Ostrov

Ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139173/ostrov-139173.jpg 4 26 4

Sestry, milenky a tajemství: tenhle ostrov není dost velký, aby se tam všechny vešly. Birdie Cousinsová se vrhla do příprav na svatbu své dcery Chess, od plujícího tanečního parketu na jezírku v zahradě své vily až po barvy koktejlových ubrousků. Žena, která se pyšní připraveností na každou eventualitu, nemohla nikdy předvídat jediný noční telefonát, jímž jí Chess nenadále oznámila, že zasnoubení se ruší. Je to však teprve první náznak toho, že přichází léto plné zvratů a odhalení. Protože se Chess ocitá na dně zoufalství, vyžádá si Birdie pomoc své mladší dcery Tate a své sestry Indie. Zanedlouho už všechny čtyři míří na krásný, rustikální ostrov Tuckernuck u břehů Nantucketu, kde jejich rodina tráví léto už několik generací. Bez telefonů, bez televize, bez obchodů - místo, kde je nic nerozptyluje a kde mohou uniknout svým problémům. Jenže když se sestry, dcery a jejich tajemství ocitnou na odlehlém ostrově, změní se poklidná dovolená v něco mnohem většího. Odhalují se pravdy, ožívají staré lásky a vznikají nové. Ostrov je plný bolavých srdcí, smíchu a překvapení, díky nimž jsou napínavé romány Elin Hilderbrandové vyhledávanými bestsellery... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Island , 2010

Aveli
30.12.2017 1 z 5

Kniha mě vůbec nenadchla, ke konci už jsem ji i chtěla mít dočtenou. Za mě předvídatelná a bez větší zápletky.

Dresia
21.12.2017 5 z 5

Milá kniha, chtěla jsem se přesunout za těmi holkami na ostrov, krásná atmosféra, úplně mě to pohltilo.

intelektuálka
09.12.2017 4 z 5

Lehce odpočinkové čtení pro ženy - o jejich radostech a starostech. Je dobré mít místo, kam se můžete uchýlit, když je vám ouvej. A mít maminku, která vás přichýlí. Takové místo můžu každému jen přát.
Kniha je pozitivní, přes všechny trable ukazuje světlo na konci tunelu. Pro toto období jak stvořená - máte po ní pěkný pocit.

bábuška
30.08.2017 1 z 5

Sice jsem se zařekla, že nebudu číst překlady amerických autorek, ale znovu jsem zkusila. A opět se děj románu odehrává mezi finančně dobře zajištěnými intelektuálkami, a ty jejich problémy jsou mi dost cizí. Budu se snažit být při dalším výběru opatrnější. Jsem ráda, že kniha byla jen vypůjčená.

Elin Hilderbrand
americká, 1969