Podfuk

Podfuk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296985/bmid_podfuk-PHP-296985.jpg 4 229 69

ON JE LUPIČ-GENTLEMAN. ONA AGENTKA FBI. EXTRÉMNĚ VÝBUŠNÁ KOMBINACE! Těžko si představit nesourodější dvojici, než je Nick Fox a Kate O’Hareová. On je prvotřídní podvodník a zloděj, ona zvláštní agentka FBI, která mu posledních pět let šla po krku. Jenže právě když se Kate podaří Nicka konečně zatknout, vytasí se Nick se svým nejlepším švindlem vůbec – přesvědčí FBI, aby ho tajně zaměstnala, a navíc mu za parťáka přidělila Kate. Ve spletitém podfuku si budou muset společně poradit s fingovanými únosy, falešnými identitami a zběsilými honičkami s policií i indonéskými piráty. Pokud se dřív nezabijí navzájem.... celý text

Literatura světová Humor Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Heist , 2013

soukroma
30.06.2016 3 z 5

Mně to přišlo hodně slabé. Kniha neměla správnou šťávu, tempo ani plynulost, jakoby sestávala ze tři oddělených epizod, kde každá se lišila i stylem. Pokud by se autoři soustředili pořádně na hlavní podfuk, k němuž pěkně využili reálie indonéského ostrova, bylo by to lepší, než absurdní útěkářský začátek a pomalý pracovní rozjezd v absurdní dvojici společníků.
Jiskřivý sarkasmus a vůbec vtip z detektivek Evanovichové tady chyběl úplně a vizuální pokusy druhého autora-scénáristy v knize vyšly docela naprázdno.
Podfukářské téma přitom bylo už před časem špičkově zpracováno právě ve filmovém a TV provedení a tato kniha těmto příběhům nesahá ani po kotníky.

kneslova
27.06.2016 4 z 5

Tak jak se tu píše, příjemná, nenáročná četba, téma mnohokrát zpracované ve filmech a seriálech. O thrilleru nemůže být ani řeči, ale dobře se to čte a je to ideální kniha na dovolenou.

Eeli
18.06.2016 4 z 5

Příjemná, nenáročná, oddechová četba. Je zde velmi znát účast L. Goldberga jakožto seriálového scénáristy, protože příběh svými akčními scénami, jednotlivými postavami, jejich chováním, vzájemným popichováním, jiskřením a lehkým humorem silně připomíná americké krimi seriály či akční komedie.

Lucie_D
16.06.2016 5 z 5

Úžasná kniha četla se jedním dechem. Už ted se těšim na další díl

daniel1313
13.06.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha na volné dny . Je plná humoru a také občas i běhá mráz po zádech .
Ale, spíše je to všechno bráno se značnou dávkou pro humorné pobavení !

DominikMichael
02.06.2016 4 z 5

Čekala jsem napětí a místo toho se z knihy vyklubala příjemná oddychovka na víkend.

Flegmatička
26.05.2016 5 z 5

Geniální spojení Evanovichové a Goldbergera! Je to vtipné, letní, svěží, zábavné, svižné a vtipné. Jo, a už jsem se zmínila, že je to také neskutečně vtipné? :-)

trudoš
25.05.2016 4 z 5

Pohodový komediální thriller s kouzelně jednoduchou zápletkou. Galantní lupič a svérázná agentka FBI, kteří se pět let vzájemně naháněli po všech koutech světa, teď musí spojit své síly, aby se dostali na kobylku mezinárodnímu tuneláři, na kterého je oficiální spravedlnost krátká. Zábava může začít.
Janet Evanovichová opět perlí bezelstnými dialogy, ve kterých vyniká ženské nahlížení na svět a způsob, jakým by měl fungovat, to vše s nezbytnou nadsázkou. Oproti tomu scénárista Lee Goldberg dodal příběhu seriálový modus operandi, kdy pracuje s atraktivním týmem podfukářů, ne nepodobným Dannyho parťákům nebo skvadře Mickeyho Stonea. Jen s tím rozdílem, že hlavními protagonisty jsou především neodolatelní Nick Fox a Kate O’Hareová. Kombinace obojího funguje skvěle.
Mínusy má pro mě kniha vlastně jen dva - absence ich-formy připravila Evanovichovou o polovinu kouzla a postavy i koncepce jsou příliš okatým konstruktem. Obojí jsem však autorům pro jinak parádní jízdu s čistým svědomím odpustil.

anna3963
22.05.2016 5 z 5

Četla se jedním dechem, těším se na pokračování.

Autoři knihy

Janet Evanovich