O jezevci, který pořád zpíval

O jezevci, který pořád zpíval https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473188/bmid_o-jezevci-ktery-porad-zpival-EOi-473188.jpg 4 19 19

Byl jednou jeden jezevec, a ten moc rád zpíval. Každý den si už od rána procvičoval hlasivky a lesem se nesla jeho nekonečná hlasová cvičení. Zvířátka bydlící v okolí už toho měla dost, a tak vymyslela, jak jezevce utišit. Jenže i ten nejlepší plán může mít trhliny a často platí, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá...

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Fragment (ČR)

Posluh, jazbec gre! , 2020

bibi.r
19.07.2023 3 z 5

Pro děti 3+

Příběh byl rozhodně fajn. Já i děti jsme se u něj dobře bavily. A hlavně se tu potvrzuje přísloví "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". Ale tak naštěstí všechno dobře dopadlo.

Jo a tu anglickou verzi mě děti taky přinutily přečíst nahlas. Má výslovnost je opravdu Par Exellence :D.

broskev28
25.12.2022 3 z 5

Výchovný přesah možná není až tak úchvatný, já bych spíš sázela na to, že otrava při každodenním drillu nejvíce doléhá na toho, kdo musí pravidelně promrskávat buď stupnice, nebo árie, nebo třeba jazykolamy. Ale je skvělé si uvědomit, jak se tahle každodenní otravná činnost zúročí v okamžiku, kdy je potřeba předvést tu či onu konkrétní dovednost.
Mě ovšem velmi příjemně potěšila závěrečná anglická verze: výborný nápad a možnost, jak využít výuku angličtiny v praxi!

aydam
21.05.2021 3 z 5

Není už tak pěkná jako kniha o myšce.

Nina Mav Hrovat
slovinská, 1975