Odstíny života

Odstíny života https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69899/bmid_odstiny-zivota-65db3b471cc4f.jpg 4 251 63

Odstíny života série

Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k „životu“. Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem... celý text

MorbidCuriosity
30.11.2014 3 z 5

Na této knížce mě jako první zaujal fakt, že je od české autorky. To je pro někoho, kdo miluje fantasy, velmi milá zpráva a to tím spíš, když ve finále zjistíte, že se to dokonce dá i číst.
Je pravdou, že je na knížce vidět, že ji psala mladá slečna, protože je psaná přesně tak, jak jsem já kdysi psávala povídky: hlavní hrdinka je borka, která se jen tak něčeho nezalekne, je drzá, vždycky dobrovolník, obětavá a kdykoliv je v knize někdo zraněn, je to ona. Zkrátka prototyp.
Do žebříčku mých nejoblíbenějších knih se to určitě nezařadí, ale četlo se to pěkně, knížka mě nenudila. Je to spíš takové odpočinkové čtivo. Nicméně jsem zvědavá, jestli Lucy Adams vydá nějaké pokračování, protože ačkoliv bych možná tentokrát knihu nekoupila, určitě bych si ji ráda přečetla. :)

Samaret
16.11.2014 5 z 5

První ČESKÉ fantasy, které alespoň za něco stálo. Bylo vidět, že autorka je velmi dobrodružného ducha, velmi dobrých nápadů a plná fantazie.
Skvělé a velká pochvala za to, že bylo dokázáno, že ne všichni čeští spisovatelé stojí za prd.

Ennie
20.09.2014 4 z 5

Knížka se mi moc líbila a hned od začátku se četla moc dobře. U některých knih mi trvá než se do nich začtu. Ale tahle mě chytla hned od začátku. Dobře napsaná. Čtyři hvězdičky jen proto, že mi trošku nesedělo, jak tam bylo tak moc hodně nádherných chlapů :D. A ten konec...kéž by nebyl :D. Rozhodně bych byla po pokračování, ale vypadá to, že vážně nebude :(.

K.M.
18.07.2014 4 z 5

Kniha mě celkem bavila až na nějaké ty nesrovnalosti např. nemusím dýchát - stěží jsem popadala dech, každý nádech po cestě dolů mým hrdlem hlasitě zachrčel. A taky jsem tak zcela nepochopila proč veškeré ˇpostavy mají buď to zelené nebo modré oči. Ale jinak kniha ušla.

trynitrix
29.04.2014 3 z 5

Že by mě nějak nadchla kniha moc ne ale přečetla jsem si to. Ze začatku mi trochu připomělo Buffy :-D Pak ty jeji myšlenky jak všechno okecavala a polemizovala nevím bylo toho moc. A ta jají neodolatelnost že ji najednou všichni miluji mi přišlo že bylo přehnané. Max mě pak trochu bavil ten konec tak uvidíme jestli bude pokračování ale podle sletu události asi jo.

petrooska
22.04.2014

další díl bohužel nebude.. =(

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak to jelo jako po másle :D, skvělá knížka

Marr
20.01.2014

Nevím co jiného říct než to, že je to úžasná kniha :) chtěla bych se, ale zeptat jestli nevíte, kdy vyjde další díl (tedy pokud má vyjít).

aluskacz
24.11.2013 3 z 5

Prvních pár kapitol bylo pro mě mučením. Než jsem se do knihy začetla, trvalo to dlouho. Navíc mi vadilo, že jsem si první kapitoly moc nepamatovala, protože mě nezaujaly. Pak se to ale začalo rozjíždět a čím víc jsem četla a byla dál, tím se mi knížka a děj samotný víc a víc líbil. Navíc jsem se tak trochu vrátila do svých puberťáckých let a zavzpomínala na čas, kdy jsem četla L.Lanczovou a koukala na Buffy, přemožitelku upírů. Dost mi to ta knížka připomínala. Navíc obdivuji autorku, tak mladá a napíše tak dobrou knížku. Určitě se budu těšit na druhý díl, snad bude a tiše doufám, že ti DVA zůstanou spolu :-)

Fifth Element
26.09.2013 3 z 5

Po prvnich par strankach, co jsem knihu cetla, se mi az do konce honila hlavou dve slova - Kill Bill... neohrozena, neznicitelna hrdinka s ledove chladnym odstupem.. hvezdicky davam vice mene proto, ze na to, ze ceske autory moc nectu, protoze se mi nelibi jejich styl psani a spatne se mi ctou, kniha se cetla celkem dobre a i presto, ze byla plna monster, nasili a krve, mela svuj spad..

P.ary
25.09.2013 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem... souhlasím s DariDerek, chvílema sem se usmívala jak debil... klobouk dolu, kniha napsaná perfektně, vtípky tam byly super... opravdu pět hvězdiček málo :-)

Kristie-Sophi
22.09.2013 5 z 5

Tak na to, že to psala Česka, bych nevěřila, že to může být tak dobré. Začátek sice pomalý ( jako u většiny knih), ale pak už to pěkně odsýpalo. Alex je můj člověk, páč bych se v 85% situací v knize, zachovala stejně jako ona. A přemýšlení máme taky hodně podobné (až jsem se divila :D). Konec byl pěkný, ale čekala jsem od něj mnohem více vysvětlení. Slintám po druhém dílu. Tak snad bude :))

DariDerek
16.09.2013 5 z 5

Kdybych mohla, tak dám těch hvězdiček deset!!! Velký obdiv, kniha napsaná precizně, luxusní vtípky, chvilkama jsem se usmívala jak debil a když se mě někdo zeptal, co se děje, proč se směju, tak má odpověď byla "ááále niiic" :D tahle knížka, tahle super, super knížka je výborná!!!! Doporučuju!!!! Skvělé! Tleskám :))

VERDY81
29.05.2013

knížka se úplně skvěle četla. těším se na další knížky od této autorky

Nefi
10.01.2013 4 z 5

Velmi nadějná a zajímavá kniha. Je to zas něco trochu jiného, ale přečetla jsem jí pomalu na posezení.

dqenisa
24.12.2012 4 z 5

Co dodat. Číst tuhle knížku bylo super. Zpočátku jsem nevěděla co čekat, ale když sem se začetla uplně mě to pohltilo. Nejen příběh užasné hlavní hrdinky, ale i ostatních postav. To jak autorka barvitě vypsala pocity a situace bylo dobré. Určitě můžu doporučit. Dobrá knížka.

Cat-Ance
09.12.2012 5 z 5

Prosím,chci další díl.!!!!!!!!!!!!!

Frakira
15.05.2012 3 z 5

čtivé, vtipné...doufám, že autorka bude pokračovat a zdokonalovat své psaní, její styl se mi líbí, určitě se směle může řadit k zahraničním autorům tohoto žánru...

Mikisan
28.03.2012 4 z 5

Bezva odpočinková a úsměvná fantasy :-)

Denaille
19.09.2011 4 z 5

Po pár prvních stránkách jsem měla pocit, že čtu nějakou lacinou fan-fiction, jak jsem mívala ve zvyku číst na blocích. Moc se to nelišilo od několika mých marných pokusech něco napsat, ale pak se to stočilo úplně jiným směrem a vyklubavolo se z toho něco, co opravdu vypadalo jako dobrá kniha.
Koupila jsem si ji, protože na ni byly všude pozitivní ohlasy a nelituju toho. Není to sice žádná bomba, ale rozhodně se u toho pobavíte, užijete si to a romantické duše si zavzdychají...
Na to, že je to dílo české autorky, která je ve stejném věku jako já... Klobouk dolů. Doufám, že se vypracuje na pořádné zvíře a napíše toho víc. Tolik vtipu v jedné knížce jsem dlouho nezažila.

upíři vlkodlaci démoni městská (urban) fantasy záchrana planety

Lusy Adams (p)
česká, 1991