Něžná píseň

Něžná píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342476/mid_nezna-pisen-bHv-342476.jpg 4 180 48

Najmout si pro své dvě malé děti stálou chůvu je pro skromnou pařížskou domácnost Myriam a Paula finančně takřka neúnosné. Je to však jediná možnost, jak Myriam umožnit to, co potřebuje stejně jako vzduch a vodu: prosadit se v náročné profesi advokátky. Po počátečním ostychu a zdráhání mladí manželé zjišťují, že chůva Louise převrátila jejich život naruby. Totiž teprve tato hypervýkonná, pečující, vždy dokonalá hospodyňka dokázala v jejich bytě vytvořit opravdový domov – nejen pro jejich děti, ale i pro ně samotné. Postupem času však prohlubující se vzájemná závislost chytí trojici do pasti. Pokus o únik z ní vyústí v drama.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Chanson douce , 2016

rottovat
15.08.2017 5 z 5

Neskutečně mrazivé, děsivé až zvrácené. A brilantně napsané. Autorce se povedlo při takřka úplné absenci dialogů udržovat napětí do úplného konce, kniha vás ani vteřinu nenudí a vykreslení jednotlivých postav je prostě dokonalé.

petaSk
10.08.2017 2 z 5

Přečteno za jeden den. Z knihy jsem ale měla pocit, že autorka přesně neví, co chtěla napsat, nebo to ví, a nepodařilo se jí to. Tak krátké knížce dle mého ublížilo také frekventované střídání postav, které příběh vypráví. Zároveň jsme se toho o postavách mnoho nedověděli, klouzali jsme po povrchu. To jak příběh skončí bylo popsáno v začátku, proto jsem se těšila z budovaného napětí, jenže na konci žádná katarze, prostě to splasklo jako bublina. Ale četlo se to dobře a svižně.

cace
29.07.2017 5 z 5

Doporučuji - psycholologické, realistické, napínavé, čtivé, aktuální, k zamyšlení.

RenataP
26.07.2017

Za mne je to jedna z tak výrazných knih, že máte po dočtení chuť si ji přečíst znovu s tím, že budete v dialozích a událostech pečlivě vykreslovaných do nejmenších emočních detailů, hledat to, co policejní psycholog ve spisech závažných trestných činů. Vše se z prvu jevilo tak normální. Tak krásné, tak idylické. A že to kazily jenom takové ty normální a běžné propady čerstvých matek a unavených chův. Dvou světů, které představuje Myriam, matka dvou dětí, a Louisa, chůva a matka odrostlé dcery, která hraje v příběhu podivnou stínovou roli… I když na konci si nebudete jisti, kdo byl stín, a kdo byl realita.

wiix
15.07.2017 2 z 5

Knihu mi odporučila kamarátka s vetou: Nie je to vôbec o vražde tých detí, ale o odlišnom uhle pohľadu na život pestúnok. No dobre, pustila som sa do tejto útlej knižôčky s vervou, ale ostala som sklamaná nad povrchnosťou a nudnosťou spracovania.

MichaelaSaky
27.06.2017 4 z 5

Tenká knížečka přečtená za 2 dny. Styl psaní se mi líbil a příběh až děsivě reálný. Kategorie psycho - drama plně vystihující. Rozhodně mne nesklamala, ale byla bych spokojenější, kdyby ten konec autorka dotáhla ...

littleblondie
15.06.2017 2 z 5

zcela mi v knize chyběl popis postav, prostředí, cokoliv. je zde popsán děj, ale je o chuzen o mnoho důležitých detailů, které mi tam chyběly.
občas mi neseděla volba slov ve větách, i kontext byl někdy maličko nedotažený (př. rodiče dětí hledali chůvu nekuřačku, přitom sami kouřili a dokonce i uvnitř v bytě).
zápletku je popsána hned na začátku, takže žádné další překvapení se pak do konce knihy nekoná.

Radka_p
08.06.2017 4 z 5

Veľmi zaujímavo skonštruovaný príbeh, kedy sa celú zápletku dozvieme už na začiatku. A ešte zaujímavejšie pre mňa bolo ako sa autorka "hrala" s pocitmi čitateľa voči hlavnej hrdinke....kedy sa tie nepríjemné striedali s ešte nepríjemnejšími....aspoň u mňa tomu tak bolo.