Absolutní strach

Absolutní strach https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86589/bmid_absolutni-strach-86589.jpg 4 256 60

New Orleans série

Naléhavý telefonát od přítele, schůzka na odlehlém místě, přítel v tratolišti krve... To je vše, co si Eve Rennerová pamatuje z osudné noci před třemi měsíci. Než ji zasáhla kulka, v záblesku zahlédla tvář svého milence Colea. Pak už ji pohltila temnota a následně ztráta paměti, díky níž byl Cole propuštěn z vazby pro nedostatek důkazů. Po návratu domů se Eve snaží nemyslet na minulost, ale série podivných vražd jí to nedovolí. Oběti jsou zabíjeny rituálním způsobem a na tělech mají vytetována čísla, z nichž ovšem policie nedokáže nic odvodit. Jediným pojítkem mezi mrtvými je Nemocnice Panny Marie, bývalá léčebna pro duševně nemocné, v níž působil Evin otec jako primář. Eve tam zná každý pokoj i zatuchlou chodbu a pozvolna začíná tušit, že stará budova skrývá i klíč ke strašlivým vraždám. Vzpomínky pomalu vyplouvají na povrch, počet obětí stoupá a do mozaiky zločinu zapadá jeden hrůzný dílek za druhým. Eve kdosi sleduje a vábí ji do zchátralé nemocnice, aby odhalila děsivou pravdu skrytou v tamních zdech. Je zřejmé, že onen neznámý člověk čekal na tento okamžik celý život. Je zákeřnější, než si Eve dokáže představit, a je jí blíž, než tuší...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Absolute Fear , 2007

Jajulle
06.03.2014 4 z 5

Čtivá celkem napínavá kniha, ale podle mně trochu moc protahovaná.

Lenis
23.02.2014 5 z 5

knižka se čte dobře, je napínava, Lisa opět nezklamala :-)

pifffka
20.02.2014

Absolutní strach? Ne. Absolutní nuda.

princesse
04.10.2013 5 z 5

Skvele ctiva a napinava kniha. Zadne zbytecne dejove prodlevy a nezazivne pasaze. Hned se vrham na dalsi knihu od Lisy. Doporucuji.

michalka S.
08.09.2013 5 z 5

Lisa Jackson me opet nezkalmala!!! Skvela kniha.

Neri
31.07.2013 3 z 5

Opět čtivé a napínavé, nicméně bych z knihy vypustila většinu romantických pasáží a přehnaných citových výlevů, pak by se mi kniha líbila o hodně víc. Ne, že bych byla odpůrkyní romantiky a velké lásky, ale tady to na mě působilo rušivě, stejně jako u vícero knih L. Jackson. A jak už tu bylo napsáno, tolik propletených příbuzenských vztahů a množství mrtvol na mě nepůsobilo moc reálně.

kackaj
24.06.2013 5 z 5

opět jeden z těch kousků, co vás nenechají se ani pořádně vyspat, protože to prostě musíte dočíst do konce

sabca
04.06.2013 5 z 5

Jako obvykle přečteno jedním dechem. Napínavé a pachatel odhalen až na konec. Přečetla jsem téměř všechny knihy této spisovatelky, které máme u nás v knihovně a nezklamala mě ani jedna. Chybí mi už jenom Horká krev, do které se pustím co nejdříve.

stopař
03.05.2013 5 z 5

Opět výborně napsané.

Michaela91
18.04.2013 5 z 5

Napínavé až do konce, autorka mě opět nezklamala a těším se na další její knížku.

Lucik666
07.03.2013

Tak tuhle knihu jsem četla hned po přečtení předchozího dílu. Nebylo to špatné, ale ten konec byl fakt šílený. Nicméně jsem to přečetla jedním dechem.

evasamankova
05.03.2013 3 z 5

Absolutní strach byl pro mě jednou z nejslabších knih od L. Jackson. Také díky tomu, že této knize předcházela SHIVER (Smrtelný hřích) a v Absolutním zlu bylo hodně odkazů právě na tuto knihu. SHIVER vyšla česka až po mém přečtení Abs. zla, proto ani nemám chut si ji kupovat.

rose
28.11.2012 4 z 5

Kdo se chce při čtení opravdu bát, určitě si přijde na své. Prostředí opuštěné staré nemocnice, ponuré chodby, tajemné kroky na schodech, staré tragické příběhy... skvělé podhoubí pro hororové situace. Ale ten příběh je ke konci tak spletitý a tak zahlcený novými postavami a příbuzenskými vztahy, že průměrný čtenář, jako jsem třeba já, to fakt nezvládne sledovat. Ovšem bála jsem se krásně a některé postavy mi byly sympatické, takže dám čtyři hvězdičky docela v pohodě.

evafort
21.10.2012

Četla jsem ji na dovolené a líbila se mi, četla se hezky.

ivankaax
06.10.2012 4 z 5

Absolutní strach se čte pěkně, ani romantický zápletky mi nevadily, jediné co se mi nelíbilo, tak byl zamotaný konec s příbuzenstvem.

jasmína
17.07.2012 5 z 5

Souhlasím se Zdeslavem, co se týká romantiky v této knize, opravdu hodně přehnané, jinak právě to krapet pokazilo tak skvělou detektivku. A to jsem ženká, ale myslím si, že to patří do jiných knih, a ne do napínavé detektivky, no tak doufám, že u Hrobaře a Chladné krve se romantiky Lisa Jackson aspoň trošku vzdá :) Uvidím, nechám se překavpit..

DdeK
13.06.2012

Pro ty co mají o titul zájem, v roce 2011 vydalo nakladatelství Domino 2. vydání, které je dosud možné v internetových knihkupectvích zakoupit.

Luca287
07.03.2012 5 z 5

Napínavá kniha, od začátku do konce...

Zdeslav
11.02.2012 4 z 5

Kniha stojí za přečetní i přesto, že jí lze spoustu drobností vytknout. Celkově se jedná o poměrně napínavé čtení, které je však na můj vkus až příliš protkáno romantickými scénami a výlevy zmateného ženského srdce, kterých je na detektivku až moc. Nebo to není pouze detektivka? Ale rozhodně to není zase ani červená knihovna. Možná bych tento poměr trošičku lépe vyvážil, ale jsem chlap, takže to vidím jinýma očima než (minimálně) autorka. A taky těch náhod. Mám sice rád hravé zápletky, ale zde těch náhod a podobností a účelných zmatení čtenáře bylo až dost a ne všechny opodstatněné. Nicméně závěr typu, kdy se všechny postavy na základě vlastních zájmů ve vyšetřování sjíždí na závěrečnou scénu, byl velmi napínavý, byť tak nějak logický...

Trina1
03.01.2012 4 z 5

Knížka je skvěle napsaná, velmi čtivá, četla jsem každý večer do noci :D. Ale mám pár výtek, kvůli nimž nemůžu dát plný počet bodů... za prvé:konec je divný, za druhé: chvílemi - blížíc se k závěru - jsem měla pocit, že se ocitám v mexické telenovele (najednou tolik vzdáleného příbuzenstva ?!?), za třetí: tak nějak moc mrtvol, za čtvrté: na konci žádná zmínka o Anně (to mi tam trochu chybělo) a za páté: ke konci jsem měla trošku zmatek v postavách.

New Orleans

Lisa Jackson