Odpusť mi. Megan

Odpusť mi. Megan https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273663/bmid_odpust-mi-megan-4ou-273663.jpg 4 416 92

Některá tajemství by měla zůstat skryta… Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho. A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy. Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Unspeakable , 2015

Cleo De Nile
06.06.2019 3 z 5

U téhle knihy s překrásnou obálkou mě dost mrzí, že jsem prakticky na začátku příběhu odhadla, kam to všechno směřuje a co se tam vlastně událo, proč hlavní hrdinka najednou přestala mluvit. Je to pěkně napsané a čte se to skoro samo, ale pokud čekáte nějaký hlubší příběh, který ve vás něco zanechá, nad kterým budete ještě měsíc přemýšlet, pak jste s největším pravděpodobností na omylu. Co se postav týče, přijdou mi takové ploché, autorka si s nimi mohla víc pohrát.

Knihomolka97
20.05.2019 4 z 5

Velmi zajímavá knížka. Nečekala jsem, že mě příběh tak chytne, přečetla jsem ho na jeden zátah. Zajímalo mě, co přesně se stalo a konec překvapil. A to jak se vyvíjel vztah mezi Megan a Jasmine, bylo pro mě velmi překvapující a moc se mi to líbilo. Ovšem moje hodnocení snižuje to, že mi občas Megan vadila svým nelogickým a někdy až hnusným chováním.

Mišule_11
04.05.2019 4 z 5

Zajímavá knížka, která mě překvapila a podle anotace bych takovýto příběh rozhodně nečekala..! :) Takový poklidný a čtivý příběh od začátku až do konce.
Megan to neměla jako němá vůbec jednoduché! Natož pak když vše vyplynulo na povrch, hlavně se objevila celá pravda a ještě učinila své rozhodnutí nejen na celý život..
Luka mi bylo líto, jelikož o Megan měl opravdu zájem a měl jí rád, ale tomu, tak bylo i nakonec u Jasmine, která měla u Megan o něco více navrch..! :)

anet8843
16.04.2019 5 z 5

Krásná knížka s nečekanou zápletkou. Předestírám, že se jedná o LGBT román, s velmi krásný, něžným příběhem, avšak na pozadí děsivého, smutného dramatu. Jak jedno hloupé, dětské rozhodnutí může zničit život mladému člověku.

l0st-g1rl
25.03.2019 3 z 5

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Příběh byl zajímavý a čtivý, jakmile jsem se začetla, už jsem se nedokázala odtrhnout. Především konec byl celkem napínavý. Nešlo však jen o to zjistit, co se ve skutečnosti stalo loni v létě. Sice mě to dost zajímalo, ale kniha si mě udržela taky skrz vztah Jasmine a Megan a napjatě jsem četla, jak se jejich vztah vyvíjí a chtěla jsem vědět, co bude dál a jak to celé skončí.
Nešlo o žádnou světobornou knihu, která by se hned zapsala na seznam mých oblíbených, ale taková příjemná jednohubka rozhodně. Hodnotím 3,5*

sgjoli
20.03.2019 3 z 5

Takové lepší tři a půl hvězdy. Kniha byla čtivá, místy napínavá (zajímala mne ta pointa, kterou jsem nakonec nečekala), ale určitě nečekejte nic světoborného a hlubokomyslného. Příjemná jednohubka na jedno odpoledne, pokud hledáte něco, u čeho si odpočinete. :-) Na jedno přečtení, proč ne.

Magdyla.8
21.12.2018 3 z 5

Tak tohle byla jednohubka na posezení. Chápu, že kniha měla pojednavat o ztrátě kamarádky a vyrovanani se s tím. Ale přijde mi, že tohle bylo vedlejší téma. Bylo tam mnoho zbytečných zapletek. Hlavní hrdinka mi nesedla, stále dokola se rvala jen sama se sebou a cerve úryvky v knize mě vyvadeli z míry a nesedeli mi tam. Konec to trochu vylepšil, kdy se teda všechno vysvetlilo a urovnalo.

Evka3814
03.12.2018 3 z 5

Páni,tak nějak nevím co si o tom myslet. Chvilkama nuda,jinak trochu překvapující a možná něco k zamyšlení

Petra17
21.11.2018 4 z 5

Mile cteni pro mladistve :)

Local_Bunny
16.08.2018 5 z 5

Další z těch, které sloužily jako zkrácení cesty domů autobusem a opět příjemné překvapení. Tyto žánry, které se vyvinou v nečekanou a místy i smutnou zápletku, mě nikdy nepřestanou bavit a naopak je asi i začnu vyhledávat.

Hania932
21.07.2018 5 z 5

Když jsem si koupila tuto knížku tak jsem od ní moc neočekávala. Ale zase se mi potvrdilo abych nesoudila knihu podle obalu. Knížka mě strašně překvapila a jsem ráda že jsem si jí nakonec koupila. Knížka byla hezká, bylo to zase něco jiného. Hlavní hrdinka je němá a nás samozřejmě zajímá proč. Megan jsem si už od začátku zamilovala a strašně mě zajímalo proč nemluví. Bylo to hodně napínavý. Ale postupně v tom příběhu zjistíte, proč vlastně nemluví. A konec autorka skvěle popsala, nakonci se všechno dozvíme takže knížka je hezky zakončená. Knížka je pěkná, napínavá a čtivá. Prostě hezká, oddechová knížka.

Kačkaknihomol
30.06.2018 odpad!

No, pokud knihy o mlčení vypadají takhle, tak si asi moc nesejdeme. Román se tváří jako něco nového, temného a kontroverzního, pak ale přijde vyvrcholení, já musela utírat sarkastické slzy smíchu, a s úšklebkem hodným Saddie, jsem knihu strčila do knihovny, kde na ni bude padat prach, až do soudného dne.

Pokud si tuhle primitivní věcičku chcete vermomocí přečíst, nalistujte na stránku dvě stě, a dočtěte až do konce. Protože jestli-že se pustíte do knihy klasicky od začátku, mozek se vám zaplní vatou podobnou té v knize. Táhlou nudnou, sladkou vatou plnou stereotypů. Během čtení, pokud jste optimisti, vás bude držet asi jen myšlenka, na to velké grandiozní vyvrcholení. Člověk o kolečko míň, asi bude plakat smutkem, co se té chudince Megan stalo, zato normální člověk, ten bude plakat štěstím, že je z toho utrpení vytržen.

Teď ale bez ošklivého sarkasmu. Jak už jste vycítili z odstavce nad, do přibližně stránky dvě stě se nic neděje. Sice se na obzoru pomalu rýsuje nudná lesbická odrhovačka, to je ale asi tak vše. Když už se člověk dočká toho vytouženého konce, je zklamán. Z finále se vyklube špatně napsaná groteskní historka, z které autorka chtěla vymačkat něco vážného. Což se jí bohužel nepodařilo. Už jsem myslela, že to nemůže být horší, když autorka pošle kamaráda do psychiatrické léčebny! A proto, s uvážením, Abbie Rushton pasuji na klišé queen.

Anna 13
01.04.2018 4 z 5

Vina.
A kolem ní je obalen příběh...

Od knihy jsem čekala málo, ale velmi mě překvapila... Nejen tématem, které skrývala, ale i dokonale rozebranými pocity méněcennosti, které já znám víc než dobře. Proto mě také kniha oslovila...
Příběh je to jednoduchý, oddechový, zastřený nečekaným tajemstvím, které budete tušit příliš brzy. Což je docela dost velká škoda. I když byla zápletka perfektně promyšlená, tak autorka utrousila pár zbytečných stop a tím nevznikl žádný šok. :D

Každopádně knihu mohu doporučit jako odpočinkovou a zcela nenáročnou. S kapkou detektivního podtónu...

xSimaix
25.03.2018 4 z 5

Musím říct, že tato kniha má velice zajímavý námět plný tajemství hned od samotného začátku.
Je to kniha velice čtivá, odpočinková, rozkošná, ale také s pořádnou dávkou klišé hlášek, postav a některých pasáží příběhu. Některé situace jsou přehnaně předvídatelné a náhodné.
Přes všechny tyto vady se mi ale kniha líbila. Byla to typická oddechovka, která nikoho neurazí a zabaví. Pokud nebudete mít od knihy ani námětu němoty až moc vysoká očekávání, určitě se vám bude líbit.

Jako odpočinkové čtení určitě doporučuji!

Bárka120
01.01.2018 5 z 5

Dost dobrá kniha určitě stojí za přečtení

elik-play5518
26.10.2017 3 z 5

Docela dobrý

parvitas
17.10.2017 2 z 5

zase jedna mlčiaca dievčina, ale z iného dôvodu - zomrela jej najlepšia kamarátka a ona si myslí, že za to môže... okrem toho zistí, že je lesbička, ale táto línia mi neprišla až tak dobre napísaná, ako v iných YA knihách s gay/lesbian tematikou. A ako to je naozaj, to neprezradím, ale je to celkom logické a jednoduché, len treba pozorne čítať - druhá časť, resp. záver je teda oveľa napínavejší, ale niečo mi tu chýbalo... niečo, čo by knihe dodalo ten wow efekt. inak, slušne napísané, ale ako poviedka by možno bola šokujúcejšia...

KnihomolkaMari
14.10.2017 3 z 5

Zdálo se, že knihu ani snad nedočtu, ale nakonec jsem se překonala a na rozdíl od zbytku knihy se konec opravdu vyvedl ale byl to to jediné, co mě na knize bavilo a zasáhlo. Samozřejmě, že je to oddechová jednohubka na jeden den ale přece jen jsem čekala něco víc.

Barbarka_CZ
25.09.2017 2 z 5

Asi už jsem na to moc stará. Ale náctiletým holkám by se to líbit mohlo. Trochu nečekaný konec.

Neme
11.09.2017 3 z 5

Líbilo se mi, jak jsem se už po prvních pár stránkách do knihy ponořila. Nevěděla jsem jak, ale stránky se obracely snad samy. V hlavě se mi automaticky tvořily obrazy. Ulička kde Megan žije, autobus, kterým jezdí do školy, Luke, Jasmine.... Ale samotnou hlavní hrdinku jsem si představit nedokázala. Možná proto jsem si u téhle knížky připadla jako pouhý pasažér víc, než u kterékoli jiné. Možná také proto, že se Megan neustále topí v minulosti a vy jenom čekáte na odhalení skutečností, které už se staly a nikdo s nimi nic nenadělá. Ke konci se příběh obrátil a Megan do jisté míry žila i současností, i když závěr působil dost uspěchaně. Ale ze samotného konce jsem měla radost. Určitě bych měla co vytknout, ale s odstupem času je to prostě jen neskutečně milá a kouzelná knížka.