Odpusť mi. Megan

Odpusť mi. Megan https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273663/bmid_odpust-mi-megan-4ou-273663.jpg 4 416 92

Některá tajemství by měla zůstat skryta… Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho. A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy. Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Unspeakable , 2015

marta14
16.08.2017 4 z 5

Že by mě to nějak hodně zaujala, to se říct opravdu nedá. Není to špatný příběh, ale trvalo mi, než jsem to přečetla.

Lexa123
30.07.2017 5 z 5

Knížku jsem měla docela rychle přečtenou protože mě příběh megan hodně fascinoval a stal se z části i mým osobním příběhem. Líbí se mi že se tam pořád objevují nové akce a další napjaté části. Např. Když začal hořet les, nebo když se její kamarádce přede dveřmi objevila mrtvá kočka.

Dakarianna
26.07.2017 4 z 5

Čekala jsem něco podobného knize Mluv, ale ne. Hlavní hrdinka pro mě není zrovna sympatická, ale to mi až tak nevadilo. Kniha vás táhne čistě na to, že chcete vědět, co se stalo, resp. proč Megan nemluví. Samotný příběh je čtivý, knížka není tlustá a konec je překvapení. Není to kdovíjaká pecka, ale příjemná napínavá oddechovka. Za mě 4/5.

Lokina
14.07.2017 4 z 5

Čekala jsem lehkou, průměrnou četbu a tu jsem také dostala. Kniha byla čtivá, přesně to pravé na letní večery, kdy si chcete odpočinout.
Příběh se mi líbil, ale někdy jsem měla chuť hlavní hrdince dát pohlavek, i když někdy jsem ji chápala.
I když je kniha převážně mířená na teenagery a já jsem už dávno jiná věk. kategorie, hodnotím jí jako příjemnou průměrnou záležitost a i kvůli tomu, že do příběhu jsou vměstnána citlivá a ožehavá témata, o kterých se skoro každému teenagerovi nechce mluvit a má strach se s tím svěřit svým blízkým.

Veronika33
25.06.2017 4 z 5

Kniha nie je dokonalá, ale mňa neskutočne bavila. Dej dobre plynul, koniec bol prekvapujúci. Príbeh zaujímavý svojou témou viny, šikanou atď. Určite odporúčam prečítať.

BetyN.
22.06.2017 4 z 5

Obálka je velice vydařená a zaujme. Je to čtivé, ale poklidné, žádná velká akce. Autorka píše hezky, ale do knihy se dalo dostat více napětí. Řeší se zde mezilidské vztahy, šikana, pocity, myšlenky. Líbili se mi postavy, které jsou uvěřitelné a mají zajímavé charaktery. Po čase příběh nabere neočekávaný směr. Konec pro mě překvapivý. Jedná se o silný příběh, slzička ukápla a donutilo mě to trochu se o knize zamyslet. Bohužel tam autorka nakousla pár věcí, které nedořešila a to mi vadilo asi nejvíce. (Nedozvěděli jsme se: jak to bylo s Grace, proč byla Sadie taková. Tyhle věci, i když jsou úplně vedlejší, mě vždycky zajímají.)

luciefeix
15.06.2017 3 z 5

čekala jsem více , hrdinka nemluví a obvinuje se

Cleo De Nile
28.04.2017 3 z 5

Ten konec jsem bohužel tušila už od poloviny knihy, ale jinak musím říct, že je to jedna z nejlepších young adult knih, které jsem za poslední dobu četla. Autorka má sympatický styl psaní.

brzda.
26.04.2017 5 z 5

Nádherná knih. Jedna z nejhezčích co se četla.

Kachorra
10.04.2017 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, konec mě velmi překvapil. Navíc se kniha četla rychle a přesně tak to mám ráda. Jisté věci mi sice neseděly, ale to nebude chyba na straně knihy.

NevimNetusim
08.04.2017

Hrozne krasna kniha. Velice dobre se cetla. Po vecerech jsem ji cetla skoro do pulnoci, protoze jsem chtela zjistit, jak to pokracuje. Hrozne se mi obe sve hlavni hrdinky libily. Dej u knihy je velice povedeny. Tato kniha me dovedla k mysleni si, ze vsechny knihy co jsem do ted cetla byly pro deti. Tahle se hodi k memu veku a proto me i bavila, ze vynika pro urcity vek, zrovna pro ten, jaky jsem ja.
Kdyz jsem si ji vybirala, premyslela jsem jeste nad hednou knihou. Vybrala jsem si ale tuto,ktera nalakala hlavne kvuli obalce a popisu na zadni strane. Kdyz jsem knihu docitala, rozbrecela jsem se. Nevim proc..
Skoda ze neni pokracovani, kdyby bylo, tak utikam do nejblizzsiho knihkupectvi a ihned ji kupuji..
Zatim nejlepsi kniha, co jsem kdy cetla

šneki
01.04.2017 4 z 5

Když se budete chtít na touto knihou zamyslet, tak můžete, ale pokud hledáte prostě napínavou YA, také vás nezklame. A v tom je její výhoda, přizpůsobí se čtenáři a jeho touze.

KaileyBlot
25.03.2017 3 z 5

U čtení celé téhle knížky mě držela jen zvědavost zjistit, co se vlastně stalo. Nevím, asi jsem od toho čekala víc. Obálka mě upoutala, anotace taky, ale celkově z toho mám teď takový zvláštní pocit. Jako by to nebylo dotažené, a nebo mě to prostě a jednoduše nesedlo. Ale aby nebylo toho negatismu tolik, zase to nebyla ta nejhorší knížka co jsem kdy četla.

simi28
19.03.2017 4 z 5

Moc pěkná knížka. Četla se mi opravdu dobře a krásně mě odreagovala. Je pravda, že není nějak extra napínavá, ale přesto jsem si ji užila. Má málo stránek, takže je to určitě dobrý typ pro ne až tak velké čtenáře.
Také musím pochválit pěknou obálku, která mě na tuhle knihu nalákala:).
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale hlavně jsem si oblíbila Jasmine, která byla pořád veselá, milá a upovídaná.
Hrozně mě mrzí, že jsem se kvůli komentářům dozvěděla, jak to dopadne, i když jsem knihu ještě ani nezačala číst. Škoda.
Ale jinak je to opravdu pěkná knížka, kterou vám určitě doporučuji.

Princezna22
05.03.2017 2 z 5

Kdybych si přečetla bejvala některé komentáře věděla bych celý konec knihy...Kniha má pěkný obal, ale obsah knihy mě strašně nebavil... Pěkně téma,ale díky komentářích jsem tuto knihu nemusela ani dočítat,ale dočetla jsem ji.. Jen mě mrzí,že jsem tu dobu co jsem knize dala mohla dát jiné lepší knize...škoda...

ladybook
29.01.2017 3 z 5

Taková knížka s krásným obalem ale trochu horším obsahem. Nejdříve mi přišla kniha jako obyčejná kniha pro náctileté. Ale po první polovině jsem byla velmi mile překvapena. Jen škoda, že témata, která mě velmi zaujala, nebyla více rozvinutá. Velká škoda. Co oceňuji je napětí. Ke konci se závěr dal předvídat, ale aspoň nějaké oživení tam bylo.
Jak už tu ale někdo zmiňoval tak jsem během čtení měla chvílemi pocit, že to už jsem někde četla.
Ale tak je jasné, že jsem musela obálku knihy nominovat na Obálku roku 2016. To bylo jasné.

Marodaro05
30.12.2016 2 z 5

Kniha pro mě byla obrovským sklamáním. Nevím proč, ale čekala jsem od ní mnohem, mnohem víc. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila.

barus_78
28.12.2016 5 z 5

Napínavý až do konce!Super knížka.Jasmine jsem si hned oblíbila a Megan taky.Přečteno o štědrým dnu a den poté, čte se sama :D
SPOILER

Luka jsem opravdu nečekala :o
wooow kniha

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Ta kniha se mi moc líbila. Oblíbila jsem si jak Megan, tak i Jasmine.

Nečekala jsem, že by to mohl být Luke. :-)

bookmania
03.12.2016 4 z 5

Velmi čtivá a příjemná kniha. Jasmine mi byla hrozně sympatická,Megan byla dost smutná a někdy i depresivní. Každopádně se mi kniha moc moc líbila.