Nejlepší hlavy mé generace

Nejlepší hlavy mé generace https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458194/bmid_nejlepsi-hlavy-me-generace-MUZ-458194.jpg 4 11 3

V roce 1977, po dvaceti letech od vydání Ginsbergovy přelomové básně Kvílení a Kerouacova kultovního románu Na cestě, se Allen Ginsberg rozhodl vyučovat kurs věnovaný literárním dějinám beatnické generace. Ginsberg znal všechny zásadní postavy beatnického hnutí osobně a sám výrazně ovlivnil veřejné mínění ohledně beatnických básníků a spisovatelů; těžko by se našel komentátor či historik, který by dokázal hovořit o počátcích i vývoji beatnické scény se srovnatelnou zasvěceností. Rozumí se samo sebou, že přednášky v podání této legendární osobnosti byly okořeněné necenzurovanými postřehy a k akademické suchopárnosti měly daleko. V knize Nejlepší hlavy mé generace Ginsberg vychází především z vlastní zkušenosti, popisuje svá první setkání s Kerouacem, Burroughsem i dalšími členy beat generation a nabízí vskutku neotřelý, kritický a přitom nesmírně živý pohled na jedno z nejvýznamnějších literárních hnutí dvacátého století.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Argo

The Best Minds of My Generation: A Literary History of the Beats , 2017

ozzak
29.01.2022 5 z 5

úžasna knižka o zakladech beatnické generace od nikoho více povolaného než samotnoho spoluzakladatele Allen Ginsberg. K nize presne rozebirá svoje společniky
William Seward Burroughs ,Jacka Kerouaca, Neal Cassady,Gregory Corso, John Cellon Holmes,Petr Orlovsky, Carl Solomon a i sam autor publikace. v knize piše o zakladnich motivek a inspiraci co autory přimnělo psát dale rozebírá nejznamejsí dila uvedenych autoru. Dopočuju všem kdo maji rádi uvedené autory velmi povedená publikace .

Strnady095
15.11.2021 4 z 5

...krásný návod jak číst beat ... Kerouac na piedestalu, ostatní kolem něj ... jen promluvy o vlastní Ginsbergově tvorbě mě nějak neseděly ...

Kvetak1994
18.04.2021 4 z 5

Jako milovník celé beat generation oceňuji tuto knihu jako její nádherný hloubkový průzkum. Ginsberg byl nepřekonatelný básník a věřím tomu, že jeho přednášky musel být celoživotní zážitek.
Jednu hvězdu jsem však musel ubrat, je mi jasné že se Allen snažil odvyprávět život a poselství své generace v celé šíři co nejkomplexněji, jenže to už někdy bylo trochu moc a tak se jeho monolog občas stal příliš složitým a těžkým ke čtení.
Přesto však skvělá kniha, pro obdivovatele "zbité generace" cenný zdroj myšlenek a informací.

Kniha Nejlepší hlavy mé generace je v