Sluneční bouře

Sluneční bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18951/mid_slunecni-boure-zFQ-18951.jpg 4 43 5

Odysea času série

Volné pokračování knihy Oko času, napsané ve spolupráci se Stephenem Baxterem. Biesa se vrací ze svého pobytu na Miru aby zjistila, že Zemi hrozí vážné nebezpečí ze strany Slunce, které může zničit vše živé. Do záchrany lidstva pomocí gigantické stavby štítu se zapojí všichni a z povzdálí jsou sledováni Oky.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Sunstorm , 2005

Luigi1
17.11.2023 5 z 5

Trochu moc technické ale ta bouře je zajímavá

Daryl
21.02.2020 4 z 5

Velice překvapivá knížka od A. C. Clarka, velice svižná, moderní, čtivá. Velice poutavě popisuje co by se mohlo stát, kdyby se naše Slunce zbláznilo a tedy ne přirozenou cestou - takže další kniha na téma srážky naší civilizace s nějakou tou mimozemskou. Dalo by se říct otřepané téma, ale jak se zdá není to pravda a nápad, který nám tu pan spisovatel předkládá je opravdu neotřelý a vede člověka k hlubšímu zamyšlení co by... kdyby...

Predator3313
15.11.2018 5 z 5

Kniha opravdu navazuje velmi volně a hlavně se zabývá prakticky něčím naprosto odlišným než oko času. Celkově musím říct, že jsem byl ze začátku skeptický, ale nečekaně mi to velmi rychle uteklo a najednou jsem zjistil, že jsem na konci. Celkově mě první díl asi bavil trochu víc, ale i tak dávám 5*. Hlavně jsem ale zvědavý, jak to cele dopadne, takže jdu na poslední díl.

Skawin
06.09.2014 5 z 5

První příběh který jsem si od Clarka přečetla a určitě ne poslední. Skvělé, i když možná trochu moc technické :-)

Neo1tex
07.09.2011 5 z 5

Výborný příběh o něčem, co není až tak moc nereálné - tedy o bouři na našem slunci. Druhá ze série - hodnotím ji jako výrazně lepší.

Autoři knihy

Arthur Charles Clarke