Odstíny života

Odstíny života https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69899/bmid_odstiny-zivota-65db3b471cc4f.jpg 4 251 63

Odstíny života série

Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k „životu“. Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem... celý text

Lama.Lama
17.07.2011 3 z 5

SPOILER

(Pro ty, kteří knihu ještě nečetli - můj komentář je hodně spoileroidní) Musím říct, že knížka byla opravdu dobrá. Přečetla jsem ji za jeden den a doufám, že pokračování bude brzy. Jsem opravdu fanda fantasy. Ale na druhou stranu tohle není zas AŽ tak extra něco nového. Je fajn, že kniha není zaostřena pouze na jeden typ "potvůrek" a má to širší rozsah, ale na druhou stranu se Alex alias "Spasitelka" nijak extra moc nevytáhla. A řešit, zda by ji zabili, kdyby o ni věděli pravdu, bylo trochu laciné. Ve své podstatě je přece definice dobra, i když je menší zombík. A proč by ji proboha měli zabíjet, když bydlí u vlkodlaka ??? Jinak mě ta knížka vcelku i bavila, ale jak říkám, není to zas až taková bomba.

Charley
21.06.2011 5 z 5

Knihu jsem dostala včera a dnes už ji mám přečtenou. První asi 2 kapitoly mě sice moc nezaujaly a já se v nich trochu ztrácela, ale to že jsem vydržela a pokračovala ve čtení, jsem dostala mnohokrát zpátky. Během čtení se jen pozastavuji a říkám si - tohle napsala tak mladá holka?! Kupodivu všechny postavy mají svůj charakter vymyšlený do detailu a myšlenky knihy neskákají z jedné na druhou, ale plynule přecházejí tak, jak by to mělo vypadat ve velice dobrých knihách. Což tato rozhodně je. Přečtení tedy rozhodně doporučuju. A ke komentáři přede mnou chci jen dodat - taky si přeji, aby ti dva zůstali spolu.

A taky - kdy že bude pokračování ??? :)

Emmgirl
08.05.2011 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemám slov.. Poutavý příběh, jež je promyšlen do posledních detailů, které jsou později objasněny. (i ty, jenž byly zmíněny někde vpředu knihy) Zkrátka dokonalé. :-)
Spisovatelku odteď zařazuji do mých nejoblíbenějších a doufám, že připravované pokračování nezklame duši, toužící po happy endu, jakou jsem například já. x)) :D Prosím, prosím, prosím, ať je to takto dokonalé a krásné. Nechci moc prozrazovat, ale Ti dva (nebudu záměrně jmenovat, ale všichni, co už knihu četli, jistě vědí, koho mám na mysli ;)) se k sobě hodí a patří k sobě. Musí být spolu, takže ať je další kniha nerozdělí.. Prosím! :-))

Knihu zbožňuji a po necelém dni čtení ji mám v knihovničce na dobře viditelném místě. :))

upíři vlkodlaci démoni městská (urban) fantasy záchrana planety

Lusy Adams (p)
česká, 1991