg 4 229 229

Potřeba drobného rozptýlení se může snadno vymknout z rukou… Mia Allenová si na život v Anglii nikdy nezvykla. Všichni její přátelé zůstali za oceánem, zatímco ona se dusí v nudě maloměsta kousek od Oxfordu. Návrat nepřipadá v úvahu, poněvadž její muž Kit si zdejší pospolitost a především práci učitele na soukromé škole navýsost užívá. Trochu vzruchu do rutiny běžných dní by ráda vnesla také Kitova nadřízená Charlie. Nekonečná frustrace z manželství s odtažitým Robem ji stále častěji přivádí k úvahám, jak by mohla od života získat něco víc. A pak se seznámí s Miou. Hned první setkání obě ženy utvrdí v tom, že konečně našly spřízněnou duši. Obě rodiny se začnou scházet, vše se zdá být na nejlepší cestě. Zdání ale klame: vzájemná přitažlivost zamotá vztahy všech čtyř aktérů do nepřehledného uzlu. Až příliš pozdě si někteří uvědomí, že při sexu neobnažujeme jen tělo, ale i duši – a že když se přestaneme ovládat, je to hlavně duše, kterou dáváme všanc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

An Open Marriage , 2014

renataab
06.09.2015 5 z 5

Bezva čtení, jen nemám ráda konce, které se vyřeší nečekaným zvratem, který je čtenáři předložen až v poslední kapitole. Dávám pět hvězdiček i přesto.

tess.de.veles
18.08.2015 5 z 5

Je to moje druhá kniha od Tess....a sakra dobrá....lepsi než Hra na lež....Přidávám si ji do oblíbených autorů....a už se těším na další počteníčko :) Zkrátka tohle je můj šálek kávy :)

tess.de.veles
18.08.2015 5 z 5

marte_dvur
26.06.2015 4 z 5

Autorku mám velmi ráda a měla jsem za to, že už vím, co můžu čekat. Chyba! Překvapila, občas jsem musela knihu odložit, abych vstřebala přečtené, ale dočetla jsem. A přemýšlím jak moc to může být pravda. Co lidé dokáží podniknout pro rozbití všednosti. S odstupem musím říct, je to Tess. Kniha se mi líbila.

Šárka5875
23.06.2015 3 z 5

Touto knihou jsem zklamaná. Od autorky jsem četla Hru na lež, ze které jsem byla nadšená. Když opominu u knihy Otevřené manželství styl psaní - střídání příběhů dvou hlavních hrdinek v jednotlivých kapitolách, řekla bych, že čtu příběh jiné autorky. Až budu chtít číst příběh, který bude celou dobu popisovat skupinový sex, sáhnu cíleně po erotické literatuře.

Ivanule
16.06.2015 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem si půjčila v knihovně s tím,že to bude o nevěře jednoho z manželů....Ale při čtení mě to docela překvapilo,kam se knížka začala ubírat....Nakonec byla velice čtivá,a závěr byl taky překvapující...Určitě od téhle autorky budu chtít přečíst zase nějaký kousek :)

Leniiis
15.06.2015 4 z 5

Toho sexu tam byl fakt moc a ač já ty "sexuální" knížky moc nemusím, tak tahle se mi četla dobře. Byla jsem překvapená jak to dopadlo s Robem.

Ivča39
26.04.2015 2 z 5

Tato kniha nebyla můj šálek čaje, netušila jsem, že se většinou bude soustředit hlavně na sex, tomuto tématu se poslední dobou věnuje hodně knih a abych řekla pravdu, už jsem tím mírně přesycená... Knihu jsem dočetla do konce, bylo mi líto odložit ji po jedné třetině, když už jsem tomu věnovala čas. Příště však raději trochu romantiky nebo krimi... :-)

stanza
26.04.2015 5 z 5

Opět čtivá kniha, stejně jako u všech předešlých knih T. Stimson zaujme od první kapitoly.

Alienn
09.04.2015 4 z 5

Druhá kniha od této autorky a opět velmi čtivá, sedí mi styl psaní. První polovina knihy, která se hodně točila okolo sexu mě nebavila tolik jako ta druhá, která dala více nahlédnout do vztahů a povah jednotlivých postav. Nicméně ve mně kniha hlubší dojem nezanechala a po čase si už nejspíš jen vybavím, že v ní bylo hodně sexu:-)

Šánka
29.03.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, moje první od T.Stimson, ale poohlédnu se určitě po dalších. I když je tam sexu a erotiky plný pytel (a výborně napsáno!), není to jen odpočinková četba, má to děj, má to gradující příběh a věrohodně popisuje i myšlenkové pochody dvou žen. Určitě se tam nabízí plno otázek a odpovědět si na ně není vskutku lehké. Je to balancování na hraně a kam by se dalo spadnout? to si každý musí srovnat v hlavě sám. Dala bych 5*, ale souhlasím s Ankavi, ten závěr mi moc neseděl.

Ankavi
16.03.2015 4 z 5

No tedy! Tak to bylo téma... Samozřejmě, už název mě měl trknout. Ale obsah předčil mé představy či očekávání. Velmi čtivá kniha, bezesporu. Nakonec hodnotím čtyřmi hvězdičkami - ne snad že by mně vadily sexem nabité scény, otevřenost a bezprostřednost, ale závěr mě trochu zklamal - takový zvrat, který vlastně vyřešil "vše", můj celkový dojem pokazil. I tak však celkově knihu hodnotím jako velice povedenou, hlavně tím, že obsahuje nejedno tém k zamyšlení... Kde jsou hranice, které už by neměly ve vztahu být překročeny? Kam až se dá zajít? Kde končí hranice pobavení a kde už jsem na území, ze kterého není návrat - a pokud ano, stejně se události nedají vzít zpět? Důvěra, tolerance, odpuštění, vina... Dalo by se pokračovat. Přečtěte si ji, stojí to za to.

Lili2
04.03.2015

Velice čtivá kniha. Normálně toto není můj žánr, ale dostala jsem ji od sestřenice k Vánocům, jelikož ví, jaké mám manželství, a musím říct, že jsem se v ní viděla - na místě Kita svého bývalého milence a na místě Charlie sebe, neboť mám doma taky podobného rapla jako ona. Ta scéna s tou zapomenutou košilí v sušičce - jako by se odehrálo u nás doma. U mně bude tato kniha patřit k těm, které bych si chtěla přečíst ještě jednou ne-li víckrát.

Charmedka
22.02.2015 5 z 5

Kdybych knihu měla popsat jedním slovem, tak použiji sex. I když je kniha hodně založená na sexu, má i hlubší význam. Milostný čtyřúhelník má určitá pravidla, ale je možné je dodržet? Erotické scény jsou opravdu bravůrně popsané, nic vulgárního, ale přesto jsou docela podrobné a vzrušující. Tohle se autorce povedlo a já jsem nadšená. Na konci knihy jsem měla pomalu až husí kůži a četla se zatajeným dechem.

Mikik
09.02.2015 4 z 5

Docela drsná:-) Styl autorky se mi líbí. Krásně popisuje vztahy, myšlení člověka. Do něčeho takového jako manželské dvojice v této knize bych určitě nešla, ale myslím, že se sami následně poučily víc než dost..

Vendelína
05.02.2015 5 z 5

Kniha se četla od první stránky sama. Opět vyprávění od více osob - dvou žen, příběh dvou manželství. Byla jsem překvapena otevřeností, experimenty. Kam se hrabou erotické romány... Děj měl spád, dialogy ze života (komentář mého manžela) a knížka na mě udělala dojem (nejen na mě). Jedna z nejpovedenějších od Tess.

Coucouha
03.02.2015 4 z 5

První polovina knihy pro mě byla celkem nezajímavá....pak to ale začalo nabírat na obrátkách a příběh knihy mě doslova pohltil. Rozhodně se jedná o mnohem lepší knihu než Hra na lež od této autorky. Prozatím jsem četla jen tyto dvě knihy, tak uvidím, jak si T.S. oblíbím :-)

jasmína
27.01.2015 4 z 5

Tess Stimson mě překvapila, nejsem naštěstí puritánka, takže během jednoho večera jsem knihu zhltla skro jednícm dechem, ale v životě bych do něčeho takového nešla, a buď je paní autorka zdatná sexuální Bohyně, nebo miluje porno, které umí perfektně přepsat do románu, a to ještě tak, aby měl děj a spád, což zaslouží ty moje čtyři hvězdičky.

Jsem ráda, že u konce bylo hodně změn, u něčeho k lepšímu, u něčeho k horšímu, ale vžít se do jejich manželství, musela bych sokyni i sokovi já osobně se svou žárlivostí vyškrábat oči, nikdy bych do takových hrátek nešla, ani za cenu udržet manželství. Pokud má chlap rád, nepotřebuje se u toho milovat s miliony jiných žen před zraky té své, což jí sice došlo, ale zároveň byla Cahrlie bisexuálka, takže těžko soudit. A půjčovat své chlapy ? Dobrá, ale v v tomhle já nejedu !!!!!! A myslím, že Tess Stimson asi ano, každý autor přiznává, že půlku čerpá ze svého života. Pozor na ni, až bude někde na autogramiádě v Česku :)

Opravdu zajímavé, jen čekám, co přijde příště:) Tess každou další knihou přitvrzuje :)

PetraBery
28.12.2014 4 z 5

Autorka píše knihy čtivou formou. Knížka je hodně otevřená co se týče erotiky a sexu, sama bych si ovšem stejný úlet ve svém manželství představit nedokázala...

Sobotikova
26.12.2014 4 z 5

Byla jsem překvapena tou otevřeností :), ale knížku jsem přečetla jedním dechem. Neočekávala jsem od ní nic jiného než pobavení, a to jsem také dostala....