Odstíny života

Odstíny života https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69899/bmid_odstiny-zivota-65db3b471cc4f.jpg 4 251 63

Odstíny života série

Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k „životu“. Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem... celý text

Bee
21.05.2020 5 z 5

Dnes jsem dočetla nové - editované - vydání knihy a musim říct, že jsem fakt milé překvapená. Už původní verzi jsem hodnotila plným počtem a teď bych nejradši ještě přidala. Oproti původní verzi jsem měla pocit, že čtu úplně jinou knihu, a to myslím v pozitivním smyslu slova. Děj je propracovanější, postavy ještě vymakanější a funguje mezi nimi skvělá dynamika. A některý hlášky mě rozesmívají ještě teď, několik hodin po dočtení.
Co se děje týče, nemám co vytknout. Nemohla jsem se odtrhnout a přečteno jsem měla za jedno odpoledne. Další díly nedočkavě vyhlížím.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Kniha sice nepatří mezi ty nejoriginálnější, ale určitě stojí za přečtení. Linie příběhu je zajímavá, i když ne tolik jako styl psaní. Vše je napsané plynule bez nějakých zbytečností, i když by se určitě našla nějaká část, kterou bych klidně zkrátila - já to ale nenapsala, tudíž do toho nemůžu kecat. Jestli nakonec bude pokračování - a já strašně moc doufám, že ano - určitě si ho koupím a s radostí přečtu. Je opravdu škoda, že není víc českých autorů, kteří by psali na takové téma a když k tomu ještě přičteme věk autorky...

Shaki
08.05.2018 4 z 5

I mě kniha mile překvapila. Čtyři hvězdy dávám hlavně kvůli nezáživnému začátku a otevřenému konci. Pak mě mrzelo, že některé pasáže a postavy byly takové nedotažené (třeba Devon z baru). Ta postava tam neměla absolutně žádný význam, teda pouze na její emocionální zklidnění. Čekala jsem, co se z něj vyklube dál a ono nic.
Vlastně jedna věc mě na knize přeci jen trošku rozčilovala, a to, jak po ní všichni toužili. Kdyby to mělo nějaký význam, jako například důsledek jejího zmrtvýchvstání, ale takhle jsme mohli jen tápat.
Přesto však musím knihu ocenit pozitivně. Myšlenka věru zajímavá a až na pár drobností je kniha čtivá.

lignano.007
04.07.2017 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha od české autorky tolik dostane. Opravdu se mi moc líbil originální děj a postavy. Jen ten konec .. mohl být uzavřen .ale určitě doporučuji .

medvídě
29.06.2017 5 z 5

Tato kniha čekala na přečtení v mé knihovně už nějaký rok a až letos jsem se odhodlala do ní pustit.
I když jsem během čtení první kapitoly začala nenávidět hlavní hrdinku díky její zbytečné ukacenosti a motání děje, že jsem nevěděla, která věta je z přítomnosti a která z minulosti a říkala jsem si, že tuto knihu nejspíš asi nedočtu, opak se stal pravdou. Kniha se následně rozjela a stala se čitelnou tak moc, že jsem měla pocit, že příběh zažívám spolu se všemi zúčastněnými osobami. A občas jsem měla chuť křičet na Alex, ať už něco udělá a ji to došlo až později, nebo se tomu vyhnula úplně. Hlavní postava si na to musí přijít sama.
Jediné, co mě ale štve je to, že není pokračování!!! Nesnáším načaté příběhy, u kterých není jistota konce - a to jakéhokoli, ale uzavřeného (alespoň náznakem). Tohle se týkalo jen jejích začátků vytváření nových přátel a domova.

Raven11
18.02.2017 5 z 5

Takhle jsem se u knihy dlouho nenasmála :D Alex sází jednu hlášku za druhou a Matt s Nickem nezůstávají pozadu. Upřímně doufám v pokračování, kde se dozvíme, jak to bude s tou záchranou světa a náramně se u toho pobavíme :)

ElikaBendova
08.09.2016 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha od české autorky tolik dostane. Opravdu se mi moc líbil originální děj a postavy. Alex je skvělá holka a její hlášky a chování pobaví. Líbí se mi i vzrušení, které ve mě místy vyvolává. Četla jsem ji už dvakrát a přemýšlím o tom, že si ji přečtu znovu. Za mě určitě 5*

KatherineSalvat
02.08.2016

Takhle. Nezaujala ale ani nezklamala. Je pěkné, že je to od České autorky. Bohužel se mi víc líbila fantasy od Michaely Burdové Křišťály moci *-* ale tři hvězdy si zaslouží :

Davina
13.03.2016 3 z 5

Vůbec jsem nevěděla, že jde o českou autorku (ještě ke všemu tak mladou). K samotnému příběhu - Pouze vztahy, vztahy, vztahy (Jako vážně?). Jo, možná jsme museli zachránit svět, ale před čím vlastně? Samozřejmě jsme se to nedozvěděli. Radši budeme zjišťovat, po kom Alex touží dneska. Na to, že má "superschopnosti", se moc nepředvedla (možná přece jen měla zůstat v té rakvi hluboko podzemí).

Damonka18
30.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka a ještě k tomu od české autorky. Bylo tam vše co mám ráda. Sexy chlapi, nadpřirozeno, láska a bylo to vtipný. Strašně jsem si oblíbila Liama a taky Douga (a doufala jsem že tam bude něco s ním a bylo).Doufám že autorka začala uvažovat o pokračování.

decemlineata
14.01.2016 odpad!

Myslím,že je to červená knihovna zahalená do nadpřirozena.
Zklamala mě nedořešenost téměř všeho.Děje,osob,zápletky.Hlavní hrdinka má spasit svět,ale neví jak a proč a vlastně ani nechce.Co svět ohrožuje se nedozvíme.Autorka nám pouze oznámí že,zlo ohrožuje svět a bez Alex jsme v troubě.Alex má celou knihu největší problémy sama se sebou.Všichni jsou tak krásní až to oslepuje,sexuálně tak přitažliví,že má co dělat,aby na ně neskočila,ale ona nechce podlehnout chtíči .A když už se k úlevě její i čtenářů rozhodne do toho praštit.Božská rada jí to zakáže.Naštěstí zvítězí princip červené knihovny a všichni šťastně žijí a souloží až do smrti.

petrzel
09.01.2016 4 z 5

No začátek byl dost nudný pak se to rozjelo a nakonec mě docela štve ,že by to mělo pokračovat a kde nic tu nic,to kdybych věděla, tak to asi nečtu. Je to dost otevřený konec.

croise
07.09.2015 4 z 5

ale jo, na to, že je autorkou mladá holčina, si myslím, že je to docela dobře napsáno. Uvidíme, jestli a jak se bude zlepšovat.

kyky0
07.07.2015 5 z 5

skvělá kniha
Prvních pár kapitol bylo docela nudné ,ale postupně jsem se do toho vžila.Dobrý příběh. Alex měla skvělé hlášky. Doufám , že bude další díl neboť byl konec docela otevřený

janet1234
02.05.2015 5 z 5

Uplne uzasna knizka,strasne moc se mi libila!

Janet11
01.05.2015 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, nadchl mě jak název, tak obal knihy, ale...Na můj vkus je kniha plná nedokončených myšlenek a nedotažených dějů. Nejsem nadšencem nějakého sáhodlouhého popisování, ale chyběl mi tady nějaký lepší úvod do knihy a lepší propracování některých situací. Od začátku se tu mluví o boji s ďáblem, který zde ani "nevystrčí růžky". Snad bude příští autorčina kniha zdařilejší.

julliette
24.03.2015 5 z 5

Je to skvělý příběh. Jak to ta Alex dělá, že si dokáže získat přízeň tolika kluků. Aspoň že si to vyjasnila s Mattem a jsou kámoši. S tím Dougem měla taky potíže, jak se po sobě "plazili" na výletu, ale taky si to mezi sebou urovnali. A konečně, i když před Gabem měla tajemství a odháněla ho od sebe, na hrozbu bohů, že ho zabijí, když se dozví, že je mrtvá, se nakonec dali dohromady.

veronika5042
09.02.2015 odpad!

Komentáře zde absolutně neodpovídají tomu, jakou knihu jsem já doopravdy četla. Kdysi jsem zaregistrovala její vydání a byla všehovšudy zvědavá - bohužel jsem ji pak ale minula a postupně vypustila z hlavy. Tuto zimu jsem Odstíny našla ve výprodeji v malém městě, cca za 50,-Kč. Paráda, beru, je to od české spisovatelky, obálka je také krásná, to nevypadá nijak špatně. Omyl.
Zažila jsem po dlouhé době silný otřes o třech písmenech: WTF?! Hledala jsem klady, ale bohužel, je to slátanina. Hrdinka je typická Mary-Sue, nevysvětlené nadpřirozené schopnosti, bad-ass girl, která činí naprosto nepříčetná mimózní rozhodnutí. Nikdy se nedošlo k podstatě jejího "znovuzrození" - záchraně světa od zla, atd. Víc jak tři sta stran je teenage honitba nad... no, jak to jemně říct, nad nafouklou představou sexuální přitažlivosti autorčina alter ega. Tohle je dílo cca třináctileté blogerky. Velmi mě mrzí, že jsem zas jednou dala šanci naší kotlině.

Vaiolet
27.01.2015 5 z 5

Opravdu mě to překvapilo. Nemohla jsem sice hlavní hrdinku ze začátku vystát, ale postupem děje se to pomaloučku měnilo. Nemohla jsem pochopit důvod jejího jednání, chování ke Gabovi a téměř bezdůvodnou nenávist k Mattovi. Jinak všechny postavy a hlavně ty mužké(všichni byli opravdu strašně sexy a snad kromě Jamieho, mi přirostli k srdci. Děj byl nesmírně poutavý a vtipný (smála jsem se skoro u každé druhé věty). Docela mě překvapilo pojetí vlkodlaků. Nebyli líčeni jako zabijácké stvůry měnící se za úplňku,tak jak to v knížkách bývá, ale jako normální (citlivý v případě Douga) lidé. Nemůžu naprosto nic vytknout, snad jen, že není další díl.

Jade
12.01.2015 1 z 5

Myšlenka byla od mladé autorky zvolena příznivě, zpracování je tragické. Tuto knihu jsem nedočetla ani do poloviny, podruhé jsem se už ke knize nedostala.

upíři vlkodlaci démoni městská (urban) fantasy záchrana planety

Lusy Adams (p)
česká, 1991