Očarovaná

Očarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237251/bmid_ocarovana-65b0e0fcdede9.jpg 4 92 48

Kateřina odlétá do Keni čerpat inspiraci pro nový román. Jenže uvidí něco, co neměla, a tím nad sebou vynese rozsudek smrti. Sandra tuší, že se sestře přihodilo něco zlého. Vydá se na stejně nebezpečnou cestu a upadne do pasti kmenových tabu, kouzelných rituálů a mocných kleteb...

Marika Vanova
29.05.2017 3 z 5

Oddychovka, která se rychle čte. Baví mě krátké kapitolky.

prochajda
15.05.2017 4 z 5

Určitě čtivá, odpočinková kniha z exotického prostředí. V podstatě také napínavá, akorát konec byl takový rychlý a málo rozepsaný.

Aileena
09.05.2017 4 z 5

Svižné odpočinkové čtení, atraktivní zejména prostředím.

niknikita
06.05.2017 4 z 5

O stupínek lepší než Dobrovolnice, ale nezbavím se dojmu o vybájeném příběhu s dávkou naivity.

harena
20.04.2017 4 z 5

Není sporu o tom, že Hana Hindráková je opravdu dobrá vypravěčka. Kniha se čte lehce, za den ji jistě přečtete a zůstane vám po ní příjemný pocit. V knize je stejnou měrou napětí, dobrodružství, romantika, kouzla, magie i láska. U knížky se i usmíváte, protože - jak už bylo někde řečeno - chvílema laděno až do pohádky . A právě proto, že Hana Hindráková tak lehce čtivě píše, byla bych ráda, kdyby se víc rozepsala o Keni, víc o životě tamních obyvatel, protože právě díky ní mě Keňa začíná víc zajímat. Ale je to dobrý román pro ženy a pro mě to byl opravdu příjemně strávený večer. A jestli si chcete užít maličko dobrodružství v exotické Keni, odpočinout od denních starostí, přečtěte si ho. A já se opravdu těším na její další knížku.

DariDerek
14.03.2017 4 z 5

Souhlasím s většinou komentářů níže. Opravdu velmi čtivá, záživná kniha. Oddechovka na jeden večer, která vás ale opravdu velmi mile překvapí. Více v recenzi v záložkách. :-)

Brebenda
13.02.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Dávám pět hvězdiček

DenisaH
13.02.2017 5 z 5

Paní Hindráková je mou oblíbenou autorkou a opět mě nezklamala. Kniha se mi moc líbila. Doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé dobrodružné romány.

MACEK1970
03.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Okouzlil mě styl psaní autorky, její popis prostředí i atmosféry. Kniha mi dala několik hodin úžasné relaxace. Děkuji autorce.

TheAndreaika92
31.01.2017 2 z 5

Začátek byl celkem dobrý ale konec jak z telenovel.

JanaDor
15.01.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho večera. Je zajímavá prostředím. Fascinují mě exotické země a Afrika je pro mě pojmem nejen místa, kde potřebují v určitých bodech pomoc, ale i nádherné krajiny. Což tato kniha dobře popisuje, až jsem měla pocit, že bych se tam hned vydala. Ale nebyla mi sympatická hlavní hrdinka Sandra. Což ovlivnilo mé vnímaní.
Také mi nesedl styl autorky. Bylo to dobře napsané, ale nevzbuzovalo to ve mně žádné city. Celkově knihu hodnotím jako lepší průměr. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale vím, že to není pro mě. A znovu se k ní již nevrátím.

Kllara
10.01.2017 2 z 5

Není to zrovna literární žánr knih, který běžně čtu, ale když už jsem Očarovanou dostala, rozhodla jsem se, že to zkusím... a musím bohužel říct, že mě kniha příliš neoslovila.

Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, samotný příběh mi připadal velice jednoduchý, až téměř bez pointy; do takové knihy, která je určena spíše pro starší čtenáře, mi neseděla kouzla a magie. Jediné, co mě zaujalo, bylo neobvyklé prostředí Keni, které autorka dokázala barvitě a velice živě popsat.

Ale bylo dobré si jednou za čas zase něco přečíst od české autorky. Člověk občas potřebuje zpestření.

dulenka
07.01.2017 4 z 5

jako pohádka pohoda :-)

kacaba77
07.07.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem :-) Jako další knihy od autorky.

LiLLu
29.03.2016 1 z 5

Velké zklamání. Na knížku jsem se těšila, myslela jsem že to bude něco jako film Honba za diamantem, ale ani jsem jí nedočetla. To veliké napětí a romantika se nekonalo. Nebo jestli se romantice (nebo napětí:-D) dá říkat to, že hlavní hrdnika nadzvedne sukni chlapovi, kterýho vidí pár hodin druhý den v Africe...
Jakýsi pokus o detektivní pátrání po sestře byl hodně jednoduchý až mi drásal vnitřní uši.
Kdo chce zažít fakt napětí, doporučuji Jumaroro! také od české spisovatelky, to je jiná jizda:-DDD

Jane69
15.02.2016

Příběh je strhující a napínavý ,skoro mi bylo lito,že nebyl vice rozvinuty,ale zase se četl jednim dechem.Jen tak dál Hanko,těšíme se na další příběhy.Zatim čtyři hvězdy.

bábi 2
15.02.2016 5 z 5

Dávám pět hvězdiček a vřele doporučuji. Je to napínavé , akční i milostné a nepřestanete číst a až se pročtete k poslední stránce bude vám líto, že příběh končí.

alnahu
09.12.2015 5 z 5

Dobrá kniha , přečtená jedním dechem , nechybí v ní napětí,mystika , kouzla i romantika.Knihu doporučuji přečíst.
" Nenech stíny minulosti vstoupit do tvého života,nestarej se o to,co se ještě nestalo. a každou další vteřinu považuj za vzácný dar,protože nikdy nevíš,kdy dohoří svíce tvého života."
Toto moudro pronesla čarodějka Malika a mě se velmi líbí,proto jsem se o něj s vámi podělila.

Henriette
29.07.2015 4 z 5

Hodně jsem přemýšlela, zda dám knize čtyři, nebo pět hvězdiček. Jelikož je to však má první knížka od této autorky, rozhodla jsem se nechat si rezervu. Musím říct, že se mi dlouho nestalo, abych knížku přečetla na jeden zátah a bez odložení. Vynikající, napínavé, možná bych jen trochu víc rozvedla milostnou zápletku. Mě autorka i kniha rozhodně nadchly a až budu mít příležitost, rozhodně si koupím další její knížky.

martinami
28.07.2015

Skvělá knížka přečtená jedním dechem, doufám, že autorka toho napíše víc a třeba navštívíme i další země