Žiješ iba dvakrát

Žiješ iba dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72156/bmid_zijes-iba-dvakrat-2B5-72156.jpg 5 413 92

Matematický génius profesor Puskailer sa po dlhých rokoch väznenia konečne dočkal spravodlivosti a bol prepustený na slobodu. Nikto mu neveril, že nie je vrah, a, pravdu povediac, ani on sám na tom občas netrval. Mal šťastie, detektívi z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, mu uverili a celý prípad vyriešili. Písal sa rok 1999. Vlastne sa iba začínal, a osud tak chcel, že po tvrdej drine detektívov nečakal zaslúžený odpočinok, ale už v deň prepustenia profesora z väznice začal sa nový prípad a nový príbeh, ktorý sa neočakávanou brutalitou a nechutnosťou vryl do pamäti každému policajtovi, čo bol nablízku. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice, kde si Puskailer odpykával svoj trest, stratila kolegyňa...... celý text

Danuše7
07.01.2019 4 z 5

napínavá kniha, Někteří lidé jsou horší než zvířata.

pavčape
01.01.2019 5 z 5

Mám rozporuplné pocity. Je mi úzko z poznání, co se může dít a děje v našem okolí. Palec nahoru za tenhle příběh. Řadím tuhle dánovku mezi top! A čekám jak se dál vyvine epizodka s ukradenou krví Kukyho matky. Prostě celá knížka jedna velká síla...

ivoiro
24.12.2018 5 z 5

Další fantastická kniha od tohoto autora. Opět bych dal 10 bodů, kdyby to šlo. Od knihy se nešlo odtrhnout. Nutilo mně to číst stránku za stránkou az do konce.

Ladys
15.12.2018 4 z 5

Co ještě napsat ke všem těm pochvalným recenzím tady?
Opět solidně zvládnutý příběh, kde nechybí čtivost, spád, napětí a novinka. Překvapení.
Podstatné je řečeno v popisu knihy a nemá cenu tu něco prozrazovat.
Přečtěte si to a za pět jsem nedal jen proto, že si to šetřím na opravdové klády. Ale bylo to těsné. Dal bych tak čtyři a půl.

5_o
08.12.2018

Prečo to na konci tak zmršil? Pre mňa je absolútne nelogické to, ako detektívom "nedošlo", že bude chcieť páchateľ okamžite zahľadiť stopy. Je to v rozpore s ich pozorným charakterom vykresleným pred tým. Ak už to malo byť obyčajné ľudské zlyhanie z náporu ďalších okolností, ktoré riešili, čakal by som väčší vhľad do toho čo tí dvaja prežívali. Tiež je podľa mňa nedotiahnutá postava novinárky a jej správanie počas kritických okamžikov. Tiež to, ako jej prešlo marenie výkonu polície v záverečnej fáze. Škoda, veľká škoda, že je ten koniec taký, akoby narýchlo. Pre mňa je to sklamaním z celej knihy.

Patapuf
23.11.2018 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších co sem od pana Dána četl... napínavý příběh, krásné svedení z cesty a zajímavé zakončení...

Iv8
12.11.2018 5 z 5

...nevím, kam na ty náměty autor chodí...originální, přesvědčivé, čtivé, napínavé...prostě super detektivka

harena
24.10.2018 5 z 5

Velice povedená dánovka, napínavá, vtipná a oproti jiným je tu tentokrát v jiném stylu linka Kukyho, kdy mi při čtení bylo opravdu dost úzko a smutno. Buď je DD tak skvělý spisovatel, že se do takových smutných a tíživých situací umí vžít, ale spíš se kloním k tomu, že má i s umíráním v rodině osobní zkušenost. Velice opravdové. Číst ke konci o obchodu s lidskými orgány bylo jako číst horor. Určitě pět hvězdiček.

Kluvo
27.09.2018 5 z 5

Výborne sa to číta. Potešili slovenské reálie. Chýba temná atmosféra severských krimy, no je tam náš humor a chlasce sa hádam aj viac. Veľké plus za to, že sa drží pri zemi - žiadne hranie sa na Ameriku. Kde sa na to hrabe ten amatér Nesbo so svojimi neuveriteľnými konštrukciami.

Reat
12.09.2018 5 z 5

Volné pokračování Cely číslo 17, ale opravdu jen velmi, velmi volné, neboť o Puskaliera a jeho příběh tady nejde ani náhodou. Jde o obchod s lidskými orgány, kterýžto byznys tady (údajně) po revoluci kvetl jak na louce. Psát, že se to četlo skvěle, je už opravdu nošením dříví do lesa. Ale tentokrát se musím přiznat, že trošičku, skutečně jen maličko, bych rád panu Dánovi vyčinil za ty otevřené konce. Ale on určitě ví, co dělá, vsadím se, že se někde ještě s některými "hrdiny" potkáme. Jelikož nečtu knížky chronologicky, šokovala mě minipasáž o Ivanu Canisovi, nevěděl jsem, že.....Snad se při dočítání bibliografie Dominika Dána dočtu o tom někde více. Mimochodem.....linie Kukyho je drsná a smutná. Hodně smutná. Za pět a jdu to spláchnout.....

MichalHoráček
10.09.2018 5 z 5

Asi se budu opakovat. Ale DD je skutečně nejlepší slovenský spisovatel detektivek a vždy se těším na jeho další kniho z Našeho Města. Doufám, že jich bude ještě dosti.

evasamankova
05.09.2018 5 z 5

Další výborný počin D. Dána. Vtipné, mrazivé a neskutečně čtivé.

mynamail
30.08.2018 5 z 5

Skvělé!!! Všem doporučuji číst ve slovenštině. Opravdu to vtipkování mezi detektivy, ty dialogy, to je hřích překládat do češtiny :-)
Akorát než se čtenář "pročte" k tomu, co se píše zde v popisu obsahu knihy, tak je téměř za půlkou :-(

tristessa
27.05.2018 5 z 5

Jako obvykle skvělý Dominik Dán, stejně jako audiokniha namluvená Mariánom Geišbergom.

Lotka
22.04.2018 4 z 5

Opět klasická Dánovka, ke které stačí dodat jen to, že stojí za přečtení.

Jaruš7
13.03.2018 5 z 5

Opět skvělé.
Další varianta zločinu, z mezinárodních statistik se stoupajícím trendem. Obezřetnosti není nikdy dost.
Dramatický tíživá situace v rodině jednoho z detektivů , zobrazuje citlivý pohled na službu umírající mamince v rodinném zázemí. Jak přetěžké je splnit či nesplnit poslední přání.
Příběh má v sobě náboj - rivalita na kriminalistické úrovni, jejíž výsledkem je hořká kuriozita.
Citát: " Už mu dokonce ani nevadilo, že se na místě činu objevilo tolik funkcionářů, jen mu bylo líto, že nezavolali i ministra."
Načtené, bez vady, 5*.

Skripi
03.03.2018 4 z 5

Predvídatelné ale bavilo ma to. Nechápem prečo má ale autor stále pocit potreby pchať do deja bývalý režim. Je mi to mierne povedané nesympatické a kniha stráca u mňa osobne na zaujímavosti... Tiež mi vadí potreba dnešných moderných autorov písať s vulgarizmami a každú druhú postavu minimálne, krčmového typu... :(

PetK
31.01.2018 4 z 5

Klasická dánovka. Tady bylo zhruba od poloviny jasné, o co jde a jak se to vyvine, ale pořád mě to baví. Dán píše zajímavě, plnotučně a s koulema.

mirka71
13.12.2017 5 z 5

Opět další skvělá Dánovka, děsivé téma únosů lidí pro odběry orgánů, ale zase zpracováno tak, že se od knížky člověk neodtrhne a klade si otázku, nakolik by mohl být příběh pravdivý. Hodně prostoru věnováno Kukymu a jeho umírající matce a dobře postavená otázka euthanazie.

ondaboss
02.10.2017 4 z 5

Opět naprostá pecka.
Sice pro mě tam nebyl tak silný případ jako v ostatních knížkách, i když drsárna to teda byla.
Mazec byla linka Kukyho. Z minulých knížek jsem zachytil co se zhruba stalo, ale realita byla hooodně šílená...

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Žiješ iba dvakrát je v