Odvážné srdce

Odvážné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20048/bmid_odvazne-srdce-65f6db66eda70.jpg 4 36 4

Ravenstow Trilogy série

< 3. díl

Závěrečný díl historicko-romantického příběhu z období válek o královskou korunu v Anglii ve 12.stol. Po skončení křížových výprav v dalekém Orientě se vrací lord Renard FitzGuyon do Anglie, která je zmítána bojem o královskou korunu. Přiváží s sebou krásnou kurtizánu. Mezitím jeho snoubenka Eleanor dospěla v inteligentní a půvabnou dívku, která se musí utkat o jeho lásku... 1. díl Rytíř z Walesu 2. díl Amorův šíp... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The leopard unleashed , 1992

Lembac
07.01.2019 3 z 5

Kniha se zaměřuje především na popis událostí souvisejících s bojem o nástupnictví mezi Štěpánem z Blois a Matyldou Anglickou. Historii středověké Anglie v malíčku nemám, takže jsem si několik informací k tomuto tématu musela osvěžit i z jiných zdrojů. Zajímavé je, že hlavní zlosyn Ranulf z Chesteru je skutečná historická postava.
Milostný příběh Renarda a Eleanor byl na můj vkus tak nějak uměle přišroubovaný na skutečnou historickou kostru příběhu. Bohužel mě nepřesvědčil. Renardova neochota se vzdát milenky mi byla krajně nesympatická, stejně tak i jeho celkem vlažný vztah k Eleanor. Hlavní ženské postavy jsem si taky moc neoblíbila.
Dávám tři hvězdy za exkurz do dějin středověké Anglie.

gabca007
28.12.2013 2 z 5

Příběh špatný nebyl, ale Renard mne vyloženě vadil,jeho rozpolcené city k milence a manželce.
Vše snášející a chápající Eleanor doufající v lepší zítřky...
No pro mne to byl pár postrádající vášeň a celkově vzato není to kniha, ke které bych se někdy vracela.

hortenzie
11.01.2013 3 z 5

Od Chadwickové jsem čekala trochu víc. Podle mě to je jeden z jejích slabších románů. Ale číst se to dá - historie, trocha romantiky.

jaja10
08.01.2013 4 z 5

nebyla to špatná kniha, jen na můj vkus více popisování, hodně textu jsem vynechávala, aby to mělo větší spád :-)