Básnik

Básnik https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175074/bmid_basnik-1hr-175074.jpg 4 623 134

Na začiatku svojej kariéry detektíva oddelenia vrážd bol Krauz vystavený tvrdej skúške. Jeho zmysel pre spravodlivosť bol konfrontovaný s vtedajším právnym systémom a s výkladom spravodlivosti podľa socialistických právnych noriem deformovaným mocenskými praktikami. Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej spolužiačke Dane nájsť svojho otca v cudzine, dostal na výber. Krauz sa rozhodol. Rozsekol svoj gordický uzol a rozhodol sa ostať na oddelení vrážd. Lenže to ani Burger a ani elév Krauz netušili, že ich o pár dní čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov – dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat. Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah – básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými.... celý text

Joujalicka
04.09.2015 5 z 5

Parádní a strhující příběh. Kniha nezklamala, stejně jako žádný román od Dána

Patapuf
22.07.2015 5 z 5

Pan Dán prostě umí....

weberda
19.07.2015 5 z 5

Super!!!

BlackFun
05.07.2015 3 z 5

Dánovky jsem si okamžitě zamilovala a každou knihu jsem přečetla s nadšením, ale Básník mě bohužel dost zklamal. Nejslabší díl, který jsem zatím četla.. Roztahaný příběh, který dostává spád až ke konci.. Snad si příští Dánovkou zase vylepším chuť :)

VČJKR
18.06.2015 4 z 5

Moje první dánovka a pocity? Super! Vřele doporučuji!
Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/06/od-neho-radeji-basnicky-nechtejte.html

evasamankova
17.06.2015 5 z 5

Další výborná "Dánovka", už teď se těším na Rudého kapitána, která má následovat.
Napínavé, velice čtivé, v některých pasážích hodně drsné a občas i pořádně vtipné.
Recenze:

DariDerek
16.06.2015 5 z 5

recenze v záložkách, mě se kniha líbila! :)

asterixka
29.04.2015 5 z 5

Moje druhá "dánovka". Knihu jsem poslouchala ve slovenštině a jsem nadšená. Napínavé od začátku do konce, nesmírně mě baví vzájemné špičkování mezi kriminalisty.

MahulenaK
20.02.2015 5 z 5

I když jsem věděla, že to musí dobře dopadnou, vždyť z Richarda Krauze bude špičkový kriminalista, tak jsem se o něj až do konce bála. Ještěže má tak prima parťáky :-)

pobijecmuch
16.04.2014 5 z 5

Dominik Dán se velmi dobře se to čte i ve slovenštině. Knihu jsem zařadil do série Naše mesto jako sv.18.

lucifuk
11.02.2014 3 z 5

Vcelku zaujímavá detektívka, ale v porovnaní s mojim miláčikom Connellym, nemôžem udeliť viac ako tri hviezdy

Macek58
09.02.2014

Přečtený jedním dechem, autor nesklamal.

hardrock
01.01.2014 5 z 5

Výborné a napínavé až do konca

adulik23
28.12.2013 5 z 5

Opäť raz skvele napísaná kniha, v ktorej sa tento krát dostal do problémov mladý Krauz. Príbeh je napínavý, prečítala som ho na jeden dych... Vrelo odporúčam všetkým, nielen milovníkom pána Dána.

Dominik Dán
slovenská, 1955