Básnik

Na začiatku svojej kariéry detektíva oddelenia vrážd bol Krauz vystavený tvrdej skúške. Jeho zmysel pre spravodlivosť bol konfrontovaný s vtedajším právnym systémom a s výkladom spravodlivosti podľa socialistických právnych noriem deformovaným mocenskými praktikami. Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej ...celý text

Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej spolužiačke Dane nájsť svojho otca v cudzine, dostal na výber. Krauz sa rozhodol. Rozsekol svoj gordický uzol a rozhodol sa ostať na oddelení vrážd. Lenže to ani Burger a ani elév Krauz netušili, že ich o pár dní čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov – dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat.

Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah – básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175074/basnik-1hr-175074.jpg 4.4169

Naše Mesto (18.)

Básník (2013)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)
Více informací...

PetK
předevčírem

Poslouchala jsem už druhou knihu (chronologicky) po sobě, slovenčina je krásná :-) A v podání herce, na jehož jméno si teď samozřejmě nevzpomenu, je to zážitek o level výš. Samotné případy nejsou nijak extra komplikované, ale život policajtů za totáče, jejich osobní životy a vazby jsou zajímavé. Navíc je Dán vtipný tím správným způsobem, suchý humor miluju. :-)

karel0684

Druhá kniha tohoto autora, co se mi dostala ke čtení... a už chápu, proč se na ni v knihovně tak čeká a délka rezervací je mnohdy odrazující.
Tohle se četlo jedním dechem. Sice se konec dal trochu předvídat, tedy Richardova reakce , ale nic to nemění na tom, že tohle je dobrá kniha

LuciLux

Je to Dán, co nezklame, knihu musíte zhltnout téměř na posezení. Já osobně si však nelibuju ani v autenticky (rozuměj, hrubo-sprostě) popisovaném maskulinním prostředí, ani ve skutečnosti, že vrah nikdy nevzejde z několika podezřelých, na které by si čtenář mohl tipovat, ale zjeví se vždy na konci jako takový deus ex machina.

wiix

Pre mňa zatiaľ "naj dánovka" plná napätia, minulosti a ešte vzdialenejšej minulosti postáv, rôzne bočné deje a prudká čitateľnosť tohto diela, za mňa skvelé.

Ivana11

Opět výborná dánovka, pro mě již několikátá, a nikdy nezklamal.

Petrasim

Dominik Dán opět nezklamal.

ehappy
17.10.2016

Zadni supermani, ale obcas velice chytre az prekvapujici. Doporucuji.

Jaruš7
16.10.2016

D.D. má renomé a umí, takže nezklame, vcelku dobré, až na tu poezii, ta je zbytečně odflinknutá.

pavčape
11.10.2016

Další z výborných "dánovek". Krauz se začleňuje do party mordýřů velice úspěšně! Za mě palec nahoru!

callahanh
12.08.2016

Svižná detektivka a troufnu si říct, že něco, co v našich vodách chybí. Dán se spoléhá na atraktivní období přelomu komunismu a kapitalismu v Československu a děj posouvá na periferii velkého města. Neopomíná ani atmosféru, která malinko připomíná severské thrillery, i když není tak hutná a je přizpůsobená specifickému československému prostředí. Hrdinové jsou sympatičtí, ačkoli typicky knižní (Krauz je prototyp odvážného hrdiny, který se vzpírá předpisům, těch asi v reálu moc nebude), sehraní a jejich osudy jsou dost zajímavé a atraktivní. Celé to má velký spád, sevřený děj, který nikam příliš neuhýbá a nestřídá několik rovin, a především strhující příběh, který je uvěřitelný, dává smysl a až do poslední chvíle není znám pachatel, což je moc fajn a vůbec nevadí, že se tam vlastně moc neobjevuje. Je samozřejmě otázka, zda to není až moc "pohádkové" vzhledem ke kontextu doby končícího komunismu a kritizovat můžeme i konec, který je spíše filmový a typicky žánrový. Jinak je ale Básník skvělé čtení se skvělou zápletkou a popisuje opravdu jen to nutné a důležité, čili je v něm minimálně vaty. 80%

mekkejla
05.08.2016

Tak tohle byla velká paráda! Jsem moc ráda, že se ke mně knížka dostala - sama bych po ní nesáhla a to by byla velká škoda. Pan Dán mě opravdu hodně zaujal a ráda si přečtu něco dalšího!

wooloong
02.08.2016

Trochu přepálená pointa, ale jinak dobrá a čtivá detektivka.

ViolettaCh.
25.07.2016

Obzvlášť vyvedená dánovka, napínavá od A do Z! Nejvyšší počet hvězdiček je naprosto zasloužený!

hanap
20.07.2016

Básník, výborná kriminálka, již se chystám na další.

Danuše7
11.07.2016

Kniha má spád, děj se hezky vyvíjí.

edith79
20.05.2016

Druhá kniha od Dána v krátké době a opět se mi líbila. Zajímavý motiv, napětí a zároveň i spousta vtipných dialogů mezi kriminalisty. Určitě si chci přečíst další knihy tohoto autora.

nursejane
18.04.2016

Moje první kniha Dominika Dána v audio verzi mě velmi bavila a "prečtenou " jsem ji měla v rekordním čase:-) Už se těším na další :-)

bookie25
26.03.2016

Moje první setkání s Dominikem Dánem. A musím říct, že velké překvapení. Nemám moc ráda současné české a slovenské detektivky, většinou mě nezaujaly, ale tohle bylo skvělé. I když jsem ji vlastně nečetla, ale poslouchala jako audioknihu. Jako bonus krásná slovenština v podání Mariána Geišberga.

petule1
21.03.2016

Vynikající detektivka, strhují děj, nepřekombinová a každá postava má svůj smysl

rodak
06.03.2016

Super česko slovenská kriminálka Skvělý popis doby .Má první od autora .

palec
20.01.2016

Tak má vypadat detektivka.Autentická,nepřekombinovaná,napínavá,no prostě skvělá.Dominik se stává mým oblíbeným autorem.

locin
16.01.2016

Druhá "dánovka" a opět nezklamala.
I když sem z ní měla pocit jak ze severských thrillerů, ale i tak se mi líbila. Jen doba není úplně ta kterou vyhledávám.

Hakor
05.01.2016

Perfektní a napínavé!

buschka
28.09.2015

Skvělá "dánovka" jako vždy, nezklamala. Přečteno jedním dechem.

Joujalicka
04.09.2015

Parádní a strhující příběh. Kniha nezklamala, stejně jako žádný román od Dána

Patapuf
22.07.2015

Pan Dán prostě umí....

weberda
19.07.2015

Super!!!

BlackFun
05.07.2015

Dánovky jsem si okamžitě zamilovala a každou knihu jsem přečetla s nadšením, ale Básník mě bohužel dost zklamal. Nejslabší díl, který jsem zatím četla.. Roztahaný příběh, který dostává spád až ke konci.. Snad si příští Dánovkou zase vylepším chuť :)

VČJKR
18.06.2015

Moje první dánovka a pocity? Super! Vřele doporučuji!
Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/06/od-neho-radeji-basnicky-nechtejte.html

evasamankova
17.06.2015

Další výborná "Dánovka", už teď se těším na Rudého kapitána, která má následovat.
Napínavé, velice čtivé, v některých pasážích hodně drsné a občas i pořádně vtipné.
Recenze: