Žiješ iba dvakrát

Žiješ iba dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72156/bmid_zijes-iba-dvakrat-2B5-72156.jpg 5 413 92

Matematický génius profesor Puskailer sa po dlhých rokoch väznenia konečne dočkal spravodlivosti a bol prepustený na slobodu. Nikto mu neveril, že nie je vrah, a, pravdu povediac, ani on sám na tom občas netrval. Mal šťastie, detektívi z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, mu uverili a celý prípad vyriešili. Písal sa rok 1999. Vlastne sa iba začínal, a osud tak chcel, že po tvrdej drine detektívov nečakal zaslúžený odpočinok, ale už v deň prepustenia profesora z väznice začal sa nový prípad a nový príbeh, ktorý sa neočakávanou brutalitou a nechutnosťou vryl do pamäti každému policajtovi, čo bol nablízku. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice, kde si Puskailer odpykával svoj trest, stratila kolegyňa...... celý text

beran25
07.08.2017 5 z 5

Moderní detektivka, navíc skoro "česká" ...

mapet85
23.07.2017 4 z 5

V poradí trinásta kniha z pera obľúbeného Dominika Dána je voľným pokračovaním piatej knihy – Cela číslo 17. Vždy mi padne dobre, keď sa vrátim k partičke „vraždárov“, pričom ich rozhovory a nápady mi napriek 12tim prečítaným knihám stále dokážu vyčariť úsmev na tvári a sú výborným spestrením knihy. Čo sa týka prípadu, tak je napínavý, prepletá sa tu viac dejových líníí, pričom nezaostáva ani súkromná línia, tento krát Kukyho, ktorá bola náročnejšia a čítala sa ťažšie. Viac ale nejdem prezrádzať, záver strhujúci a knihu odporúčam. :-)

Kerberos
27.06.2017 5 z 5

Zase jeden hodně vydařený díl.

edith79
18.06.2017 5 z 5

Opět za pět. Mistr Dán mě zase dostal. Pořád jsem si říkala, co z toho vyleze a na konci knihy jsem koukala s otevřenou pusou. Jsem už lehce závislá, takže jdu zřejmě hned na další dánovku.

Lolila
25.05.2017 4 z 5

Dominik Dán má svojský štýl písania. Žiadne siahodlhé opisy, veľa dialógov, suchého humoru....Práve tie "kecy" okolo všetkého robia jeho knihy iné a zaujímavé. Dej je pútavý, má spád. A zistenie, o čo vlastne ide, ma dosť vydesilo. D.D. je určite najlepší slovenský spisovateľ.

bábuška
12.05.2017 5 z 5

Po vyřešení případu profesora Puskailera v předchozí knize Cela č. 17 jsem hned sáhla po další. Dost podrobně se věnuje osobě jednoho z party vyšetřovatelů - malého Kukyho. Umírá mu matka na rakovinu a vidíme, že ani hrdinům se lidské bolesti nevyhýbají. Další kolegové velice pracně rozkrývají údajné únosy dívek, jak vysledovaly starší dámy z klubu důchodců, ovšem nikdo jim nevěří. Až se do toho zamotá živelná televizní reportérka Alice a málem vyšetřování pokazí. Hlavní osou příběhu je však zmizení zaměstnankyně strážní služby věznice, která je roky týrána sadistickým manželem, bývalým policistou. Ten z uražené ješitnosti zavádí vyšetřovatele na falešné stopy; konec je neskutečně překvapivý - obchod s lidskými orgány. Občas mi připadalo, že čtu horor, tak neskutečně je popsána lidská bestialita. Další kvalitní detektivní počtení.

Foglinka
14.02.2017 4 z 5

Po přečtení Cely 17 je tato kniha trošku slabší. Můj osobní pocit. Závěr mě trochu zklamal. Téma děsivé. Nic mene to nemění mojí vášeň pro toho autora. Jdu se vrhnout na další knihu tohoto autora.

Marian27
29.06.2016 4 z 5

Jedna z najdesivejších dánoviek ktorá mi vďaka záverečnej pointe vyvolala dosť nepríjemné zimomriavky aj v tomto horúcom letnom počasí. Ani nemám čo príliš vytknúť, jedine ak to že kniha pôsobí aspoň na mňa občas zbytočne "ukecane" a ten koniec mohol byť jasnejší alebo si autor otvoril ďalšie zadné vrátka? Inak sa jedná o veľmi dobré čítanie a aj keđ som sa toľko nenasmial ako pri "Cele číslo 17" knižka sa pánovi Dánovi podarila a určite patrí medzi jeho najlepšie a stojí za to prečítať si ju.

adelinka
12.01.2014 5 z 5

moja druhá kniha od Dána a som spokojná, asi si ho začnem kupovať do svojej knižnice

vivitv
25.06.2013 5 z 5

Výborná kniha s pútavým dejom a prekvapivým záverom. Aj keď sa anotácia knihy vôbec nezhoduje s obsahom a v knihe je viac gramatických chýb ako by sa patrilo, hodnotím ju veľmi vysoko (9/10).

MimaSvk
29.03.2013 3 z 5

Pre mna prva a pravdepodobne aj posledna kniha, ktoru som precitala od tohto autora... neupieram mu vymimocnost medzi sucasnymi slovenskymi spisovatelmi...ale vobec mi nesedel sposob vyjadrovania jeho postav a "jazyk", akym bola kniha napisana...

Mako123123
21.12.2012 5 z 5

Jedna z najlepších kníh od tohto slovenského autora ... i ked takmer každá jeho kniha je super- má také charakteristické čaro :)

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Žiješ iba dvakrát je v