Ostrov Hitra

Ostrov Hitra https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525216/bmid_ostrov-hitra-65c287ecdf8c9.jpg 4 191 46

Na ostrove Hitra pri pobreží Nórska zmizne osemročný chlapec. O tri roky neskôr sa sem vracia aj vyšetrovateľka vrážd Mia Krügerová, ktorá si tu chcela siahnuť na život. Miestne dievča ju úpenlivo prosí o pomoc pri hľadaní nezvestného chlapca, a hoci Mia už viac nie je policajtkou, nedokáže dievča odmietnuť vzhľadom na dávne udalosti a pustí sa do pátrania. Osloskú vyšetrovaciu jednotku Holgera Muncha síce rozpustili, no keď na ostrove nájdu zavraždené šestnásťročné dievča a pri jeho bezvládnom tele chlapcovo meno napísané krvou, privolajú ho k prípadu a poveria ho jeho vedením. Spolu s Miou sa pustia do vyšetrovania zločinu, oveľa komplikovanejšieho, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Hitra , 2023

nada3314
13.11.2023 4 z 5

OSTROV – jedná se o 4. díl ze série s Miou a Holgerem. Mám moc ráda severskou krimi a tady ta norská série určitě stojí za to! I když se jedná o pokračování, tak i to si drží neustále stejnou laťku. Samuel Bjork psát umí a rozhodně mě nenechal v klidu. Má cit pro to, kdy ukončit kapitolu, abych nemohla knihu zavřít a nechat si ji na později. Nutí mě číst dál a dál. I když se většinou jedná o 400 stránkové bichle, měla jsem je přečtené za dva dny. Nedají se zkrátka odložit.

Tentokrát si Mia myslela, že se vrátí zpět domu na svůj ostrov a pověsí policejní kariéru na hřebík. No, to se trochu nepovedlo a jsem za to ráda. Tísnivá atmosféra jde cítit z každé stránky. Mia a Holger jsou skvělá dvojice (kdysi učitel vs. žák). Jak se popasují s vyšetřováním hrůzných zločinů tentokrát si musíte přečíst sami, ale můžu Vám s čistým svědomím říct, že to stojí za to! Konec fenomenální!

Radost číst takové příběhy! Moc se mi to líbilo :-)

Jane2016
03.11.2023 4 z 5

Pamatuju si ještě dnes, jak mě nadchl jeho román „V lese visí anděl“ a hned den na to „Sova“. Musela jsem ještě toho odpoledne běžet do knihovny, abych si přinesla další díl! Samuel Bjork je prostě návykový! Pokud mě někdo osloví s žádostí o tip na skvělou detektivku, Bjork je autor, který mě napadne mezi prvními.

Ostrov je dalším výjimečným dílem ze série s Miou a Holgerem. Stejně jako předchozí díly, i tento je famózní! Autor dokáže čtenáře okamžitě vtáhnout do napínavé atmosféry. A věřte mi, atmosféra ostrova Vás nenechá ani na okamžik v klidu. Bjorkovi krátké kapitoly jsou návykové a než se nadějete, jste u poslední kapitoly. Pokud by Vás vylekala tloušťka knihy, vůbec se nelekejte! Právě naopak! Příběh je svižný, napínavý a ke konci budete stejně jako já smutní, že děj není o pár (set) stran delší!

Konec knihy mě velmi překvapil a až do samotného konce jsem netušila, kdo by mohl být vrahem.

Musím uznat, že Bjork si drží stále stejnou laťku, a jeho nový příběh je skvělý! Pokud autora neznáte, tak Vám ho za sebe doporučuji všemi deseti!

Susan94
01.11.2023 4 z 5

Nejednalo se o žádné mrazivé Severské krimi, nicméně zápletka byla rafinovaná. Začátek mě bavil moc, pak se tam objevovalo zbytečně moc postav a Munch moc kouřil... tak to trochu v ději drhlo. I tak super čtení, doporučuji.

Didi15
01.11.2023 5 z 5

Za mě naprosto parádní kniha od které se nejde odtrhnout, Mia a Holger jsou super dvojka:)

Nekonečná
23.10.2023 5 z 5

Super, nejlepší díl ze série! Holger a Mia jsou sympatičtí, inteligentní, opravdoví, případ spletitý, do konce jsem netušila, kdo je vrah, od knihy se nedalo odtrhnout, nejlepší thriller co jsem četla v poslední době

iveta3689
20.10.2023 4 z 5

Stejně jako ostatní ze série - napínavé, dobře napsané. Krátké kapitoly se snadno čtou a pobízí k dalšímu čtení. Dobře vystavěný příběh, hrdinové se chovají uvěřitelně.

detektivní a krimi romány ostrovy

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969