Návrat domů

Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521276/bmid_navrat-domu-WLk-521276.jpg 4 132 49

Je Štědrý večer roku 1959. Na konci horkého dne se na pozemku jednoho velkolepého sídla najde mrtvola. Když je obyvateli přivolána policie, poklidné městečko Tambilla se stává dějištěm vyšetřování nejzáhadnější vraždy v dějinách jižní Austrálie. O mnoho let později v Londýně pátrá novinářka Jess po příběhu, který by vydal na reportáž. Potřebuje ho jako sůl – je nezaměstnaná a sotva vychází s penězi. Když ale dostane zprávu, že její milovaná babička Nora leží zraněná v nemocnici, odsune práci stranou a vrací se do Sydney. V Nořině domě objeví knihu o skutečných zločinech, jež popisuje dávno odložený případ: tragédii rodiny Turnerů z roku 1959. A jakmile se začte, zjistí, že mezi nechvalně proslulou vraždou a její rodinou je šokující spojitost…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Homecoming

ArwenAragorn
18.11.2023 5 z 5

90%

Jess:
Duchem u knihy Daniela Millera jako by slyšela ozvěnu kroků Johna Turnera hlučně sbíhajícího ze schodů, tóny klavíru doléhající sem z knihovny, veselý tartas rodiny chystající se na piknik u potoka. Dnes to bylo na den přesně padesát devět let. Konečky prstů lehce pohladila zábradlí širokého schodiště a zvolna po něm vyšla na galerii.
____________________________________________________________________________
Nevím jistě, jestli je to nejlepší knížka Kate Mortonové, ale je vynikající.
V knize se odvíjejí tři linky: Štědrý den 1959, rok 2018, knížka Daniela Millera "Jako by spali".
Knížka je, jak už jsem si zvykla u autorky, velice čtivá (jen s malinko pomalejším rozjezdem), máte pocit, že jste se ocitli uprostřed příběhu, cítíte vůně, slyšíte zvuky.... Současně je hodně emotivní a s několika velkými překvapeními na konci. A svoje hrdiny si musíte zamilovat.
Autorce musím poděkovat za skvělý zážitek, opravdu moc jsem si četbu vychutnala a vřele knížku doporučuji k přečtení.

Paja1709
15.11.2023 5 z 5

Od autorky mám přečteno vše a její knihy jsou prostě top.A to platí i k této nové knize Návrat domů. Začátek knihy byl trochu pomalejší ,ale pak už se to pěkně rozjelo. Krásný příběh i když hodně smutný. A konec ....byla jsem moc šťastná za Jess a Polly.

zuzana2599
13.11.2023 5 z 5

Návrat domů je pro mne dlouho očekávaný příběh z pera mé oblíbené australské autorky Kate Mortonové. Čekání se vyplatilo a já se na tři dny ponořila do tohoto nádherného a vrstevnatého románu. Návrat domů je mistrovsky vystavěn, čtenář se toulá napříč časem, cítí vůni květin a stromů, zamiluje si své hrdiny, slyší zpívat ptáky a cvrlikat cikády...Tak to umí jen a jen Kate Mortonová !
Tento rozsáhlý román sahá svou kriminální zápletkou do roku 1959, kdy je na Štědrý den nalezena Isabel Turnerová se svými třemi dětmi mrtvá, tak jako by spaly...! Nebudu víc prozrazovat, tento příběh si prostě musí milovník knih přečíst. Je to úžasné čtení, pro mne nejlepší román tohoto roku - roku 2023 !
Miluji příběhy z pera Kate Mortové !

Ywonek
12.11.2023 5 z 5

Nadherny pribeh.

PetaZ
11.11.2023 4 z 5

To, ze autorka pise rozvlacne, to mi nevadi, jen si rikam, jestli to tentokrat nebylo az moc.. Jinak byl pribeh krasny a predvidatelny tak napul.. Kazdopadne budu moc rada, pokud autorka jeste nejake knihy napise

jeny-v
07.11.2023 5 z 5

Román jsem dočetla o víkendu a dva dny přemýšlím, co o něm napsat. Rozhodně doporučuji, stojí za to si ho přečíst, i když jeho tloušťka plno čtenářů odradí. Je to však poutavá sága o odkrývání tragické události Štědrého dne roku 1959 v Jižní Austrálii. Tehdy obchodník Percy Summers objeví cestou domů do Tambilly členy rodiny Turnerových u jezera "jako by spali".
Po skoro šedesáti letech: Z Londýna se na Darling House vrací Jess, aby se postarala o svoji babičku Noru Turner - Bridgesovou, která spadla ze schodů. Získáním několika indicií o tajemné události na panství Halcyonu se v ní probudí investigativní žurnalistka.
S perfekcionistickým zaujetím spisovatelka popsala detailně situace, osudy i události prolínajících se životů hlavních postav tehdy a teď. Drahocenné mi přišlo nalezení soudržnosti mezi Polly a Jess.

markej
05.11.2023 5 z 5

Prosinec roku 2018, Londýn. Jess se dozvídá, že její babička Nora, žijící v Austrálii, skončila v nemocnici, a tak se za ní rozletí. Nora je v bezvědomí, ale když se občas probere, zdá se, že mluví z cesty. Postupně však Jess přichází na to, že Nořiny poznámky se vztahují k historii její rodiny, o níž neměla ani tušení a jež se váže k záhadné tragédii, která se odehrála na Štědrý den roku 1959.

Návrat domů je sedmou knihou Kate Mortonové, která u nás vyšla. Četla jsem všechny, a tak můžu říct, že autorka se drží svých osvědčených témat, což je často nějaké záhadné rodinné tajemství. To má zpravidla nečekané vyústění, které se dozvíte opravdu až na posledních stranách knihy.

Autorčiny romány jsou většinou delší, vyprávění je poměrně pomalé, autorka velmi dobře vykresluje psychologii postav. Konkrétně u Návratu domů se mi hodně líbilo, že všechny postavy byly místy dost nejednoznačné, prostě lidi z masa a kostí, kteří dělají lepší a horší rozhodnutí a rozhodně to nejsou osoby s jen kladnými vlastnostmi.

Ač je knížka dlouhá (má něco přes 500 hustě vysázených stran) a tempo je spíš pomalejší, jak už jsem poznamenala, čtení mě moc bavilo a v ničem mě nezklamalo.

Hodnocení: 5* z 5*

alexis818
29.10.2023 5 z 5

Myslím,že tento román je zatím nejlepším dílem paní Mortonove.Nemuzete přestat číst.

bookcase
21.10.2023 5 z 5

Úžasný, vrstevnatý, hutný příběh, kterého mám po přečtení plnou hlavu. Ty zvraty... I když se vám bude zdát někdy příliš popisný a zdlouhavý, vydržte, má to své opodstatnění a stojí to za to.