Odbočka v lesích

Odbočka v lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486604/bmid_odbocka-v-lesich-STd-486604.png 4 826 826

Parta přátel vyrazí na dovolenou do opuštěné oblasti Beskyd. Po vydařeném začátku volna se ovšem všechno zvrtne v momentě, kdy narazí na neudržovanou odbočku v lesích. Podle navigace by mělo jít o zkratku vedoucí přímo k cíli, k ranči, kde mají být všichni ubytovaní, ručně psaná poznámka na staré turistické mapě ale před touto cestou varuje. Stmívá se a připozdívá, někteří sice váhají, ale nakonec se skupina odbočkou vydá. Nikdo z přátel v této chvíli ještě netuší, jak hluboce budou svého rozhodnutí litovat. Les skrývá tajemství a projít skrz se jen tak někomu nepodaří. Dobrodružství začíná, ale rozhodně ne takové, o jakém by někdo z party snil.... celý text

Ismahan
05.10.2022 3 z 5

Dlouhou dobu jsem toužila si knihu přečíst, okouzlila mě její obálka a anotace. Přečetla jsem ji jedním dechem, protože je skvěle napsaná a děj svižně plyne, jen ten konec, no. Bizár, totální, ale miluju to.

Neměj velké očekávání a vono to pude.

Finita
05.10.2022 4 z 5

Komentáře ke knize jsou tady různé, ale mně osobně kniha splnila očekávání: Hltala jsem ji? Ano. Byla strašidelná? Ano. Bála jsem se jít v noci na záchod? Ano. Štvaly mě postavy? Ano, ale to zrovna nebylo mé očekávání :-)
Každopádně jako takové "oddechové" strašidelné čtení doporučuji. A proč tedy ne plný počet hnězd? Ty postavy mě štvaly vážně hodně :-D

Ctenar1202
02.10.2022 5 z 5

Odbočka v lesích je knížka plná napětí od prvního do posledního písmenka. Parta přátel se rozhodla, že letos nepojede na žádnou zahraniční dovolenou, ale zůstanou v Česku. Jeden z nich vymyslí a naplánuje pobyt v Beskydech. Má vše do puntíku připravené, zajištěné ubytování a tak jednoho dne on a jeho pět přátel sednou do dvou aut a vyráží směrem na ranč. Těší se na skvěle strávený čas. Po cestě se však začíná kazit vše a mezi lidmi se projevuje netrpělivost, podráždění. Rozhodnou se, že si cestu k ranči zkrátí přes les....mají přece mapu a jedou proboha jen do Beskyd, ne na konec světa...jenže to se přepočítali. V lesích, které jsou hluboké, tajemné a děsivé jim vypoví službu první auto. Všech šest se do jednoho nevejde, takže se rozdělí a část přátel plánuje dojet na ranč a sehnat pomoc...

Děsivé, tajemné, a znepokojující líčení všeho, co jednotlivé postavy v lese potkává vám nedovolí přestat číst. Cítíte mrazení v zátylku a napětím ani nedutáte. Známe to všichni, že ve strachu vidíme nebezpečí všude. A v lese, navíc neznámém a hlubokém se veškeré vnímání nebezpečí ještě zvyšuje. A když v něm zůstanete sami? Ještě horší. Představivost a psychika neskutečně pracují...

Navíc se mi moc líbilo, že ač na dovolenou jede parta kamarádů, kteří se znají spousty let, vládne mezi nimi jistá rivalita, která se projevuje právě v okamžicích, kdy jsou odkázaní jeden na druhého a zjišťují, jak by se zachovali v kritických situacích.

aishimizu
01.10.2022 1 z 5

No netuším, kdo může o knize říct, že je skvělá. Přirovnání ke Karikovi absolutně nechápu. Postavy nesympatické, navzájem se v podstatě nenáviděly, ale na chatu spolu jely, nechápu. Každej jenom fňukal a nadával na toho druhého. Páry si na sebe stěžujou a pak tvrdí, že jejich vztah je skvělej. Jak povídka z Wattpadu.
Kapitoly nesmyslně rozdělený, každá končila otazníky, na který se v podstatě nedostávala ani odpověď.
Za mě strašná nuda, ale říkala jsem si, že to vysoký hodnocení není jen tak. No, nechápu.

coquus
30.09.2022 5 z 5

Výborná kniha přečtená jedním dechem. Napětí, spád a realisticky vykreslené postavy, to vše dodává příběhu na čtivosti i uvěřitelnosti. Asi nejsem jediný, kdo si při čtení vzpomněl na neméně skvělou Trhlinu od J. Kariky. Příjemně mě zde překvapilo závěrečné vypointování celého příběhu.

Majulle
28.09.2022 3 z 5

Knížka měla od začátku spád a četla se dobře, jednotlivé kapitoly byly napínavé a příběh byl super, i když musím popravdě říct že jsem od knihy čekala že bude trošku o něčem jiném. Kniha mi trošku připoměla stopy hrůzy a podobné horůrky.

Bustedka
26.09.2022 2 z 5

Nevím moc, co si myslet.
6 kamarádů tráví každoročně společnou dovolenou. Letos se rozhodnou jet na nově zrekonstruovaný statek na samotu do beskydských lesů kousek od polských hranic.

Já sama jsem z Jablunkova, což je od polských hranic coby kamenem dohodil, Beskydy tu v podstatě končí, takže vám je asi jasné, co mě na této knize zaujalo nejvíc. Příběh se má prostě odehrávat tady u nás. Navíc si autorku pamatuju jako jednu z hrdinek dokumentu 4 v tom, a tak jsem byla tak trochu i zvědavá.

Začátek knihy byl strašný. Těch 6 kamarádů, co si o sobě navzájem nemyslí zrovna pozitivní věci, je tak divná parta, že nechápu, proč na dovolenou spolu vůbec jezdí. Zároveň se chovají jak 15ti leté děti, byť by jim mělo být minimálně o 10 let víc. Polovinu knihy se do těch Beskyd dostávají, nutno teda podotknout, že o Beskydech je v knize zmínka asi 3x a absolutně tu chybí jakékoliv reálie. Klidně se tak celý příběh může odehrávat i na Uralu.

Druhá půlka knihy, která se odehrává v lese, je ale docela dobrá. Dost dobrá. A přiznávám, že jsem se sakra bála. Já mám totiž z lesů strach obecně a v životě bych do něj nešla, pokud bych neviděla jeho konec. Takže mi k vyděšení stačila i zmínka o prasknutí větvičky. Což ze mě asi nedělá úplně erudovanou osobu, co by měla knihu doporučovat.

Jen prostě škoda toho začátku.

Ála41
25.09.2022 2 z 5

Opravdu slabé. Představení postav, jejich vzájemných vztahů takové dosti tuctové, jednoduché, pak se vydají na cestu, tak trošku se to pohne, náznak něčeho, co by se už asi dalo číst, co by mohlo bavit, ale než se to rozjede, tak skončí. Na knihu jsem se fakt těšila, Beskydy, les, samota, srub.... Wau, to by mohlo byt super, ale za mě nebylo. Četla jsem knihu dost dlouho, na to jak je jednoduchá.... Škoda. Hvězdičky dávám za to, že konec mi přišel jako docela dobrý nápad, vlastně důvod toho všeho, co se dělo, to není vůbec špatná myšlenka...

Michla76
19.09.2022 1 z 5

Pokud není zamýšleno jako "dílo" pro mládež do 15 let, nezbývá než doporučit autorce, ať už pro kristovyrany do teho lesa nechodí, bo to je strašné totok. A i pak bude Chata v Jezerní kotlině od Foglara 100x lepší.

Sysel
17.09.2022 2 z 5

Kniha mě neoslovila tak, jak jsem si myslela. Postavy byly nesympatické. Opravdu do jedné. Moc omáčky okolo děj se rozjel až na posledních 50 stranách.

Ristridin
16.09.2022 3 z 5

Postavy takové mírně ploché a nesympatické, ikdyž asi jejich pohnutky se mohou smutně podobat běžným lidem. Styl psaní mi občas přišel jako od mladé dívky z gymnázia, která není příliš vypsaná, ale čtivé to bylo, to se nedá neříct.
Vadilo mi množství chyb, které se v textu vyskytovaly hlavně na začátku. A to prý podle poděkování v závěru došlo ke korekci, no nechtěl bych vidět hrubý koncept :)
Mohlo to být napínavější, nějak mě z toho příliš nemrazilo, avšak mělo to originální rozuzlení, to by mě nenapadlo. Bohužel to ale některé věci z děje nevysvětlovalo a obecně pokulhává způsob varování před lesem, takže 3/5 dle mého odpovídající. Neurazí, nenadchne. Fajn kniha k odpočinku.

Lexi7892
15.09.2022 5 z 5

Wow. Při četbě večer jsem se vážně i malinko bála.

slamenka
13.09.2022 2 z 5

Po knize jsem sáhla, kvůli přirovnávaní ke Karikovi. A co si budem říkat, téma podobné je, ale do Kariky má ještě daleko. Postavy mi byly děsně nesympatické (samej influencer a fňukna :-D ). Nemůžu upřít čtivost, za dva dny bylo hotovo.

Tereza137
05.09.2022 5 z 5

Za mě totálně úžasná kniha a jsem strašně moc ráda, že jsem si ji přečetla nehledě na recenze!
Jelikož je knih v tomto žánru fakt málo, tak jsem za každou knihu opravdu ráda.

Příběh byl napínavý od začátku do konce, temný a opravdu i místy strašidelný (aspoň pro mě, jelikož nemám ráda lesy, nahání mi hrůzu).

Postavy byly v pohodě, nebyly nějak hloupé, ale ani zas nějak obzvláště chytré, prostě průměr.

Rozuzlení se mi opravdu líbilo a bylo i uvěřitelné, lepší, než nějaké fantasmagorie a přestřelené výmysly, jak občas v těchto žánrech bývá. Za mě to bylo fakt super čtení. Já to měla přečtené za 2 dny, což se mi normálně nestává. Opravdu jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Za mě rozhodně knihu doporučuji všemi deseti!

suiteki
03.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se hodně těšila a měla jsem velká očekávání. Autorka píše úžasně, příběh se čte lehce, je zajímavý a napínavý.
Ovšem,co celé knize chybělo byl příběh, čekala jsem nějakou větší zápletku a konec ze kterého mi spadne brada, ale bylo to hodně průhledné.
Nic moc se vlastně neděje, 6 zmatených lidi bloudí po lese a vás to nutí číst dál a dál, kapitoly končí napínavě a pořád očekáváte ten wow efekt, ale k velkému zklamání se žádného nedočkáte.
Dávám tři hvězdičky za čtivost a pokud vyjde od autorky další kniha, určitě ji dám ještě šanci a doufám, že bude z žánru horor nebo thriller, protože dostat do příběhu napětí a dokonale popsat atmosféru zvládá autorka na 1.. :)

rada.klas
03.09.2022 5 z 5

Moc se mi líbilo, jak je příběh vystavěn, hezky to gradovalo a závěr mě oproti spoustě komentářů tady naopak překvapil. Možná je to tím, že s thrillery nemám tolik zkušeností. :) Za mě skvěle napsaná oddychovka na pár večerů.

Toňula
29.08.2022 4 z 5

Napínavý příběh několika přátel uvízlých v lese, který se náhle stává nepřátelským prostředím. Závěr sice nebyl originální, ale užívala jsem si líčení povah hlavních postav, jejich rozdílné reakce na nečekanou situaci,v níž se octli..Také děj slušně gradoval, takže čtenářská spokojenost.

twigxi
29.08.2022 2 z 5

Pani autorka je mi velice sympaticka a proto je mi lito, ze jeji knihu bohuzel nemuzu hodnotit prilis kladne. Moc rada se bojim a horory z prostredi lesu mam nejradeji. Proto jsem se na tuto knizku neskutecne tesila! Moc se mi libila i obalka. Bohuzel, strach se nedostavil. Vubec to na me nefungovalo. Polovinu knihy jsem si opravdu uzivala, sice jsem se nebala, ale byla jsem rada, za seznameni s postavami (byt byly velice stereotypni). Pak jsem ale nedockave cekala, co se stane a kdy uz se konecne zacnu bat. A ono...nic.
Nechci spoilerovat, ale konec se mi nelibil. Vyustil presne tak, jak jsem cekala (podobny uz jsem snad nekde cetla/videla), takze me to neprekvapilo. Presto se tim ale nedalo vse drive popsane vysvetlit a pribeh ma dost velke trhliny. A to je taky to, proc ubiram nejvic hvezdicek.
Zklamalo me ale i to, ze kniha nijak nerozvadi fakt, ze se pribeh odehrava v Beskydech. Je to proste les, ve kterem je odbocka. Zadne vetsi popisy Beskyd proto necekejte.

Pernice
28.08.2022 3 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy očekávala - napínavý příběh z atraktivního prostředí, který jsem přečetla během jednoho večera.
Líbila se mi atmosféra. Postavy byly poněkud ploché, příběh měl spád, ale občas ne úplně všechno dávalo smysl. Rozuzlení se od určitého okamžiku dalo celkem očekávat. Ale jako oddychovka na letní večer to bylo fajn.

Andělla
23.08.2022 5 z 5

Knížka mě velmi rychle vtáhla do děje, přečetla jsem jí za jediný den. Krátké kapitoly jen vyvolávaly potřebu číst dál a dál. S partou přátel jsem se dost zžila a fandila jsem jim. S každým dalším náznakem nečeho divného či snad nadpřirozeného jsem se jen ptala, co se to vlastně děje. Měla jsem spoustu teorií, ale konec tedy překvapil. Takže za mě vážně super!