Nemám co ztratit

Nemám co ztratit https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268480/bmid_nemam-co-ztratit-8yh-268480.jpg 3 47 15

Poté co lékaři devatenáctiletému Camovi sdělili, že mu zbývá jen rok života, přijme nabídku přidat se k utajené skupině, která s využitím experimentálního přípravku pomáhá zachraňovat svět. Jenže ve výcvikovém táboře pojme podezření: ostatní parťáci nevypadají vůbec nemocní, navíc ho začne pronásledovat záhadná dívka z džungle, která tvrdí, že patřila k loňské skupině.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Terminals , 2014

Luigi1
28.07.2021 4 z 5

Kniha která mě nutila se trochu víc zamyslet abych pochpil pointu.Myšlenka není špatná,ale myslím si,že spisovatel měl v této knize na víc.

Meggie7
28.03.2020 5 z 5

Celkem zajímavá téma a myslím, že ne úplně nereálna. Pokusy na lidech je téma, která ve mne vzbuzuje obavy i zvědavost.

Standa780
28.01.2020 4 z 5

Moc se mi líbila.

helioptile
30.05.2019 4 z 5

Dobře, asi jsem u téhle knihy nasadil laťku trochu níže, než to dělám u jiných, protože hrdiny do svých knih vytvářím z podobné věkové skupiny, ale právě proto se mi to četlo dobře. Ocenil bych trochu větší práci na hloubce příběhu, autor tady hodně pluje po povrchu a z detailů pozadí děje se nedozvíme skoro nic, ale ta hlavní dějová stránka je nabitá akcí. Četl jsem i lepší, nebudu lhát, ale právě pro podobný autorův styl tohle byl celkem příjemný zážitek. Matěj Soukup

broskev28
07.01.2019 3 z 5

Kniha mi vůbec nepřipadala špatná a slabá. Jsem přesvědčená, že by farmaceutické firmy byly schopny něčeho podobného, kdyby to bylo možné, nebylo to tak nebezpečné a hlavně likvidační v případě prozrazení. Ale chápu, že to byla nadsázka (doufejme) a že šlo především o adrenalinový příběh.
Na rozdíl od předešlých komentářů mi tahle kniha nejvíce připomínala sérii R. Muchamoreho Cherub. Jistě, zdaleka nedosahuje jeho kvalit, navíc těch minimálně 12 dílů umožnilo autorovi mnohem lepší propracovanost, historii a vývoj jednotlivých postav i střídání prostředí a témat. Ale jakmile jsem přečetla slovo "mise", okamžitě se mi tahle analogie vybavila.
Četba byla příjemná, děj ubíhal a těch několik tiskových chyb, které jsem při rychlém čtení stačila postřehnout, mě nijak zvlášť nerušilo. Takže u mě dobrý.

Jack Bauer
11.12.2018 2 z 5

Teenagerovský jednoduchý oddechový příběh, který kdybych nečetl o nic bych nepřišel. Než jsem se začetl tak byl konec.

orinka3
30.09.2018 4 z 5

Určitě nejsem cílová skupina, ale i zralejšímu čtenáři může přijít vhod dobrodružný příběh, malinko podobný Dvěma rokům prázdnin od Vernea. Ostrov, skupina mladých, džungle, nebezpečí. Od začátku čtenář tuší, že v té misi bude nějaký háček. A bingo! Je mi líto, že se nezachránili všichni, ale tomu by pak už teprve nikdo nevěřil. Knížka se mi prostě líbila, bylo to napínavé, dobro mělo zvítězit, ale bohužel vítězilo pouze částečně. Snad v dalším díle, nechám se překvapit.

vlkcz
09.08.2018 3 z 5

Průměr. A to i YA žánru. Hunger games jsou lépe propracované (i když znám jenom z filmu). Pokud si autor otevřeným koncem připravoval půdu pro pokračování, já o něj zájem nemám.

kubakubikula
12.06.2018 5 z 5

Kniha byla jiná, neměla jsem žádná očekávání, takže jsem byla mile překvapená. Nemyslím, že bych ji chtěla číst znovu, ale za přečtení stála.

Lentylka
08.04.2018 4 z 5

Knížka byla dobrá. Napínavá a dobrodružná. Jediné co mi přišlo klišé bylo, že utíkali z nemocnice oknem ve čtyři hodiny ráno.

čekanka13
30.12.2017 1 z 5

Po knize jsem sáhla asi v nevhodné době, neseděla mi.

čef
13.01.2017 4 z 5

Svěží dílko, nepříliš myšlenkově přetížené, plné soubojů a napětí si přímo křičí o přečtení zejména čerstvě dospělými. Na rozdíl od podobných si nehraje na nic jiného a tím je mi docela sympatické, rodokapsy jsou již dnes také pozitivní legendou.

BooksLucyKing
03.01.2017 4 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré, mile mě to překvapilo. Napínavé, drsné, dalo by se říct i lehce konspirační, někdy sice moc urychlené a některé postavy by potřebovaly trochu víc vykreslit, ale stálo to za přečtení.

kitty.spritz
04.04.2016 5 z 5

Super. Cetla se skvele a bylo to napinave.

muchomurka
11.01.2016 3 z 5

Námět byl zajímavý, neotřelý, ale zpracování něco chybělo. Pořád jsem si říkala, že příběh klouže po povrchu a nejde do hloubky, nic moc se neřeší. To se pak ke konci změnilo, ale zase to bylo všechno rychlé a uspěchané. Na druhou stranu mi to ale nevadilo, lepší než roztáhlé nudné vyprávění.
A jediné, co mě zarazilo, bylo, že autor nechal tolik postav zemřít, celkem se s tím nepáral.
A ten konec. Škoda toho epilogu. Snad to zase nebude série s mnoha díly.

ostrovy konspirace nebezpečí džungle pokusy na lidech nevyléčitelně nemocní

Autorovy knížky

Royce Scott Buckingham
americká, 1966
2015  69%Nemám co ztratit

Kniha Nemám co ztratit je v