Nejlepší přítelkyně

Nejlepší přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20675/bmid_nejlepsi-pritelkyne-HXj-20675.jpg 4 62 9

Nejlepší přítelkyně série

Román vypráví o dívčím přátelství Zuzi, která nikdy neopustila rodné město nedaleko Seattlu, a Koko, napůl Američanky napůl Francouzky, která se po létech cestování do míst, kde má kořeny rodina jejího otce, a poprvé zažívá pocit domova.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Vyšehrad

Best friends , 1955

apq
22.08.2023 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala, chyběla mi pořádná zápletka.

Lka
05.07.2022 5 z 5

Moc milá knížka, i když je určená pro jinou věkovou kategorii než jsem já. Moc se mi to líbilo.

lenochod6
05.05.2021 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenější knížek v dětství, nevím, jak bych to vnímala teď, ale jako malá jsem to četla furt dokola. Postavy jsou extrémně sympatické, je to čtivé, dobře napsané. Samozřejmě trochu naivní, ale je to dětská kniha, co byste čekali, realistický román?
Celkově celá série je moc hezká a doporučuji hlavně pro děti.

Kontryhelka
30.01.2021 1 z 5

Za mně teda nic moc. V žádném případě Mary nenavázala na úspěch své sestry Betty.

haki34
07.09.2018 4 z 5

nevíí, nevíííí, 3 jsou asi málo, 4 moc...ale dám víc, protože to mělo hlavu i patu, místy i nápady a vtip...
Milá knížka o 2 kamarádkách, něco jako Lujza a Lotka ( a konec dopadá podobně...). Plná společných zážitků, zejména ze školy, kde samozřejmě nechybí provokativní partička "zlých " holek, které ve finále otočí.., nějaká ta zlobivá důchodkyně, laskavá babička a dědeček a samozřejmě zvířátka...

Co mi vadilo : slovní spojení rozcuchané vlasy (na to už jsem přímo alergickáááá !!!),
- jablko v kapse u džínů - to měla nejaké plandavé kapsáče ?? jinak nevím, jestli si autorka nebo překladatelka zkusila narvat do běžné kapsy jablko...
- randění a lov kluků - třeba je to opravdu americký zvyk, ale ve 12 se malovat, točit si vlasy, randit s kluky - i když v celkem nevinné formě, ale spíše by měli hrát jen ten baseball, na jiné věci mají děcka dost času...toť můj staromódní názor...:D

kdybych knížku četla v dětškém/teenagerském věku, jistě bych těch much našla méně a více se kochala...každopádně, doporučit ji rozhodně můžu !

Katee
09.05.2014 4 z 5

Byla to moc hezká knížka :) Nečekala jsem, že by mě takové starší dílo mohlo bavit. Sice jsem měla prvních pár kapitol zmatek v tom, jaký k sobě mají vztah Zuzi a Koko s Rickem a Rayem. Jednou se spolu úplně bavili, ale potom zas říkali, že nemají to opačné pohlaví rádi. Ale budiž :) Je to taková pěkně naivní kniha, škoda, že to tak nefunguje i doopravdy :)

vikaa
30.01.2014 3 z 5

Knížka se mi líbila, byla taková pohodová. Určitě bych ji ale víc ocenila v pubertě.Jo,kdyby byl život tak jednoduše krásný, to by byla paráda:-)

Katka Kuki
16.08.2013 5 z 5

Tuhle knížku můžu číst pořád, vždycky potěší, zlepší náladu a motivuje mě něco dělat. Mám ráda všechny tři díly. Škoda, že toho Mary Bardová nenapsala pro děti víc :-).

Danafantom
27.01.2012 5 z 5

Četla jsem jí v dospělosti a moc se mi líbila, možná proto, že přátelství je pro mě moc důležité.

Mary Bard
americká, 1904 - 1970
2009  79%Slasti a strasti života s doktorem
2000  81%Nejlepší přítelkyně
2009  76%Čtyřicítka - no a co?
2011  76%Buď sama sebou
2000  79%Nejlepší přítelkyně v létě