Žiješ iba dvakrát

Žiješ iba dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72156/bmid_zijes-iba-dvakrat-2B5-72156.jpg 5 413 92

Matematický génius profesor Puskailer sa po dlhých rokoch väznenia konečne dočkal spravodlivosti a bol prepustený na slobodu. Nikto mu neveril, že nie je vrah, a, pravdu povediac, ani on sám na tom občas netrval. Mal šťastie, detektívi z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, mu uverili a celý prípad vyriešili. Písal sa rok 1999. Vlastne sa iba začínal, a osud tak chcel, že po tvrdej drine detektívov nečakal zaslúžený odpočinok, ale už v deň prepustenia profesora z väznice začal sa nový prípad a nový príbeh, ktorý sa neočakávanou brutalitou a nechutnosťou vryl do pamäti každému policajtovi, čo bol nablízku. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice, kde si Puskailer odpykával svoj trest, stratila kolegyňa...... celý text

janina66
06.09.2021 4 z 5

Tentokrát dost drsné. Zejména část s Kukyho mámou. Opět skvělý humor mezi kolegy z oddělení vražd. Nyní si od dánovek na chvilku odpočinu. Ale jsem moc zvědavá, co vyplyne, z odebrání krve mámy Kukyho.

Česneksmedem
30.08.2021 5 z 5

Dle mého jeden z nejzajímavějších dílů celé série. Nejzajímavější, ne nutně nejzábavnější. Smál jsem se hned na začátku při epizodě s teploměrem a potom až ke konci. Děj je ve dvou linkách, přičemž události kolem Kukyho matky jsou drsné a smutné. Platí, že každý z nás si nejvíce prožije svoji samotu, když umírá.
Události vás docela nabudí, a to až tak, že máte chuť plivnout na podezřelého. Jsou zde ve hře dva faktory – pomsta a inteligence. Motiv jde ale dost dobře vydedukovat.
Knihu doporučuji!

hanzmb
05.08.2021 5 z 5

Dánovky čtu ze 2 důvodů. Především se jedná o kvalitní detektivky na reálném základu a s kvalitním literárním zpracováním. Tím druhým je to, že jsem si tu partu zkrátka zamiloval a vychutnávám si každý jejich štulec. A těch si v tomto díle užijete požehnaně. Takže nakonec ani tak nevadí tentokrát slabší kriminální zápletka, kdy je od začátku čtenáři (na rozdíl od detektivů) jasné, o co se jedná.

nai.ivka
13.05.2021 5 z 5

Doufám je detektivní linka vymyšlená, je to dost děsivé. Vedlejší linka mi vehnala slzy do očí, nechtěla bych to zažít. Tentokrát si na své přijde i akvarista, nejsem ale nevadilo mi to, trochu to odlehčilo těžké téma.

Mudry
08.04.2021 5 z 5

Tentokrát jsem se až vyděsila. Vzpomněla jsem si na hlášku z jednoho starého filmu "Maso pro doktora Jacksona". Opět Dán jak má být.

jan7760
06.04.2021 5 z 5

Vyborna, drzi liniu a kvalitu, ako mierny rusivy element pre mna bola cestina. 70 percent knih citam v ceskom jazyku, tu mi vsak viac sedi slovencina, mozno iba zo zvyku...

Janaves
19.03.2021 5 z 5

Opět vydařená detektivka!

Kami33
30.12.2020 5 z 5

Zatím všechny Dánovy knihy jsou výborné. Vše už bylo napsané v předchozích komentářích. Kdo má jeho knihy rád nebude zklamán. Ani já si neodpustím poznámku k vedlejší lince ohledně Kukyho maminky. Smutné, dojemné, pravdivé a kdo něco podobného zažil, v tom to ještě dlouho rezonuje.

Opatov
15.11.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů. Pátrání po zmizelé manželce nakonec Krauze nasměruje nečekaným směrem. Není tady tolik politiky, což je pozitivní.

o_mega
17.10.2020 4 z 5

Ako vždy výborná čtivá DÁNovka. Hviezda dole len za autorove občasné úlety s nepotrebným a pre mňa nudným siahodlhým vysvetľovaním kadečoho. Konkrétne u tejto knihy šlo o rybky z akvárií, ich latinské názvy atď. Pre čitateľa k ničomu. S dejom to nemá nič. S pátraním pramálo. Fakt neviem k čomu, asi iba autorovo "kochání" či co.

Faila
26.09.2020 4 z 5

Další perfektní "dánovka".

Petronela16
24.09.2020 5 z 5

Dočítané, lepšie povedané dopočúvané, idem na ďalšiu.Vyborna detektívka ,všetkému, čo mi M.Geišberg porozprával som úplne uverila.Idem pokračovať s" Nevieš dňa, nevieš hodiny", síce z rovnakého pera,len z iných úst.

Danka22
28.07.2020 4 z 5

Už jsem četla několik knih od D.Dána a i tahle mě hodně zasáhla. Protože většinu knih co napíše je podle skutečného příběhu, tak by mě zajímalo jak moc je i tahle podle skutečnosti. Napětí a vtip to mám na něm ráda. Byla superrr ????

vlastus52
01.07.2020 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila vzhledem k vysokému hodnocení. Byla to má první kniha od tohoto autora, ovšem vůbec mi nesedl způsob vyjadřování postav a jazyk, kterým byla kniha napsaná. Nebo to bylo překladem?

Abroš
29.06.2020 4 z 5

Dějově pro mě asi nejslabší Dánovka.I detektivové na odd.vražd jsou taky jenom lidé.Chvíle zdánlivé nečinnosti střídají chvíle,kdy neví kam skočit a i oni prožívají své osobní tragédie.Téma velmi morbidní a nepochopitelné-obchod s orgány.Kniha,ale žádném případě nezklamala.

Ester71
06.06.2020 5 z 5

Další povedená "Dánovka". Zdánlivě nesouvisející případy se začnou prolínat a vyjdou najevo děsné okolnosti obchodování s orgány.
Po vlastní životní zkušenosti byly pro mě hodně emotivní kapitoly s matkou Kukyho.
Jinak humor jako vždy dobrý, baví mě... :)

rodak
26.04.2020 5 z 5

Dánova tvorba je pro jeho příznivce dokonalá.Mě k tomu chybí jediné-číst to za sebou jak to vyšlo na Slovensku.Já to čtu napřeskáčku jak mi knihy přijdou do ruky.A hlavně si dávám odstup,jelikož přečíst 2,3 knihy za sebou pak ztrácí na atraktivnosti.

jprst
20.03.2020 4 z 5

Dobré, za přečtení to rozhodně stojí, ale je nejvyšší čas, abych si od Dána dal na chvíli pausu. Lákalo mě sice přečíst co nejvíce knih od tohoto autora v řadě, ale nebyl to dobrý nápad, určitě by to ovlivnilo mé hodnocení.

Han-nah
02.02.2020 5 z 5

Při čtení mě až mrazilo. Děj je propojen několika událostmi, které jakoby na sebe nenavazovaly, ale pravda je děsivá. Parta vyšetřovatelů s jejich "zvláštním" humorem, popis jejich náročné práce, vyšetřování "vraždy", následně únosy mladých dívek. Všichni mají taky svůj soukromý život, city, své rodiny. Když vyšetřování dospěje skoro až k vyřešení, dostanou příkaz shora. ... Tuto knihu doporučuji přečíst, protože toto se děje pořád.

medlovice
26.01.2020 5 z 5

Je zbytečné vychvalovat autora a jeho knihy, kdo ho čteme, to milujeme. Proto řadím jeho náhodně vybranou knihu do Čtenářské výzvy 2020, moje vysněné povolání je pracovat v kanceláři 141 .Knihovnice už jsem a není to tak báječné jak to vypadá.

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Žiješ iba dvakrát je v