Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení

Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96797/nepokorena-osm-let-hruzy-v-libyjskem-vezeni-96797.JPG 4 26 10

Když se Kristiana vypravila z Bulharska do Libye, aby jako zdravotní sestra nastoupila v místní nemocnici, těšila se, že konečně unikne chudobě ve své zemi a s manželem si našetří peníze pro sebe i nemocného syna. Po počátečních těžkostech se vypracovala na kvalifikovanou zdravotní sílu a manžel získal místo jako pediatr, ale život, který se jim s takovým úsilím podařilo vybudovat, se během okamžiku proměnil v peklo. Když jednou večer Kristiana přijíždí po práci domů, čekají na ni policisté a po prohlídce bytu ji naloží do auta, zavážou oči a odvezou na neznámé místo. Tak začíná neuvěřitelná anabáze plná neslýchaného utrpení.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení

Elisbooks
28.09.2021 4 z 5

Je zarážející, co se v dnešní době ještě stále děje.... Na knihu jsem narazila náhodou v knihobudce a myslela jsem si, že to bude úplně jiný příběh. Musím říct, že mi kniha opravdu vzala dech, když jsem četla osudy bulharských sestřiček a jejich rodin. Jejich "doznání" díky krutému mučení a nelidskému zacházení je šílené. Obdivuji, že dokázali přežít a měli sílu bojovat, opravdu klobouk dolů. Zároveň však nechápu, že si vybrali zrovna Libyi, tak tvrdou muslimskou zemi, která ve mně budí strach a respekt....

pavlina0821
15.09.2021 1 z 5

Teda tohle byla těžká slabota. Kniha je neskutečně nudná, jediné, co stojí za přečtení jsou pasáže, kdy probíhalo Kristianino mučení. Jinak je to strašné zdlouhavé a nezajímavé. Dost často jsem přeskakovala stránky a jen díky tomu jsem dočetla. Zajímavé téma, ale jinak zklamání.

maximus13
23.04.2021 3 z 5

Pokud se někdo vydá pracovat do země, která se jmenuje Libyjská muslimská republika, tak bohužel musí počítat s tím, že se v případě bezpráví nedovolá spravedlnosti. Místo ocenění za práci v příšerných nehygienických podmínkách téměř bez základního vybavení byla Kristiana a další lékařský personál obviněni z nákazy 400 dětí virem HIV. Jak z obviněných doznání dostali je téma této knihy. Celou dobu co jsem knihu četl jsem se sám sebe ptal, proč z komunistického Bulharska nepřijela do nějaké jiné komunistické země (HU, SK, CZ, PL), které je na tom s hygienickými návyky naprosto v pořádku a i systém zdravotní péče byl na vysoké úrovni? Navíc jsou si národy východního bloku mentálně a nábožensky velice blízko.

Radka1911
03.04.2020 4 z 5

Jsou knihy ze kterých vás mrazí a příběh doznívá i několik let po jejich přečtení. Zde je jedna z nich.

Urbana
20.07.2018 4 z 5

Nepochopitelné jaká krutost vzejde od člověka ... smutné, určitě doporučuji k přečtení.

zegi
05.10.2015 5 z 5

Výborná kniha,doporučuji přečíst.

Michaela91
12.07.2013 4 z 5

Opravdu je někdy nepochopiletné co je člověk člověku schopen udělat. určitě je to zajímaví příběh nad kterým člověk ztrácí dech. paní byla určitě statečná a má můj obdiv. Kniha byla velice dobře napsaná...

skulenka
28.02.2012 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale až tak mě nezaujala. Je udivující, co se v nedávné době stalo a určitě i nadále stává, resp. jak se s lidmi zachází. Nicméně knížku doporučuji především lidem, kteří se zajímají o mezinárodní vztahy a politiku. Politické klima přímo ovlivnilo chování a jednání lidí (kteří původně neměli vůbec s politikou nic společného a žili obyčejný život) uvedených v knížce.

petahor
26.11.2011 4 z 5

člověk se opravdu nestačí kolikrát divit, co se na tom světě děje a o to víc je to těžko uvěřitelné,když se to děje v civilizovaných zemích. Určitě doporučuji přečíst.

petahor
26.11.2011 4 z 5

Stejně tak i Devět let v pekle, je to hodně podobné, též to vypráví bulharka, prošla si tím samým.

vězení, věznice podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Kristiana Valcheva