Orbita

Orbita https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5634/orbita-5634.jpg 4 73 9

Krátce po startu Star Streaku, nejmodernějšího nadzvukového letadla, se jeho raketové motory při nejvyšším výkonu zablokovaly. Ohromná síla během neuvěřitelného zrychlení při stoupání drtí cestující i posádku až k hranici bezvědomí. Star Streak se ocitá ve výši 92 tisíc metrů na oběžné dráze kolem Země, bez možnosti návratu. Interiér se mění v chaotickou směsici smrtících předmětů volně létajících v beztížném stavu. Zásoba vzduchu vystačí jen na několik hodin. Jak k něčemu takovému mohlo dojít? Jedná se o selhání techniky, nebo snad o zločin – únos? Ale pokud je tomu tak, proč nikdo nepožaduje výkupné? A je vůbec naděje zachránit téměř stovku lidí z děsivé pasti? Ve strhujícím příběhu dochází k překvapivým zvratům. Nejvypjatější situace odhalují skutečné charaktery všech hlavních aktérů – na Zemi i v uvězněném letadle. Čas neúprosně míjí.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Oldag

Orbit , 1990

Janadvorackova
22.12.2021 3 z 5

Nebylo to nejhorší.
Střídají se kapitoly o událostech v letounu v kontextu byrokracie při řešení situace.

Místy a v náznacích mi příběh připomínal "Měsíční prach" A.C.Clarka.

Meda77
25.11.2021 3 z 5

Díky tomu, že kniha není nijak dlouhá nespadne pod průměr, ale na kvality trháku jako je May Day určitě nemá. Doporučoval bych víceméně pro fandy Blocka než fandy žánru, kvůli některým nepřesnostem, které můžou zavánět naivitou. Ale kniha má už nějakou historii takže asi tak průměr 3.

VlastaBilek
31.10.2021

Jsem tak na nějaké +- 16. straně a už jsem to musel znechuceně odložit, abych vyplavil adrenalin a donutil se číst dál. Proč si, hernajs, ti "umělci" (hlavně filmaři, ale i spisovatelé sci-fi, koukám) nenechají koncept přečíst někým, kdo umí aspoň středoškolskou fyziku (chemii)?! Kteráže to síla po vyhoření raketového paliva v supersoniku letícím už ve vakuu mrskne dítětem v náručí o sedadlo přede mnou? Asi nějaká, co si nepřečetla I. Newtonův zákon ... Snad ten zbytek nebude podobný, až se zase odhodlám pokračovat ve čtení.

Alix
30.08.2021 3 z 5

Na knihu Mayday to opravdu nemá, ale je to napínavé i zajímavé. Akorát konec je trošku překotný. Za pět minut dvanáct se najednou spousta problémů vyřeší a vypadá to nadějně. Ale přečetla jsem to s potěšením a i když nemohu dát víc hvězd, určitě se k tomu vrátím.

Ivan F
07.01.2021 3 z 5

Tretia kniha od Thomasa H. Blocka, ktorú som prečítal a stále je to horšie čítanie, tendencia je klesajúca. OK, na začiatku 80tych rokov 20teho storočia to mohlo byť pútavé čítanie, ale s odstupom rokov je to len priemerný "thriller", ktorý mi zimomriavky nepriniesol. Nápad je zaujímavý, literárne spracovanie na úrovni strednej školy, záver knihy vyslovene odfláknutý. Veľkým plusom je však malý počet strán a pohoda pri čítaní sa dostavila. Na vyplnenie času, ktorý strávim cestovaním, to bolo ideálne čítanie. Odporučiť knihu iným však nemôžem. S odstupom času by som asi neodporučil ani May-Day.

BlackBlade
04.09.2018 4 z 5

Na knihu Mayday to rozhodně nemá, ale je to z podobného prostředí a s podobným dějem (záchrana letadla), ale se zcela odlišnými prvky, detaily a zápletkou.
Doporučuji těm, co četli Mayday a líbilo se jim to; a obráceně, pokud se vám líbila Orbita, musíte si přečíst Mayday :D

frantisek8863
20.06.2018 3 z 5

Zajímavý začátek a průměrný děj. Ovšem závěr mi přišel trochu nedotažený.

sojmen
11.08.2016 5 z 5

Super kniha, napinava skoro jako Mayday, akorat uprostret je trochu hluchych mist.

Petr K.
15.05.2013 4 z 5

No, jak zhodnotit. Zacatek mi prisel napinavej a jak se dostavaji nahoru do kosmu me prispendlilo ke knize. Chvilemi premyslim, jestli je to vubec vse realne, ale mam pocit, ze autor se docela pidil po detailech (podle podekovani) takze by to asi za jiste situace mozne bylo. Ale tim si asi nemusime kazit dojem z knihy, ktera je dobra a napinava. Ja muzu jako oddechovku doporucit

vesmír letadla napětí

Thomas H. Block