O čarodějnici, která se nenechala upálit

O čarodějnici, která se nenechala upálit https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422269/bmid_o-carodejnici-ktera-se-nenechala-up-8ry-422269.jpg 3 169 169

Druhá sbírka básní Amandy Lovelace, oceněná Goodreads Choice Award za rok 2018. O čarodějnici: hrdé, nezávislé, nadpozemsky silné a především nezničitelné. Druzí ji mohou odsoudit, zesměšnit, pokusit se ji umlčet, v tomhle příběhu se ale čarodějnice upálit nenechá. Silné, dojemné, ale především výjimečně aktuální verše americké básnířky Amandy Lovelace se pokouší apelovat na mladé dívky, aby věřily samy v sebe a převzaly kontrolu nad svými příběhy.... celý text

Poezie Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Witch Doesn't Burn in this One , 2018

Kikina182
01.01.2020 4 z 5

Měla jsem od téhle knihy velká očekávání, ale ve výsledku jsem byla lehce zklamaná. Autorka je skvělá básnířka, to je bez pochyb. Dokáže dát do několika málo slov opravdu hodně podtextu, který člověk vidí, jen když skutečně chce. A navíc do slov, která zní spolu opravdu skvěle. Jenže problém v téhle sbírce je, že podtext básní nebyl proměnlivý. Básně by podle mě měly člověka lehce směrovat, ale nevnucovat jim žádnou myšlenku. A v případě této knihy autorka neustále propagovala svoji pravdu. Tedy že všichni muži jsou zlí a všechny ženy skvělé. S čímž rozhodně nesouhlasím a to, že mi to vnucovala mi celou knihu bohužel zkazilo. Kromě tohoto není sbírka špatná, ale její první byla mnohem lepší.

Nicolka77
30.12.2019 5 z 5

Má druhá kniha od autorky, a zase jsem ji přečetla jedním dechem. Me osobně se líbí tahle moderní poezie, i když to někomu ani nepřipadá jako poezie. Je to velmi pěkná kniha, hlavně pro nás...pro ženy. Protože my jsme kurva husté královny!! :)

Elsasbooks
10.12.2019 3 z 5

Sama se považuji za feministku, ale tohle bylo někdy moc i na mě. Ve většině knížky je autorka strašně vysazená proti mužům (má bohužel proč). S některými básněmi jsem se dokázala ztotožnit, ale ty o ,,zápaldencích" –zajímavé slovo, dosud jsem ho asi neslyšela, byly trochu mimo. O princezně, která se zachránila sama se mi líbilo více.

Leniii
02.12.2019 5 z 5

Ženy přestojí vše, protože nemáme žádnou jinou možnost ;)

tteerriinnaa
01.12.2019 5 z 5