Odpusť mi. Megan

Odpusť mi. Megan https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273663/bmid_odpust-mi-megan-4ou-273663.jpg 4 416 92

Některá tajemství by měla zůstat skryta… Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho. A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy. Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Unspeakable , 2015

book7
04.04.2016

Tato knížka se mi velmi líbila. Dobře se mi četla. Nad příběhem se dalo trochu zamyslet. Kniha měla hezkou obálku. Knížka byla super někdy se k ní zase vrátím. :)

Já_
03.04.2016 5 z 5

Jestli jsou Kečupová mračna podobná této knize, tak to se těším, protože se je právě chystám číst. ;)

natalie2171
02.04.2016 4 z 5

Kniha mě učarovala krásnou obálkou a zajímavým námětem, u kterého jsem neměla šajna, jak to autorka zrealizuje. Povedlo se jí to. A povedlo se jí do toho vložit i něco víc, za což jsem nesmírně ráda. Kniha byla němá jako sama Megan a vyjadřovalo z ní jakési kouzlo. Vždy jsem si myslela, že pokud nemluvíme, uvnitř se děje nespoutaná bitva. A tady jsem to přesně viděla. Megan se ve většině věcech chtěla zachovat tak, jak by se zachovat měla. Nebyla chladná.

Kniha byla takový pěkný příběh, který se jak dobře četl, tak se nad ním dalo trochu přemýšlet. Nebýt klišeovitého přístupu Jasmine jakožto dokonalé kamarádky, příběh by si možná i těch pět hvězdiček zasloužil.

Kniha nebyla obecně nudná. Námět byl velmi zajímavý, děj také. Ale pokud čekáte příběh pro náctileté, který vás možná pobaví a má poukazovat na teenegerský život, tak jste se spletli. Tento příběh je pro zamyšlení. Pokuzakuje na to, co se nedá jen jednoduše vyjádřit. Prostě jen nemůžete sedět a čekat, že vám to kniha řekne. Musíte si tu věc sami najít. A potom je otázka, zda jste tu věc schopni nalézt. Já ji našla.

AnneMaxe007
02.04.2016 4 z 5

Úžasně poutavě napsáno. Taková oddechovka, příběh je jednodušší, ale proč by měl člověk pořád ve všem hledat složitosti? Hlavně když stránky ubíhají, ani nevíte jak.

Mirime13
23.03.2016 3 z 5

Nevím, knížka mě nijak zvlášť neoslovila, ale to vynahrazuje obálka :D.

kalinkacz
23.03.2016 4 z 5

Na tuhle knihu jsem četla opravdu rozpačité recenze... Jako třeba, že děj je jednoduchý.. No je i není... Ale člověk se nad ním musí zamyslet nebo spíše musí chtít se zamyslet... A potom se vcítí do hlavní hrdinka a ví, že by se v mnoha věcech a situacích zachoval stejně... Další věc, omílané klišé příchodu dokonalé kamarádky, když je jí potřeba... No, tak já bych to řekla asi takto, holt každý má nárok na spřízněnou duši a nikdy neví, kdy přijde, ale v tomto příběhu šlo jen o správnou osobu na správném místě... Kniha je poutavá a zajímavá jak obálkou, tak obsahem... Dokonale mi připomíná můj čtenářský zážitek s knihou Kečupová mračna (tyto příběhy jsou si ve značné míře dosti podobné)... A jelikož Kečupová mračna se mi líbily, je jasné, že i tento příběh mě dostal... Jistě také tím, že mnoho věcí z této knihy mi připomíná příběhy z mého vlastního života... Zkrátka a dobře, když budete chtít, můžete v tomto příběhu najít neobyčejnou životní zkušenost hlavní hrdinky a ne jen pouhou nenáročnou story, jak si mnozí myslí....

eliska2669
15.03.2016 3 z 5

Trochu přehnaný, předvídatelný (děj odpovídá všem knihám tohoto typu: neoblíbená holka, nikdo se s ní nebaví (kromě kluka, kterej je do ní zamilovanej- to je vlastně kombinace 2 typů :D těch knížek), pak přijde úžasná holka, která se začne bůhvíproč nelogicky bavit jen s ní (tady mi to přijde ještě jako mnohem větší hovadina.), pak všechno vypadá úžasně, pak se to zvrtne, pak všechno dobře dopadne. Prostě. to je vše. Samozřejmě nesmí chybět úžasná, ale namyšlená šikanovatelka, jejíž nadávky by neurazily ani nejurážlivějšího člověka. Ale celkový dojem je vlastně docela fajn, kniha je zábavná a přívětivá.

Jindrulin
13.03.2016 2 z 5

Mno.... přišlo mi to takový o ničem... nebylo to přímo hrozný ale nedala bych tomu víc jak dvě hvězdy. Ale obálka je nádherná, to se musí uznat :D

Alex.Barunka
08.03.2016 3 z 5

Jednoduchý a oddechový příběh, který neurazí, ale ani nenadchne. Jeden u něj nemusí moc přemýšlet, ale myslím, že pro svoji věkovou kategorii se hodí opravdu skvěle. Dívčí román, který se dívkám bude rozhodně líbit.

KikiZ
27.02.2016 3 z 5

Zajímavé. Vlastně se mi to docela líbilo, ale bylo to takové zvláštní. Tak nějak nevím, asi tak na tři hvězdy.

Arianne
25.02.2016 4 z 5

Nebylo to špatné. Kniha měla velmi zajímavý námět. Megan se utápěla vinou, přesto nám tuto skutečnost autorka nenaservírovala jako nekonečné litování se. Akorát na tak krátnou knihu se tam těch vtahů řeší až příliš. Vzah Megan k mrtvé nejlepší kamarádce, její vztah s matkou, zesnulým dědečkem, bývalými přítelkyněmi, s Lukem a s Jasmine. S nádhernou Jasmine, díky které si Megan konečně uvědomí kým je.
Je to kniha o hledání sebe sama. Zápletka s nehodou byla výborné pozadí, protože když člověk nemůže mluvit, vede jen jakýsi vnitřní dialog, a tak lépe porozumí sám sobě.

lapetitedeny
03.02.2016 4 z 5

Eheheheheh. No nevim. Na jednu stranu fakt super, ale na druhou... já nevim, je tam pár věcí, co se úplně nepovedly, pár věcí mi tam chybí a ten konec se nezvládl úplně nejlíp, přišlo mi to zničehonic moc uspěchaný a rychlý (a průhledný, co se viníka týče, njn).