Než jsme byly tvoje

Než jsme byly tvoje https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390809/bmid_nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4 659 659

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wingate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celou Amerikou.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Before We Were Yours , 2017

Ajabubu
09.03.2019 5 z 5

Představa, že bylo napsáno dle skutečných událostí, vzbuzovala nepříjemné pocity. Díky střídání minulosti a současnosti jsem několikrát z důvodu napětí přeskočila sekce a pak se zas vracela:) Napsáno tak, že tento styl čtení nenarušil koncept příběhu:)

josska
07.03.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila,ale přišlo zklamání...nemohla jsem se začíst,tolik jmen před a potom,,,čekala jsem něco jiného..střídání současnosti mám ráda,ale tady mě to nesedlo...

raty
02.03.2019 5 z 5

Kniha, která mi velmi dlouho zůstane ležet v hlavě. Zvláště, když vím, že autorku inspirovaly skutečné události, ze kterých mrazí.

Lka
28.02.2019 4 z 5

Pro mne to byl krásný dojemný příběh. Kniha se mi líbila i přes spoustu chyb, které v knize jsou...Spíše mě bavilo vyprávění Rill, do příběhu Avery jsem se ze začátku musela nutit. Trhalo mi srdce, co vše museli děti zažít v sirotčinci. Byla jsem zvědavá, co se stalo se všemi sourozenci, ale bohužel jsem se to nedozvěděla - škoda... Ve jménech jsem se neztrácela...

Veronika.Lap
22.02.2019 3 z 5

Na knihu jsem se těšila nicméně korektora knihy bych vyrazila nebo chtěla náhradu škody. Teď k ději. Že začátku jsem měla problém začíst se a zapamatovat si jména. Prvních 100stran jsem se do čtení musela až nutit až od druhé půlky kniha dostane spád i tím jak se posouvá příběh Avery. Její linka byla dost předvídatelná což byla taky škoda. Na to jak je příběh táhlý je konec naopak docela urychlený. Když se odprostím od toho jak je kniha napsaná tak ty události, které se opravdu děly jsou děsivé a ani si nedokážeme představit jak se ti lidé museli cítit. Pro mě to kniha 50/50 k doporučení

Kytiii
22.02.2019 4 z 5

Velmi pěkně provázaný a svázaný román. Byl čtivý, napínavý a inspirace skutečnými událostmi jej posunula zase o příčku výš. Pro mě trošku zbytečná některá pro efekt použitá vysvětlení, stejně jako málo uvěřitelné chování některých postav (např. dětí). Komplexně ale 70%.

ErikaJ
22.02.2019 3 z 5

Když pominu chyby v textu, kniha se mi nečetla úplně nejlépe. Ze začátku jsem se do čtení vysloveně nutila a prakticky mě zajímaly jen kapitoly vyprávěné Rill Fossovou. Děsivé téma, které mohlo být určitě líp zpracováno. Nicméně knížka ve mně vzbudila zájem o toto téma, takže budu určitě hledat více informací o Georgii Tannové a organizaci kolem prodeje dětí z chudých rodin. Dávám ***

Sara.B
21.02.2019 4 z 5

Přemýšlela jsem, jestli dát 5* nebo 4*, ale nakonec jsem byla nucena dát 4* kvůli nedotažení příběhu a stylu psaní, který mi bohužel zezačátku moc nesedl. Nemůžu vůbec říct, ze se mi kniha nelíbila, když jsem se prokousala prvními stránkami, tak jsem knihu přečetla za dva dny, ale pořád jsem čekala, ze se dozvíme ještě něco víc, ale bohužel ne a to mě zklamalo. Jinak si myslím, ze je kniha solidní a stojí za přečtení

Agatha84
20.02.2019 1 z 5

Asi jsem s přibývajícími léty čím dál vybíravější a náročnější. Kniha mne nesmírně zklamala. Odhlédnu od chyb a budu se věnovat příběhu,který mi připadá neuvěřitelně nedotažený. Po celou dobu víte,kam autorka směřuje,takže žádné překvapení se nekoná. První polovina knihy je nesmírně nudná,a to tak,že mi trvalo týden se jí s donucením prokousat. Hlavní postavy jsou ploché,cestu si k nim nalézt není možné,a co se týče prostředí politicky korektní rodiny,měla jsem chuť knihu vůbec nedočíst,jak moc mi to bylo nesympatické a vůbec jsem nedokázala pochopit,proč tím autorka ztrácí tolik času. Já knihu nikomu rozhodně nedoporučím. ????

Mia07
20.02.2019 5 z 5

Kniha zajímavě a poutavě vypráví příběh, který se stal. Z vyprávění Rill budu mít špatné spaní ještě dlouho. Bála jsem se hodně postav, jak píší jiní, ale nebyl problém se zorientovat. Velmi silný příběh....

marnazuza
19.02.2019 3 z 5

Knihu určitě nedoporučuji ke koupi, protože vydavatel, který pustí do světa takovýhle text si neváží čtenářů a nezaslouží si jejich peníze. Samotné téma pro mě bylo brutálnější než kdejaká severská detektivka. Jsem k dětským hrdinům dost empatická a tady mi příběh Rill a jejích sourozenců trhal srdce tolik, že jsem nechtěla číst dál. Těšila jsem se na oddychovější kapitoly o Avery, kde příběh odkrýváme s odstupem, byť postava Avery mi nepřišla nijak zajímavá a našroubovaná romantická zápletka byla vyloženě nepřesvědčivá. Kdybych knížku nedostala darem a dárce nebyl zvědavý, co na ní řeknu, zahodila bych jí po pár stránkách do kouta, abych si nepůsobila takové emoční trápení.

iška
18.02.2019 3 z 5

Historický podklad, děsivý a bohužel ne zcela ojedinělý, určitě přímo vyzývá k literárnímu zpracování, ale zasloužil by si větší propracovanost. Chyby v textu - to jen opakuji, co tu již bylo zmíněno v předchozích komentářích.

Květ
18.02.2019 3 z 5

Příběh kradených a prodávaných dětí, který se opírá o skutečné události. Román je plný bezmoci a smutku, zpočátku trvá zorientovat se v množství jmen. Knížka je poutavá, i když jsem čekala možná trochu víc, stojí za přečtení.

Deninka_87
17.02.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla za 2 dny, byla jsem zvědavá, jak dopadne. Škoda, že v příběhu chybí zmapování času např. po tom, co se holky vrátily k adoptivním rodičům nebo jak se v dospělosti opět našly. Chyb je v textu mnoho, jakoby to před vydáním ani nikdo nezkontroloval. Ve jménech jsem se lehce ztrácela. Příběh je to smutný, dětem by nikdy nikdo neměl ubližovat.

Barbora216
13.02.2019 3 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity. Trvalo mi skoro půl knihy, než mě to vtáhlo do děje. Námět je opravdu skvelý, ale zpracování mi nesedlo, dlouhej rozjezd, pár stran se něco dělo a konec se mně osobně zdál zmatený. Mám ráda prolínání děje, ale do této knížky se mi to nějak nezdálo, ztrácela jsem se ve jménech, romantická zápletka mi přišla jako nadbytečný kýč a celkově si myslím, že tohle silný téma nemá zpracování, jaký by si zasloužilo. A tolik hrubek v knize ani nehodnotím, to není chyba spisovatelky. Dávám 3,5*.. škoda.

Lokina
09.02.2019 5 z 5

Takové typy knih běžně nečtu, ale něco mi říkalo, že přečtení knihy nebudu litovat. Příběh plyne jako voda v řece, ke které měly vztah děti, jež byly odloučeny od svých rodičů a domova, aby se staly loutkami k dosažení moci a peněz.
Kniha je nádherná, smutná a šokující. Doteď jsem neměla tušení o Georgii Tannové a jejím nelidském obchodování s dětmi, proto i oceňuji poznámku autorky na konci, kde vše vysvětlila.
Takže knihu moc doporučuji, ale při čtení vás jistě mnohokrát zabolí srdce nad osudy dětí, které musely podstoupit neuvěřitelná muka.
Co si kniha vůbec nezaslouží, je plno chyb, které přímo bijí do očí a knihu to znehodnocuje.

Acquenta
07.02.2019 4 z 5

Že začátku jsem se trochu ztrácela v přemíře jmen, ale vůbec mě to od knihy neodradilo. Krásný a smutný příběh, člověk je z šoku z událostí, které se kdysi děly....stojí za přečtení

alnahu
06.02.2019 3 z 5

Smutný příběh podle skutečných událostí-příběh sourozeneckém poutu. Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst ,měla jsem trochu problém střídání minulosti s přítomností. Tak jak se píše v komentářích v knize je spousta chyb. Ale i tak stojí za přečtení -je to emoční kniha ,ale za mne pouze 3 hvězdičky.

aktijnov
30.01.2019 4 z 5

Po prvotních rozpacích jsem nakonec knihu přečetla velice rychle. Příběh byl strhující, potřebovala jsem se dozvědět, jak to dopadne. Pro nakladatelství je ale velká ostuda, že vydají knížku, která neprošla korekturou.

perpe2a
28.01.2019 3 z 5

Bohužel tak špatný překlad, špatné skloňování, předložky, pravopisné hrubky.....to vše mi naprosto znechutilo prvních 100 stran, že jsem chtěla knihu odložit. Nechápu, že nakladatel pustí do oběhu takový češtinový paskvil. Naštěstí na doporučení dalších knihomolů jsem knihu dočetla, i když ty hrubky byly dost rušivé. Příběh to byl velmi krásný a dojemný. Rozhodně si nezaslouží to, co nezvládnul korektor, potažmo nakladatel. Celou knihu to ponižuje na nižší úroveň a to je velká škoda. Je mi líto, ale další knihy už si od nich neobjednám.