Objevení planety Michovice

Objevení planety Michovice https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214749/objeveni-planety-michovice-214749.jpg 4 26 3

Humorné příběhy dětí trávících prázdniny u babičky a dědy v Michovicích. . Babička a dědeček Strakovi netrpělivě očekávají své dva vnuky. Jaké je ale jejich překvapení, když nečekaně přistanou dva kosmonauti-průzkumníci, z daleké planety Praha. Kapitán Michal a poručík Petr opustí havarované kosmické vozítko, které ovšem nápadně připomíná pojízdnou ruční stříkačku na ovocné stromy. A pozemšťan Bedřich straka - tedy vlastně už plukovník z planety Michovice - musí řešit první závažný problém...... celý text

Zemlja
08.10.2023 4 z 5

Zábavná milá knížka, hravá. Dědeček a vnuci na prázdninách. Ani jsem nevěděla, že existuje těchlovická chrupka, a to žiju nedaleko.

Barza
06.10.2020 4 z 5

Knihu jsem předčítala dětem a všem se nám líbila!
S fantazií se mohou totiž i prázdniny v malé vesničce proměnit v napínavé dobrodružství. A pokud se přidá k dětem i dospělý s dětskou duší, užijí si všichni. Takže k babičce nepřijeli vnoučci, ale kosmonauti z planety Praha. Děda, plukovník planety Michovice, hned začal řešit problémy průzkumné mise. Vesmírnou loď si totiž kluci "půjčili" bez vědomí majitele a ten si pro svůj majetek brzy přišel. Babiččin boj s krtkem na zahrádce byl hodný minimálně uvalení mezinárodních sankcí, vždyť Krteček s modrými kalhotkami z večerníčku přece nemůže nikomu škodit! Jen při noční bouřce se stateční průzkumníci proměňují v kluky schované pod babiččinou peřinou. :-)

Marekh
25.08.2020 4 z 5

Tuto dětskou knihu jsem četl v dospělém věku. Mám pocit, že tuto knihu mi dal soused. Kniha se nacházela v jeho sklepě. Už je to poměrně dlouhá doba, takže si nejsem úplně jistý, jak to bylo. :)

Bohumil Nohejl
česká, 1928