Náš hmyz

Náš hmyz https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33585/bmid_nas-hmyz-4Tn-33585.jpg 5 12 2

Kapesní encyklopedie hmyzu doplněná obrázky Jarmily Hobrlandtové a kresbami autora. Hlavní zřetel je věnován druhům hojným a významným, přihlíží však i k druhům vzácným, které v současné době z naší přírody mizí, a dále k druhům, které jsou zajímavé svým během života. Svazek uvádějí všeobecnosti o hmyzu a zejména informace o určování hmyzu a klíč k určení hmyzích řádů. 2., upravené vydání.... celý text

Leona333
14.11.2022 5 z 5

Hmyz, nemám všeobecně nikterak v lásce... Tuhle malou encyklopedii o něm, však ráda mám a to nejenom proto, že mi na druhém stupni základky, pomohla vyhrát první místo v jedné - povinné přírodovědné soutěži, ale i proto, že v ní jsou velice pěkné ilustrace, dobře a srozumitelně udělané popisy k vývoji hmyzu, k predátorům, cizopasníkům, hedvábným vláknům a dalším poznatkům, které za přečtení rozhodně stojí i dnes.

Finskej
31.03.2014 5 z 5

Zde platí totéž co u Našich brouků - krásné i názorné a realistické ilustrace doplněné čtivými popisky, v nichž informací je "právě tak akorát". A protože hmyz obecně bývá méně populární než jen samotní brouci, je tento konkrétní díl neméně a snad ještě více praktický a užitečný. Pro základní orientaci v říši našeho hmyzu a vůbec proto, abychom se dozvěděli alespoň něco o jeho životě, nepochybně.

Jiří Zahradník
česká, 1928 - 2020