Nocte

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266729/nocte-hYN-266729.jpg 4.3249

Nocte (1.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

LuCyMcLy

rozhodně nemůžu vymazat z hlavy konec knížky. Popravdě jsem očekávala úplně něco jiného, nějaké sci-fi, nebo tak, nic takového to nebylo, přesto kniha totálně předčila má očekávání a vážně hodně, hodně silně pochybuji o tom, že by konec téhle dokonalosti kdy kdo čekal, protože na to zkrátka nemůžete přijít, jen číst s otevřenou pusou a koukat na to, co to autorka provedla a jak se čtenáři dokázala bravurně manipulovat!

Efeméra

Výborný námět, výborný zvrat na konci, skvělé neotřelé prostředí pohřebního ústavu. Proto mě docela dost mrzí ten zbytek příběhu, který stál za starou bačkoru. Vývoj romantického vztahu mezi dvěma lidmi mám moc ráda, ale Calla s Darem mě tady k smrti nudili. Dvě třetiny knihy tvořilo jen Callino teplo v břiše, Dareova hruď pevná jako skála, a pokud bych měla spočítat výskyt slova sexy v celém Nocte, jsem si jistá, že by to vystačilo na celou jednu kapitolu. Finn mě zezačátku zajímal pro svou nemoc, ale potom už jeho kapitoly byly jen otravné, neustále se stejným neměnným obsahem. Celý děj byl později jen uměle natahovaný, zachránil ho až ten zvrat na konci. Závěrečné věty poslední kapitoly byly od autorky pěkná nekalost! A popravdě si myslím, že taková kniha by neměla mít pokračování, jako jednodílný román by podle mě ve čtenáři zanechala mnohem silnější dojem.

violet1313

Tohle nečekáte. Je to jedna z těch knih, kterou čtete, protože se čte dobře. Není to nic světoborného, ale je to fajn a potom najednou boom. Naprosto netušíte, jak se to stalo a všechno je úplně jinak.

Na poslední stránky jsem zírala jako kdyby byly latinsky. Opravdu jsem to nečekala. A hrozně mě to dostalo. Četla jsem ji na hodině fyziky a najednou jsem začala brečet.

Doporučuji všem, kteří mají rádi dobré rozuzlení.

luciefeix

do poslední chvíle mě nenapadlo rozuzlení proto jsem na konci byla více překvapená .. čekala jsem že Dare bude něco nadpřirozeného a ona ne :-) těším se na další díl .

SweetRosieXoXo

Tato knížka se stala jednou z mých nejoblíbenějších.Doslova jsem hltala slovo od slova.Čekala jsem jakýkoliv konec, jen ne takový.Hned jak vyjde druhý díl (snad brzy) letím do knihkupectví.:D

Lucik87

Tak tahle knížka mi dokonale zamotala hlavu. Ze začátku se příběh jeví jako obyčejná romance, kterých je stovky. Prostě pubertální slečna se zamiluje do nadpozemsky úchvatnýho sexy borce. A "love story" je na světě. Ale v jednu nečekanou chvíli dostanu takovou "ťafku" v podobě úplně neuvěřitelnýho zvratu. A hle, ty detaily a různý náznaky do sebe začnou dokonale zapadat. Tak tohle už není romance, ale dokonale promyšlenej thriller. Ovšem konec? To mi přece ani jeden z nich nemohl udělat! PROČ? CALLO...PROČ? Taková hříšná nedokončenost si žádá svý pokračování!?

Napůlanděl

Velmi povedený příběh, hodně mě zasáhl...Takto podobně zpracovanou knihu jsem ještě nečetla...Konec byl otevřený, což mě velmi zaskočilo a nadchlo pro další díl...(snad brzo vyjde). Postvy mi byly velmi sympatické, děj krásně plynul...ani jsem si neuvědomila, že jsem na konci.

Náměsíčná26

Hodně dobrá kniha a naštval mě konec !! proč není další díl :-)

Alien.

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla, u konce jsem skoro nedýchala a nemohla odtrhnout oči. Doporučuji :)

martina1199

*SPOILERS ALERT!!!!*

Panebože, proč jsem tohle vůbec četla? Všude to na mě vyskakovalo, tak jsem to zkusila a teď jsem hlavně naštvaná, jelikož jestli existuje něco, co přesně definuje "otevřený konec", tak je to závěr téhle knihy. Rozuzlení tématu Calla - Finn pro mě nakonec nebylo až tak překvapivé, jelikož část jsem vytušila sama, ale ten konec s Darem? Chtěla jsem hned vědět, co je za tím, tak jsem se musela kouknout tady na obsah dalšího dílu a komentáře těch, co už ho četli, protože jsem byla plná podezření a odhadů. Když jsem zjistila, že se Calla s Darem (bože to je ale jméno) vydávají do Anglie, odkud v podstatě oba pochází - za rodinou Calliny matky a potažmo ASI i Darovy rodiny, protože panebože oni možná budou i nějak pokrevně spříznění!, aby přišli na kloub všemu a všem, přestalo mě to prostě zajímat.

lianka 2711

Knihu jsem teď dočetla. Nemůžu se zbavit pocitu, že tenhle příběh miluji. Je to příběh tak plný energie, musela jsem pořád číst. To nemluvím ani o konci u kterého jsem nemohla dýchat.
Dokonce, i když to zní divně bych tuto knihu přidala do povinné četby. Pokud jste tuto knihu ještě nečetli, tak Vám ji opravdu doporučuji.

Booklove
30.12.2016

Musím se přiznat, že nemám ráda takové ty zamilované románky, jako to ze začátku téhle knihy vypadalo. Dokonalý kluk, holka co je téměř na dně...bla,bla,bla...

Knihu jsem začala číst jenom díky Finnovi, který se mi líbil již od začátku a jen díky němu a jeho kapitolám jsem knihu přečetla až do konce.

Konec mě dostal!! Nečekala jsem to, prostě si jenom tak čtu a BUM!! Nemohla jsem uvěřit, že to tak vážně je, že jsem si to jenom nevymyslela, aby tam konečně byla nějaká pořádná zápletka.( Ale upřímně, něco TAKOVÉHO bych nevymyslela ani já.:D)
Konečně jsem si u nějaké knihy pobrečela.

mySaints
29.12.2016

Bohužel, hvězdičky dávám pouze za překvapivé rozuzlení. Jinak jsem se tím prokousávala dlouho a s vypětím všech sil, necítila jsem na sobě tu "šílenou, zvláštní, pohřební, smutnou a temnou" atmosféru, kterou tak trochu autorka slibovala. Příběh pro puberťačky, ty možná zaujme. I když podle zdejšího hodnocení kniha zaujala i mnoho dospělých, ovšem pro mě to byl jen dost tuctový příběh, ani ne moc dobře napsaný.

Deni136
28.12.2016

Wau, páni a znovu wau! Příběh mě neskutečně bavil a to natolik, že jsem od knížky musela odbíhat, protože jsem se klepala a musela jsem chvilku skákat. Všechny postavy jsou úplně dokonalé, chovají se tak, jak by jste čekali, ale ten konec..! Proboha! Já se celou knížku snažila všemu přijít na kloub, měla jsem tolik možností! Byla jsem si téměř jistá, že to mám a to jsem byla tak daleko! Kapitoly Finna jsem si užívala asi ještě víc, protože číst z jeho pohledu bylo tak zajímavé! Tak zvrácené, tak strašidelné! Dokonalá knížka! Já prostě nemám slov a třesu se na další díl!

ja17
27.12.2016

(dojmy těsně po přečtení)
Já tu knihu vážně nemám ráda.
Je jako otravná mladší sestra.
Už z principu ji máte rádi, to vám ale nezabrání ji při nejbližší příležitosti uškrtit.
1) Není to tak velké "příliš" jak autorka tvrdí.
2) Použít anotaci jako prolog, to se prostě nedělá (neptejte se mě, proč...)
3) První třetina byla ... zajímavá (?) - každopádně hlavní hrdinka má život fakt pod psa -mít tátu pohřebáka? Ne díky.
4) Druhá třetina mě bohužel neoslovila. Sáhodlouhé natahování děje. Dare je úžasný a brácha stále blázen ("Tak už konečně skoč, Finne!").
5) Zvrat. Nechci spojlerovat. Takže ani nenapíšu jestli stojí za to.
6) Sladký konec. Teda...vlastně ne. Kdo vymyslel, že tenhle příběh je trilogie?? To nemyslíte vážně.

+ miluju latinu, díky za nové fráze :)

Miahja
17.12.2016

Po dočtení jsem o Nocte neměla s kým mluvit.Nakonec jsem celý děj převyprávěla na chalupě babičce. (Zabralo to asi dvě hodiny.)Vůbec nečte,ale tohle ji nejspíš zaujalo,protože mi za týden zavolala že o tom stále ještě přemýšlí.

15.12.2016

Je naprosto fantastická. Četla jsem jí při hodině fyziky a málem jsem se u toho rozbrečela. Tolik mě v životě žádná knížka nezasáhla do duše, jako je tato. Je vážně úžasná.

Zuza3336
12.12.2016

Dobrá zpráva, bude další díl.

kuntova.k
10.12.2016

Neuvěřitelná kniha. Ten konec - jedním slovem WOW. Pět hvězdiček si opravdu zaslouží. Akorát jsem asi nepochopila na jakou otázku se Calla chce zeptat nebo na co přišla. Mohl by mi to někdo objasnit, prosím?

PeLin
07.12.2016

"Co jsem to právě přečetla?"
Tak takový byl můj bezprostřední dojem ihned po dočtení.

Příběh se líně táhne a vesměs se v knize nic neděje. Sledujete, jak se sbližují dva mladí lidé, kteří už si něco prožili a jejich životy jsou opředeny tajemstvími. Tudíž čekáte, že se v závěru dočkáte nějakého klišoidního odhalení, které nikoho neurazí, ale ani nepřekvapí, tak jako tomu bývá ve většině knih.

Ale chyba lávky. Odhalení se zde konalo, ale místo předvídatelného to bylo zjištění celkem šokující. V jednom okamžiku se naprosto ztratíte v ději a nebudete vůbec chápat co se právě stalo. Z této knihy se nakonec vyklube zajímavá "psychárna", která ale nemusí sednout každému. Já sama si nejsem jistá, jestli mi autorka udělala tímto závěrem radost.
Každopádně mi zamotala hlavu tak, jak se to nikomu jinému ještě nepodařilo. Za to dávám 4 hvězdičky!

Heidi9
29.11.2016

Začátek mě moc nezaujal, říkala jsem si, že je to zas další trapná nereálná slaďárna, ale přece jen jsem chtěla vědět, jak to dopadne - a závěr mě naprosto dostal. Asi jedna z nejlepších "psycháren", co jsem kdy četla.

ChciOdŽivotaVíc
28.10.2016

Pro mě byla tahle kniha naprostou topovkou!
Celou jsem ji přečetla jedním dechem, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. I celý nápad knihy byl velmi originální a mě zajímalo, co se stane na každé další straně.
A ten konec? Tenhle závěr by mě nikdy nenapadl! Bylo to ohromující. Na to, jak se mi tahle kniha líbila, nemám slov. Opravdu to pro mě byla jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla.
Kniha má zasloužených 5*

nia3890
21.10.2016

Neviete,kdy bude druhy dil?

Roselunda 1928
14.10.2016

Hmm. Začátek se mi velmi líbil, rychle jsem se začetla, moc pěkný vztah Cally k Finnovi a fakt dobře napsané jeho kapitoly. Jen mi strašně vadila ta milostná linka - ano, pro děj byla důležitá, ale fakt už mě štve, že dokonalý kluk prostě musí mít svaly, dokonalý úsměv a nejlépe britský přízvuk, tudíž na dlouhou dobu příběh pro mě spadl do kategorie průměrných nic moc dívčích románků. A ten konec... no, řeknu jen to, že jsem zase po dlouhé době u knihy brečela.

kalinka99
08.10.2016

Tak takový konec jsem teda nečekala! ale popravdě mě ta kniha moc neoslovila. Byla zajímavě psaná, ale pořádná zápletka byla až na konci.

muchomurka
07.10.2016

Krásný příběh, který budu dlouho trávit, přemítat o něm a vzpomínat na něj. Moc se mi líbilo, jak takové téma autorka zasadila do líného poklidného léta. Líbilo se mi, jak se příběh převaloval a lehce plynul. A moc se mi líbilo to pnutí Cally k Dareovi, to že věděla, že je pro ni něco mnohem víc, to, jak ji to k němu táhlo.
Konec byl a nebyl překvapivý. Celou dobu jsem si říkala, "co?", co se stalo, co se děje, ale čím blíž konci, tím to bylo jasnější, přesto to však knize ani příběhu nic neubralo a jsem ráda, že i přes to všechno špatné, to vlastně skončilo láskyplně.
Jsem ráda, že autorka to musela napsat takto a že nedela předost nějaké jiné, přepsané verzi. Stejně jako jí mi přijde, že takto je to správně, takto to mělo být.
Jen škoda, že je to zase první díl v sérii... Mělo to prostě tímto skončit.

venacava
01.10.2016

Parádní!

beruzzka
18.09.2016

Kdyz prectete "ostrov lharu" asi vam tato kniha nevyrazi dech tolik, jak by mela.
Me se moc libila, jen se to obcas dost vleklo a tak jsem do knihy nebyla tolik zazrana a necetla ji tim "jednim dechem". kazdopadne pribeh skvely, doporucuji

AnykaLovesBooks
20.08.2016

Nemám slov. Jenom - wow. Ten konec.
Zezačátku mi přišla jako průměrná, nic moc knížka. Dál jsem četla jenom proto, že jsem chtěla zjistit něco o tajemném Dareovi.
Od zjištění, že je Dare Whovian jsem si ho oblíbila ještě více, a doslova čekala na nějákou narážku na můj oblíbený seriál. Té jsem se, bohužel, nedočkala.
Během čtení mne napadaly samé bláznivé teorie, nejvíce jsem se držela té, že jsou naši hrdinové uzamčeni v časové smyčce a Dare s Finnem jsou ti, co si to uvědomují (všechno se musí stát popořádku...). Nakonec se to ukázalo nepravdivé, stejně jako teorie o tom, že Dare je Finn z budoucnosti... Sice se všechny mé teorie ukázaly jako mylné, každopádně poslední strany jsem dočítala s otevřenou pusou, protože to ani jinak nešlo. Čtyři hvězdy, protože kniha byla místy nudná a člověk jí četl jen proto, aby zjistil co že se to tam vlastně děje.

klarinka9974
07.08.2016

Ještě teď když tento komentář píšu jsem v šoku. Nemohu uvěřit síle příběhu která mě vtáhla do děje a na konci ponořila do velkého překvapení. Jestli chcete být součástí příběhu opravdu silného a emočního, tak si tuto knihu nenechte ujít!

sourozenci

Courtney Cole