Obecná biologie pro gymnázia

Obecná biologie pro gymnázia https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46205/obecna-biologie-pro-gymnazia-46205.jpg 4 10 3

Ucelenou řadu učebnic biologie pro gymnázia tvoří soubor šesti publikací nazvaných podle tematických okruhů učiva daného platnými osnovami pro gymnázia. Učebnice mají schvalovací doložky MŠMT ČR.

Ajinka126
09.02.2017 4 z 5

Mantra úvodu do biologie. Opravdu to je pro mě příjemná vstupenka do dalšího vzdělávání, co se biošky týče. Je vidět, že to někdo psal s cílem podat základní a ucelenou podobu tohoto širokého oboru. Těším se na biologii roslin a živočichů :). Geologie byla trochu nuda. Tak tu pro jistotu ani není :).

puplik
03.11.2013 3 z 5

Kniha je pěkná,ale jsou i lepší knihy na toto téma :)

Targa Dall
10.04.2013 5 z 5

Biologii jsem na gymplu neměl rád kvůli hrozné učitelce. Na VŠ (Právo) jsem se k téhle knize nějak dostal a přečetl jí za pár dní. Je teda dost útlá (100 stran), ale jsou tam konečně napsané věci, které nám na biologii nikdo neřekl a to dost zajímavé věci, třeba že pokud nějaké společenství začíná vymírat, neřeší to, dokud je ho více než polovina původního počtu, pak až hledá, co s tím - to je důležité třeba pro vývoj insekticidů, protože od poloviny chcíplých broučků začínají být ti zbylí imunní..

no a tak dál. Užitečné, zajímavé pro všechny, nezbytné pro biology.

Václav Kubišta
česká, 1925 - 2011