Přísaha krve

Přísaha krve https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344245/bmid_prisaha-krve-mZe-344245.jpg 5 265 48

Odkaz černé dýky série

J. R. Ward se vrací s novým příběhem paranormální vášně ve světě Bratrstva černé dýky. Bratrstvo černé dýky dál trénuje ty nejlepší z nejlepších, aby se přidali do jeho řad ve smrtícím boji proti Vyhlazovací společnosti. Mezi novými rekruty se Axe projevuje jako chytrý a zuřivý bojovník – a taky samotář, izolovaný v důsledku osobní tragédie. Když jistá aristokratka potřebuje osobního strážce, Axe tu práci přijme, ačkoliv není připravený na živočišnou přitažlivost, která vzplane mezi ním a tou, kterou se zapřisáhne ochraňovat. Pro Elise, otřesenou vraždou, k níž došlo v její rodině, je Axeovo nebezpečné kouzlo lákavé – a možná ji má i rozptýlit v jejím žalu. Jak ale vztah mezi nimi sílí a fyzická přitažlivost přerůstá v něco mnohem zásadnějšího, zmocňují se Axe obavy, že jeho tajemství a týrané svědomí je od sebe odtrhnou. Rhage, Bratr s největším srdcem, ví o sebetrýzni všechno. Chce Axeovi pomoci naplno využít jeho potenciál. Když ale nečekaný příchozí ohrozí novou rodinu Rhage a Mary, ocitne se sám znovu ve víru boje proti osudu, který chce zničit to, co je mu nejvíc drahé. Axeova minulost vyjde najevo, osud se obrací proti Rhageovi a oba muži si musí sáhnout na dno – a modlit se, aby pro ně světlem na konci temnoty nebyl hněv, ale láska.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Blood Vow , 2016

gabice4
10.08.2018 5 z 5

Opět J. R. Ward nezklamala..... Příběh Axeho a Elise byl dobrý, ale na Rhage, Mary, Bitty nemá...... Jsem ráda, že autorka i do nové série zařadila osoby z předchozí série

misak94
16.06.2018 5 z 5

Nádhera. Axe je další oblíbenec a jelikož díl s Rhagem tak o to lepší byl

Evka3814
14.06.2018 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Této série se asi nenabažím. Moc mě baví styl psaní,knihy jsou plné humoru,akce a vášně;) Strašně jsem si oblíbila Lassitera,vždycky mě pobaví i když má i vážnější chvilky:) Rozhodně smekám před autorkou. Sice už jsem to několikrát zmínila,ale ty obálky jsou také mňamka;)Za mě klidně deset*

Kočičáci
15.05.2018 5 z 5

Drsný Axe a křehká Elise, další z příběhů Odkazu černé dýky, u kterého se určitě nudit nebudete. Rhage, Mary a jejich malá Bitty dodají celému ději na napínavosti. A Lassiter byl opět dokonalý :-)

Ajwy
18.03.2018 5 z 5

Nemá smysl rozebírat proč hodnotím plným počtem hvězdiček. Série Bratrstva i s jeho Odkazem je prostě srdcovka a musíme si již po několikáté přiznat, že J. R. Ward to se slovy, city, příběhy a námi, prostě umí. Jen malinkatá výtka...nebo dotaz do meziprostoru...proč nemají Axe a Elis svůj příběh, jen svůj, tak jako ostatní starší Bratři?!

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Mark.
27.02.2018 5 z 5

Moc mne nebavilo vyprávění Mary a Rhage, bylo naprosto jasné, že Bitty zůstane u nich. Ale bylo milé nakouknout do dějů dalších postav, a ne aby se celá kniha motala jen kolem dvou aktérů, na které byla kniha především zaměřená. Moc už se nepíše o vyhlazovací společnosti, která mne nebavila, ale prostě k ději knihy tak nějak patřila. VEDRS byli super, především Lassiter. Ho prostě zbožňuji. Není v příbězích nijak často a když jo, je to prostě buď důležité, nebo vtipné.
Děj mezi Axem a Elis nebyl nijak dech beroucí, ale vyprávění z výcviku a především jejich první úvod do terénu mne velmi bavil. Celou knihu jsem si užila, ale čtení uteklo velmi rychle.

cukrovka
04.02.2018 5 z 5

Další skvělé vyprávění. A i když příběh Axe a Elise byl jednoduchý, hodně mě zaujalo pokračování o Rhageovi a Mary. A samozřejmě skvělým kořením je Lassiter.

Kakatja
16.12.2017 5 z 5

Další skvělý kus. Bratrstvo i odkaz miluju a nenechám na ně dopustit. Elise a Axe dobrý, ale příběh Rhegea a Mary byl lepší. Drahoušek Vishous a sakra ten anděl mě teda dostává. I love VEDRS.

Samira
13.12.2017 5 z 5

Odkaz černé dýky si mě okamžitě získal. Důvodem je především fakt, že linie je podobně jako u prvních dílu bratrstva jednoduchá a nemáme zde mnoho rozpracovaných příběhů. Pro mne je to takový nostalgický návrat na počátek v novém kabátě.
A jaký je příběh samotný? Hlavní dvojice byla až mile něžná a velmi se k sobě hodila, takže musím jen pochválit. Doplněna byla pak bonusovým vyprávěním o Rhageovi a Mary. Říkám bonusovým, neboť jde o návazný příběh z Bestie. Určitě doporučuji přečíst nejprve Bestii a pak Přísahu krve.
Pomyslnou třešničkou je pak Lassiter, který zda jako obvykle září:). Díl o něm bude pravděpodobně vrcholem série, kterou tolik miluji.
Celkově výborné, moc se těším na další díl.
Doporučuji!

Karin_Kim55
28.11.2017 3 z 5

Začátek takový ošemetný. Chvíli mi trvalo než jsem se do toho pořádně vžila. Pocity hlavních dvou hrdinů byli ze začátku napsané jako z romantiky pro puberťačky. A to mě opravdu zklamalo. (Nevím jestli to bylo překladem nebo lehká změna autorčina stylu psaní.) Od nějaké 1/3 jsem to měla přečtené za dvě noci. (Čtu jenom před spaním.)

Jsem ráda, že se pokračuje v příběhu Rhageho, Mary a Bitty. Části s nimi se mi četly jako vždy mnohem lépe, mnohem víc jsem si je užívala. Za to momenty mezi Peytonem a Novo mě zcela upřímně nudily. Do další knížky o nich se budu nutit. (Ale kdo ví, možná to budu mít jako s Temnými, které jsem zprvu číst nechtěla a nakonec jsem byla hrozně moc ráda, že jsem si ten díl přečetla.)

Opět jsem se zasmála, měla na krajíčku a prožila trochu té vášně. :D A zas a opět se zvyšují mé nároky na mého budoucího....

Už se nemůžu dočkat pokračování ve 'Vyvolené'! Wardovku a Bratrstvo snad nikdy neopustím! ♥

Spoiler: Na konci. Že nejsem jediná, která si všimla toho náznaku (spojení) mezi Saxtonem a Ruhnem? *fanynka gay párů*

janno69
26.11.2017 5 z 5

Další naprosto super kniha, jsem opět uchvácená a nadšená.....

ardeas
15.11.2017 5 z 5

Páni, po tej jednotke som nečakala, že sa to vráti na úroveň prvých kníh, ale tu to sadlo.

Ditules
18.10.2017 4 z 5

Ta scéna se snickerskou byla dokonalá! :D
Axe i Elisa skvěle zapadli do party. A celá linka Rhage a jeho nejbližších byla výborná. Nervy do samého konce!

xxiixxi
30.09.2017 5 z 5

Axe a Elise super, ačkoliv jsem si říkala, jestli tam nebude větší role toho lidského profesora, aby to bylo zajímavější, ale taky dobře. Rhage, Mary a Bitty měli hodně prostoru, pro mě až moc, patří mezi moje méně oblíbené postavy. Rhage by občas zasloužil přes čumák, hlavně jak se zachoval, když byli žáci v nebezpečí (mezi nimi moje oblíbenkyně Novo :-D), jak nepřivolal posily, protože si myslel, že ty jsou potřeba u toho chudáka strýčka Bitty. No, ještě že to dopadlo dobře. Mimochodem strýček Bitty vypadá jako velký sympaťák.

hrubik
23.09.2017 5 z 5

Člověk by řekl, že už to po tolika předchozích dílech bude nuda. Ale nebyla! Další skvělý díl, který byl pro mě - jakožto matku dvou dětí - velmi emotivní, neboť příběh Mary a Rhage a jejich rodičovství prostě nenechal moje oko suché :-) A Axe a Elise byli krásný pár, přišlo mi to i méně křečovité než v případě Paradise a Craega.

jolca-jolly0953
21.09.2017 5 z 5

Další parádní díl. Jsem zvědavá, jestli i Lassiter dostane v některé z dalších knih vlastní prostor :-)

Lee7
20.09.2017 5 z 5

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Byla skvělá a pořád se mi líbí děj. Holywood a Lassiter no z nich prostě nemůžu a jak suprově se začlenil Ruhn. Těším se na další a asi je jedno zda Bratrstvo nebo Odkaz :) Mám se na co těšit a to je nejdůležitější.

Janičta
17.09.2017 4 z 5

Jsem ráda že i spin-off série je dobrá :-)
Koukám, že nejsem jediná kdo je zvědavý na Saxtona a Ruhna :D Doufám, že nebudeme čekat věčnost...jako na Q&B :)
Autorka už by mohla trochu pozměnit průběh vztahů - sejdou se, milují se, v něčem se neshodnou - rozchod a následuje smíření.. po té spoustě knih už je to dost vyčpělé. Jde to přeci i jinak ne?

EvaSupovic
04.09.2017 5 z 5

Má cenu ještě komentovat Wardovky??? Prostě dokonalá, opět tomu nebylo jinak :-D