Ostrov Lhářů

Ostrov Lhářů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235671/bmid_ostrov-lharu-ypG-235671.jpeg 4 793 194

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

We Were Liars , 2014

kutavi
26.09.2017 5 z 5

silné, čtivé

Maysonnie
23.09.2017 4 z 5

Originální a zajímavý námět této knize nechyběl a díky krátkým kapitolám s hodně odstavci se četla jedna báseň :)

RemiBlack
15.09.2017 4 z 5

Zvláštní styl psaní, ještě zvláštnější styl vyprávění. Líbilo se mi, jak byly využity pasáže z první strany. Je až podivuhodné, jak je kniha úplně o ničem a stejně Vás nakonec neskutečně překvapí... :)

kristyna9348
13.09.2017

Moje nejoblíbenější kniha vůbec.Opravdu užasné čtení.
Děj knihy byl naprosto strhující,nemohla jsem přestat číst.
Velmi silný příběh.

Veronika33
10.09.2017 2 z 5

Pointu knihy som tušila už od začiatku, veľmi zle sa mi čítala, písané pre mňa veľmi nudne, chaoticky. Kniha veľmi propagovaná, ale je to slabota.

Anne95
24.08.2017 3 z 5

Hodně zvláštní kniha. Konec jsem vůbec nechápala, a až na konci se vše vysvětlilo, ale stejně mi to přišlo zvláštní. Kniha mě úplně nebavila, ale vzhledem k délce jsem ji dočetla. Znovu si ji určitě nepřečtu.

moncakovinka
22.08.2017 3 z 5

Neskutečně zajímavé... Vlastně jsem se celou knihu nudila, ale ve výsledku si z ní odnáším dost hluboké pocity a dojmy. Zvláštní.

Kira128
03.08.2017 5 z 5

Asi bych hned zkraje mého hodnocení měla přiznat barvu. Ostrov lhářů mě ničím nezaujal, vypůjčila jsem si ho jen proto, že byl potřeba do mé čtenářské výzvy. A čekala jsem, že to bude takový průměr, možná i podprůměr. Chyba, vážně totální chyba.
Až když jsem se měla pustit do čtení, zkoumala jsem obálku a náhodou si všimla slov Johna Greena, mého oblíbeného autora, jenž knihu opravdu chválil. Nevěřila jsem mu. Další chyba.
Pokud vám mám říct, jestli kniha stojí za přečtení, má odpověď zní, že rozhodně stojí. A nějaké odůvodnění k tomu mám? Samozřejmě. A ne málo.
Příběh vás vtáhne a nedokážete se od něj odpoutat, seznámíte se se čtyřmi záhadnými přáteli, kteří mezi sebou mají mnoho pavučin, na nichž jsou zapletené spousty lží. A ty lži postupně vychází na povrch. Přesně toto je na tom to zajímavé. Když k tomu ještě připočtu konec… je to prostě dokonalé.
Ostrov Lhářů si v mé hlavě vysloužil své místo. Tady mohu použít konkrétní slova Johna Greena: „Napínavé, nádherné a neskutečně chytré. Ostrov Lhářů je opravdu nezapomenutelný román.“ K tomu není třeba nic dodávat. Jen to, že přesně takto se ke knize stavím i já.
Doporučuji všem, tento román musí být na seznamu vašich přečtených knih, nejlépe i na doporučovaných.

Jaruš7
01.08.2017 4 z 5

Bestseller, rozjezd idylický, gradace ke konci strhující, dojem - (protimluv) neuvěřitelně uvěřitelné. Síla mamonu, prestiže a rasových názorů devastují Sinclairův klan.
Výsledek je zdrcující, až se nechce věřit v takový záměr autorky, takže skutečnost je tu jaksi asi základem pro toto oceněné dílo.

Market = )
25.07.2017 3 z 5

Tohle na mě bylo moc. Knížka se mi vážně líbila a měla jsem ráda i všechny lháře, mrzí mě, že jsme se o nich nedočetli víc. Rozhodně je to ale zajímavé z psychologického hlediska a věřím, že to chtělo odvahu (zejména kvůli čtenářům, jako jsem já :-D).

KaileyBlot
09.07.2017 5 z 5

Dechberoucí kniha s originálním zpracováním, které se opravdu nedá věřit! Bylo to čtivé, záhadné a ten konec mě dostal, protože to bylo fakt něco! A jen tak btw pokaždé když bylo zmíněno jméno Cadence se mi vybavil pojem dekadence, nevím proč :D.

Any27
06.07.2017 5 z 5

Překvapivá, čtivá, úžasná knížka! Nic víc napsat nemůžu, protože mi přijde, že jedním dalším slovem bych toho prozradila moc!

tinkal
03.07.2017 3 z 5

přečetla jsem na doporučení, ale zas tak moc mě kniha nezaujala. Špatné to nebylo, ale za chvíli si na ni určitě ani nevzpomenu

Peťule159
27.06.2017 5 z 5

Až do samého konce ...hodně nevyjádřených tajemství....Kniha byla zajímavá, tajuplná, krásná, ale zároveň smutná ....

intelektuálka
09.05.2017 4 z 5

Zajímavé čtení nejen pro mladé. Nechala bych ji číst i rodiče, aby poznali, že hodnoty majetku a peněz pro mládež zas tak moc neznamenají. A může to skončit hodně špatně.

LuCyMcLy
25.04.2017 5 z 5

Tahle knížka mě dostala, a hodně. Já jsem celou dobu při čtení Lhářů vlastně vůbec netušila, o co jde, protože knížka byla stále halená v jakési mlze tajemna a těsně za ní se skrývala odhalení, která sice byla na dosah ruky, ale autorka vám nedovolila za tu oponu nakouknout dokud... jste nedošli až na konec, a tam jste na jednu stranu byli rádi, že jste se přes tu mlhu dostali a konečně vás osvítila pravda, ale na druhou byste radši zůstali v tom oparu nevědomosti, protože tohle je až moc velký šok.

Monyčí
22.04.2017 4 z 5

Kniha rozhodně nebyla špatná, moc se mi líbila, ale čekala jsem od toho asi víc. Nějak jsem myslela, že ten konec bude strašná bomba, ale nakonec jsem to prokoukla. Četla se krásně, je z ní spousta krásných citátů a rozhodně stojí za přečtení už jenom kvůli tomu, že chcete zkrátka vědět o co v ní vůbec jde.

byyz
21.04.2017 5 z 5

Náhodný výběr v knihovně, abych měla do čtenářské výzvy něco z ostrova. Na náhodný výběr neuvěřitelná trefa.

Ale
ostrov není důležitý,
protože se všechno
odehrává
uvnitř.

Dragonian
21.04.2017 4 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha, která se čte úplně sama. Napínavá a naprosto nepředvídatelná.

magkotlikova
19.04.2017 5 z 5

Strašně se mi líbilo, jak byla tato kniha psaná. Pocity a myšlenky hlavní hrdinky..
Přečetla jsem jí snad za dva dny ve škole po přestávkách (a taky některých hodinách, protože to prostě nešlo vydržet) a celá mě příjemně překvapila.

Neobyčejný příběh nejen pro mladší čtenáře.